şükela:  tümü | bugün
  • bmw'nin gercekten hoş bir modeli,özellikleri arabaları aratmayacak düzeyde.bir üst modeli ise 1200lt
  • "boksör motordan bi halt olmaz; ne varsa sıralı düz japonda var" zihniyetindekilere kapak olası alet.
  • bu heykelsi güzelliği, parçaları birleştirerek değil; bir kütleden mükemmel dokunuşlarla yontarak yapmışlar sanki. devasa bir motorun bir kenarında bile bir kusur olmaz mı, bir tarafı bile göze batmaz mı yahu, bu nasıl bir bütünlüktür? apartmanın önünde duruyor bir tanesi, sabahtan beri kesiyorum. yemek taşıyan kuryeler geliyor, motorları bu hayvanın yanında oyuncak gibi kalıyor. arabalar bile saygı duyuyor bu mekanik mucizeye.
  • geri vitesi var bunun.
  • vay amk. dediğim motor.
    duymuş idim, foto görmüş idim. ilk kez bu sabah boğaz köprüsü girişinde gördüm canlı. arkadan görünüşe bayıldım. yanına geldim yandan da güzel, geçip aynadan baktım harika..
    bunca yıllık chopperciyim ilk kez bir touring e böyle hayran hayran baktım..
    beğendiğim takdir ettiğim modeller var elbette ama sahip olma arzusu yaratacak düzeyde değil...
  • sıfırı 62.383 lira 50 kuruştur. üzerine 1200 lira daha koyarsanız volvo s40 d2 alırsınız.

edit: s40'ın daha ucuz olduğu söyleniyor. karşılaştırma liste fiyatları üzerinden.

topluca edit: motor güzel allah için. tutkunuz, tecrübeniz, paranız ve zamanınız varsa bu makineyi alıp dağ bayır kıçınız ağrımadan gezersiniz. konforu da tam; müzik duyulabiliyor, koltuk ısınıyor, rüzgar da kesilebiliyor, 120-130 ile viraja girip devrilmemek de işten değil, kolay. hayallerdeki makine. tutkunuz var, tecrübeniz yoksa sakın ha. gidip büyük tekerli bi scooter* alın, motoru öğrenin önce. paranız yoksa hayal kurun ama volvo'ya da saygı gösterin az. o da makine.

ama hani öndeki 2 camışa ek olarak, arka koltuğa da 3 camış daha koyup gene virajlara 120 ile girsek, üstelik yatmamız gerekmese. oldu ya, devrilirsek etrafımızdaki kafes bizi korusa. yoldaki çukuru, tümseği, bolca öküz şoförü kollamak zorunda kalmasak. hadi gene kollasak da, sonuçları ölümcül olmasa. yağmur yağdığında ıslanmasak, kullanmak için özel giysiler gerekmese, binip gitsek. 100 bin kilometreyi görünce ömrünün sonuna yaklaştığımızı düşünmesek, sadece bakıma sokup devam etsek. üstelik yakıt tüketimimiz hemen hemen aynı olsa, ama aynı parayı verdiğimiz cihazı çok daha uzun süre kullanabilsek. eşya taşımak için bin liraya çanta almamız gerekmese. rüzgar, müziği duymak bir kriter olmasa bizim için, sürüş keyfimizi gene alsak.

hem iyi emzikler 14-15 lira. 60 bin liraya motor al, emziğe 2 lira, yok öyle.

çok zorunlu edit: 2002-2005 arasında 1998 model r1100gs kullandım. 3 senede 11 bin kilometresi uzun yolda olmak üzere 50 bin kilometre yaparak 95 bin kilometredeki motorumu, bmw servisinin fısıltı ile verdiği "şimdi satmazsan bir daha zor satarsın" tavsiyesi üzerine sorunsuz şekilde sattım. üretimi de bitmişti o sıralar tabi ama ilk sahibi ege üniversitesinde doçent olan bu merete gözüm gibi bakıyordum. bmwmoa.com'daki forumlardan takip edebildiğim kadarı ile r1200rt ile yapılan en uzun yol 198 bin mil. yani 318 bin km. ancak garip olan şu ki, adamı motor tanrısı ilan edecekler. yurtiçinde çok az örnek var belki ama, 100 bini geçeni henüz görmedim. kullanmadıkları için de olabilir tabi.
  • hatta bu motoru alacağınız fiyatın üzerine 500 000 tl daha koyarsanız bir ferrari alırsınız ama o bu motoru kullanırken aldığınız sürüş zevkini hiçbir kafeste alamazsınız.
  • birkaç saatlik bir iş için istanbul-bursa arasında kullandım.
    mikkemmmelll ötesi bir motosiklet.
    kullanımı rahat, koltuklar acayip konforlu hatta ısıtıcılı...
    cd çalarlı radyo var, 120 130km hızda bile rahatça müzik dinlenebiliyor, üstelik kask takılı iken...
    ön camın elektrikli olması sayesinde hızınız ne olursa olsun rüzgarı bir iki saniye içerisinde kesebiliyorsunuz.
    ha biraz yakıyor o ayrı ama boksör motorun verdiği o haz bambaşka...
    istanbul fsm-bursa arasını net 1saat 50dk'da tamamladık (40dk gemi dahil)...
    artçı için de oturuş pozisyonu çok rahat ki 2 camış idik, buna rağmen ikimiz de rahat ettik.
    bursa'ya girerken bol virajlı olan yerlerde güç kesmeden iki kişi olmamıza rağmen rahatça yata yata aldık virajları...
    zaten sen yatırmasan da motor kendi yola oturunca otomatikmiş gibi yatıyorsun.

kendisine verilen parayı sonuna kadar hak eden bir motosiklet. tam bir uzun yol canavarı.
  • uzerine degil sadece 2 tl verip emzik alabilecegim motor. o parayi veremeyecegim icin en azindan aglamam kesilsin.