şükela:  tümü | bugün
  • ohaaaa süper la bu makina. 30-40 arası bir fiyata çıkar sanki.
  • 2017'nin ikinci yarısında hatta sonunda satışa sunulabilecek bmw modeli. alınan duyumlara göre fiyatı 5.000 doların altında olacak. inanmak zor. bekleyip göreceğiz.

video

edit: tabii ki de ülkemiz topraklarında geçerli olacak fiyat değildir bu. ama bunu yazan adamlar müjde verir gibi yazmışlar. onlar için de güzel bir fiyat, marka bmw olunca.

ha biz mi? öpecekler bizi, kaçışı yok :)
  • kawasaki versys-x 300 ile arasında kaldığım makina. kawasaki'den daha yakışıklı olsa da tek silindir olması handikap. bahar gelsin de gözümüzü karartıp birini alalım. 5.000 doların altında olma ihtimalini geçtim, yanında yöresinde olma ihtimali bile yoktur. crf 250l 'in 4500 dolar olduğu yerde, 8.000-8500 dolar aralığı bile iyimser kaçar.
  • borusan'ın söylediğine göre türk lirası üzerinden satılması planlanan ilk bmw motosiklettir.çalışmalar bu yöndeymiş.
    ancak şöyle bir sorun var ki bu sınıf(küçük hacim enduromsu) tüm marka/modeller 18-20.000? ortalama fiyatla satılacak gibi.(cbr 250'nin,r25'in 15-16 olduğu yerde aşağısını beklemek iyimserlik olur)
    buna çanta demiri,çanta seti,koruma demiri hadi bir de sis farı ekleyeyim desen hoop geldi mi sana mt-07 parasına!
    ve bizim milletin para harcama alışkanlığı az paraya maksimum hp/hız/arka teker kalınlığı ve ses olduğu için beklenen satış rakamlarına ulaşacağını pek sanmıyorum.
    sadece vergi dilimi avantajı olabilirdi,o da yok!
  • şu sıralar başlangıç motoru bakınıyorum. yamaha xmax 250 mi yoksa honda forza 300 mü olsun derken vazgeçip vitesli motorlara bakmaya başladım. nihai hedefim büyük cc bir adventure motoru olduğu için en son suzuki v-strom 250 yi beklemeye karar vermiştim ama söylenen göre 23 bin lira civarı olacakmış. ona o parayı verene kadar çok daha yakışıklı olan 25 binlik bavyera aslanını almak daha mantıklı gelmeye başladı. neyse ehliyeti bir alayım da deneyip bakacağız artık.
  • son olarak 2018 ilk çeyreğinde satışa çıkacağı söylenen haylaz.

bmw motorrad tr fiyat listesinde hale hazırda göremiyoruz kendisini. lakin yunanistanda kuzeni bmw g 310 r 4950 €* iken bu bebe 5950 €! bu vergisi alınmış fiyatları anladığım kadarı ile. şu halde bugünün kuru ile 31bin tl olan r gerçeği var. üstüne de bu tvs ile hindistanda üretilen bi meret olduğundan ilave %20 gümrük vergisi binecek! getirseler bile garip gureba satış fiyatlarıyla karşılaşacağız gibi. ama güzel makine bak!
  • ilk test motosikleti istinye borusan'a gelmiştir. 7.800 euro fiyatı olması bekleniyor.
  • piyasada olan küçük hacim enduro sınıfı kıtlığını bir nebze giderebilecek hindistan üretimli bmw motosikleti. küçük hacimde yıllarca bize karbüratörlü, abs'siz motosikleti dayadılar. en azından adam gibi özelliklere sahip standart abs'li, fabrika çıkış lastiği güzel, test teleskopik çatallı, enjeksiyonlu güzel bir makine gelecek.
    malzeme kalitesi olarak tabii ki bir 1200 gs kalitesi beklemiyoruz fakat rakiplerine göre uzun yıllar rijitliğini korumalı. fiyatı da 33-34 bin bandını aşmaz ise talip olacağım oyuncak.