şükela:  tümü | bugün
 • 2004 kütahya festivalinde test eden bir arkadaşımız indiğinde, "bütün motorlara geçmiş olsun" ibaresini kullanmıştı. (r-1150 gs sürücüsüydü).
 • muhafazakar motorcuların çok tecrübeli olmayanlara önermediği motosiklet.

  nedeni de; 1200gs o kadar iyi bir motormuş ki, bir kullanıcının 1200gs ile motosiklet tecrübesi edinmesi imkansızmış. viraja çok rahat giriyormuş, frenleri çok başarılıymış, teknolojisi çok iyiymiş. falan filan.

  eh evet. de. bütçenin izin verdiği en rahat motoru alıp ona binmek varken takoz motorlarla boğuşmaya ne gerek var?
  (gs sahibi değilim peşin söyleyeyim, kullandığı motoru övüyor olmasın sonra)

  artık devir ilerledi... başta abs olmak üzere diğer teknolojileri de barındırmayan motor bulunamayacak 5 sene sonra, millet hala bunun derdinde, abs'siz motorla frenaj öğrenecekmiş. hasiktir layn diyoruz kabaca.

  hülasa, 1200 gs; (boyu uzun, cüzdanı da geniş olduktan sonra) hayatında hiç motosiklete binmemiş adam için bile uygun bir başlangıç motorudur.
 • madem ki param var, en pahalısını, en güçlüsünü en büyüğünü almalıyım diyerek kendini ilk motoru olarak tercih edecek sahibinin eceli olabilecek kadar tehlikeli bir motordur. başlangıç motoru için 1200 gs seçen gözü kara arkadaşları alınlarından öpüyorum.
  (bkz: deli cesareti)
 • tork canavarı
 • bugun farkettim ki istanbul trafiğinde kendisini görme ihtimalinizin, hyundai görme ihtimaline neredeyse eşit olduğu motor. bedava veriyorlar dicem, bazı 22bin euro...
 • sahip olduğu paralever arka süspansiyon ve telelever çatal ile sürücüye yol ve sürüş hakkında çok fazla bilgi vermeyen, diğer bir deyişle daha az geri besleme yapan ve sürücüyü tembelleştiren bir motosiklettir. limitlerde kullanırken viraj içerisinde ani gaz vermek, fren yapmak vs. gibi yapılması riskli haraketlerde sürücüyü affeden bir teknolojiye sahiptir.
 • bmw'nin motor kısmının lokomotif motorsikletidir. çok tutulan bir modeldir ve ciddi manada bir motorsiklette olması gerekenden fazlasını taşıyan, her yer türlü yolda rahatça yol alabilen bir motorsiklettir.
  1200cc'lik bokser motoruyla inanılmaz derecede iyi bir tork ve bir o kadarda rahat sürüş sağlar.
  elcik ısıtmadan kardan milli güç aktarımına, abs'den alüminyum jantlara kadar birçok özelliğe sahip güçlü bir motorsiklet...
  türkiye satış fiyatı %37'lik ötv de dahil 50bin tl civarındaymış. tam bir uzun yol canavarı...
  şu ara istanbul emniyeti'nde de motorize trafik polisleri kullanıyor bu motorları üf üf üf.. yolda yağ gibi akıp gidiyor resmen...

  http://www.bmw-motosiklet.com/2994.aspx
 • muhteşem bir uzun yol canavarı olmasının yanında, 100 hp'den güçlü, kuru ağırlığı 200 kg olan 1200cc bir motosiklet olduğundan kesinlikle bir başlangıç motoru değildir. öte yandan, bu aleti ilk motoru olarak alıp evden işe giderken kullanan orta yaş krizinden muzdarip kitleyi de kınıyorum. ben de istiyorum lan.
 • aile motosikletidir.