şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda sıklıkla uzun yol yapmaya başladım. haliyle bol bol da gözlem yapıyoruz. osmanlı tuğralı doblo'dan, beleş yakıtı buldu diye altındaki fluence'ı 997 turbo sanan bir çok araç var, maşallah, hiçbiri de insanlıktan nasibini almamış. ama bir sürücü grubu var ki, yemin ederim çoğunun kimliklerini ellerinden alıp veterinerden karne çıkartmak lazım kendilerine: bmw 5 serisi şoförleri.

arkadaş, trafikte bu kadar yüksek seviyede bir huzursuzluk veren başka bir sürücü grubu görmedim ben. pezevenk istiyor ki, o trafiğe çıktı diye hepimiz evimize kapanalım, bütün yollar boş olsun. 500 kph hız ile tabakhaneye rahatça bokunu yetiştirsin. lan sol şeritte, 120 kph hız ile, sinyalim açık olarak sollamaya çıkmışım. al o selektör kolunu götüne sok, tamam mı güzel kardeşim? lan bekle arkadaş, bekle. sana sağa çek dur demiyoruz. o siktiğimin toynağını hafifçe gazdan çekeceksin, o kadar. ben de sol şeritte dünya turuna çıkmadım herhalde, sollamayı tamamlayayım, şeridime geçeceğim.

sinyal vermemek bunlarda, hız sınırlarına hiç bir şekilde riayet etmemek bunlarda, takip mesafesini korumamak, önüne çıkan her aracı paniğe sürükleyecek şekilde araç kullanmak bunlarda. ki genel olarak da 5.20 d sürücüsü bunlar. 5.25 xd sürücüleri biraz daha araçtan anlayan kesim, nispeten daha uygar olduklarını düşünüyorum. 5.20 i'ye de fakir bmw'si diyebiliriz. ama o 5.20 d sahipleri yok mu! ciddi bir kısmı tam bir hanzo müteahhit. götveren 1 tane dubleks satmış, dizel passat'ı elden çıkarmış, üstüne de biraz kredi çekmiş, gitmiş 5.20 d almış. artık onun bmw'si var ya, trafikteki herkesin ta amına koyayım ben. sen ona yeter ki yol ver, şarampole mi yuvarlanmışsın, tırın birine arkadan mı gömmüşsün, hiç umurunda değil elemanın. ulan şimdi 5 saatlik yoldan geldim. bir tane istisna olmaz mı yahu? hepsi tam bir hayvan evladı gibi, trafiğin anasını sike sike ilerliyorlar.

dediğim gibi, bir çoğu ülkemizdeki medeniyetsizliğin, sonradan görmeliğin ve çomarlığın en büyük temsilcisi olan sürücü grubudur kendileri.

(bkz: evlerden ırak)
  • 530 sahibi olarak pek ırgalamadığım konu. zaten sol şeritte geçerken farkedilmesi zordur. rahatsızlık vermem.
  • xdrive ise helal kazanıyordur. diğerlerininki eroyin parası amk.
  • özet geçiyorum

bmw 5 serisinin sahibi genelde beyaz türklerdi bundan bir 20 sene evvel. bu insanlarda trafik kurallarına saygılı, iyi araba kullanan, belirli yaşın üstünde, aile babası insanlardı.

şu an bmw 5 serisi sahipleri osmanlı tuğralı doblolunun oy attığı elemanlar, yandaşlar, kavaslar ve işsiz kalıp eniştesinin arabasında şöförlük yapan tipler. o nedenle dikkat et kendine. türkiye'nin genelinde bir profil değişimi var sadece bmw 5 serisi kullanıcılarında değil.