şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bmw'nin x5 serisinde uygulamalarını tanıttığı park asistanının ismidir.
  siz park edeceğiniz mesafe yanında duruyorsunuz. sonra sistemi aktive edip hafifçe gaza dokunuyorsunuz, park için düşündüğünüz mesafe yeterli bulunursa; direksiyonu kendisi kontrol eden sistem kendi kendine park ediyor, hatta daha da abartıp, park edilen yerin yanındaki park ücreti ödeme mekanizmasına ödemeyi kendisi bile yapabiliyor.
  sadece oha diyor ve ilgiyle izliyoruz.
 • 1650 tl vererek spotify kullanmanıza olanak sağlayan bmw hizmeti. diğer hizmetler ise burda. kesinlikle 1650 tl'ye değer. kesinlikle...*
 • bmw'm olsa kesin kullanacağım uygulama. ama şu an yok, ilerde olacak gibi de durmuyor. ulan oyuncak araba koleksiyonu yapıcam diye başladım, tek alabildiğim vosvos'un 70lerdeki minibüslerinden biri oldu.
 • hizmetlerin yönetimi sırasında kullanılan web portal üzerindeki bir doğrulama hatası/eksikliği yüzünden bu servisin aktif olduğu araçların çok basit bir şekilde uzaktan hack'lenebilmesine ve connecteddrive özelliklerinin saldırgan tarafından kontrol edilebilmesine izin veren bir güvenlik açığı duyurulmuş.
 • kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kaldığım uygulama. fikri ve tecrübesi olan yeşillendirsin.
 • fiyat güncellemesi ile 1650 tl olan connected drive hizmeti 420 tl’ye düşmüştür. ayrıca connected drive satın almaya gerek kalmadan yıllık 120 tl ödeyerek sadece uzaktan kontrol servisini satın alabilirsiniz. ilk ay denemesi ise 5 tl. telefon uygulaması ile kapıları kilitleyip açabiliyor, selektör yapabiliyor, kornaya basabiliyor, havalandırmayı çalıştırabiliyor ve aracın konumunu görebiliyorsunuz. mevcut yakıt ve menzil km bilgisini göstermesi ise gayet güzel. büyük ihtimal deneme sürem bittikten sonra yıllık olarak satın alacağım.
 • yakin zamanda yeni modellerinin hepsinde standart olarak sunulacagini tahmin ettigim faydali servis. son indirim hamlesi ile onemli olanin tuketici verisime erismek oldugunu ve big data olusturma yaklasimini on plana aldiklarini tahmin ediyorum.

  bunu su an yalnizca otomobil degil; beyaz esya, ev sistemleri gibi sektorlerde de goruyoruz.