şükela:  tümü | bugün
 • bmw motorrad'ın 2018 eylül ayında tanıtımını yaptığı yeni gs serisi. selefi r 1200 gs'e göre bir takım yenilikler ile donatılan araç, seyahat enduro'ları arasındaki liderliğini devam ettiriyor.
  euro 5 normlarına hazır olarak üretilen motor gerekli gücü 1250 cc'lik motor bloğundan alıyor. ayrıca bmw'nin yeni tanıttığı shiftcam teknolojisi ile ağır arazi şartlarında düşük devirlerde silkelemeden motor yürürken, üst devirlerde 136 beygirlik gücü ve 143 nm'lik torku ile canavarlaşıyor.
  viraj abs'si olarak bilinen abs pro'ya ilave olarak, yeni geliştirilen dynamic brake control aracın standart donanımında yer alıyor. panik fren esnasında arka tekerdeki torku azaltıp, fren merkezine daha çok güç veren bu teknoloji birçok acemi için hayat kurtaracak bir özellik.
  aracın türkiye topraklarına gelişi şimdilik mart 2019 olarak görünüyor. ilk testini yaptıktan sonra daha çok bilgi aktaracağım.
 • yaklaşık 1 sene önce girilmiş ilk entry'de ki reserved saçmalığını bir yana bırakırsak, tanıtılmış olan motordur.

  tanıtım video'su, yenilenmiş motor özellikleri ile alakalı bir hayli görsel içermekte.

  drivemag.com'un haberine göre, hem gs, hem rt modelleri çok kısa sürede yollarda görülebilecek.

  * yenilenmiş motorda 7750 rpm'de 100 kw (136 bg) ve 6250 rpm'de 143 nm tork elde ediliyor (önceki modelde 7750 rpm'de 92 kw (125 bg) ve 6500 rpm'de 125 nm idi.) 2000 rpm'de 110 nm'lik ve 3500 rpm'de ise 120 nm tork sahip olunabilmekte.
  * motor kapasitesi 1170 cc'den 1254 cc 'ye çıkmış.
  * rain, road, enduro and enduro pro modlarının yanına "dynamic pro riding" modu ve dinamik fren kontrolü (dbc) eklenmiş
  * tam dolu halde r1250gs - 249 kg : r1250rt - 279 kg

  her iki motor da köln otomobil fuarı'nda tanıtılacak...
 • bu motor, hayalleri ile yanıp tutuşanların değil, para harcamaya yer arayan kasıntı züppelerin altındadır. ondan sonra sıkışık trafikte bi bakarsın arabaların arkasında durmuş sığır gibi bekliyorlar.
 • 200bin tl altında olmayacağını düşündüğüm modelidir.
  zira, 4 yıl önce bu model ile multistrada arasında kalıp, multi almıştım.

  şimdi alamıyorum çünkü 208bin lira civarında.

  ayrıca üstteki entry'e istinaden, kendi parasıyla motor alan hatta bmw alan kimse, kasıntı züppe değildir. muhtemelen yarası vardır!
  silinirse diye
 • birkac gun once tanitim videosunu izleyip buraya geldigime reserved sacmaligiyla bende karsilasmistim. alet cok guzel gorunuyor. umarim fuara gelebilir de kendisini yakindan inceleme firsati buluruz

  son olarak 200 falan denmis ama zaten halihazirda 2018 model r 1200 gs'nin baslangic fiyati* 199 bin tl*
 • beğendiğim bir araçtır.

  motora diyecek bir şey yok zaten kendini çok çok kanıtlamış bir makina, benim ilgimi shiftcam çekti.

  shiftcam dedikleri olay çoğu motor kullanıcısının hayaline cevap veren güzel bir teknoloji. düşük devirlerde aracın silkelenmesini engelliyor.

  örneğin arazide giderken karşınıza bir dere çıktı, hop vites düştün gaz kesip hızını oldukça düşürdün, boxer motor otomatik olarak kam milini ayarlıyor ve silkelenmeden istediğin hızda ve kontrolde geçip gidiyorsun.

  anladığım kadarı ile 2 farklı kam mili var dişli geçişi yapıyor. düşük devirlerde ilk mil, yüksek devirlerde ikinci mil çalışmaya başlıyor.
 • vtec'in yandan yemişini yeni teknoloji diye sunan modeldir :)
 • ne kadar fakir bir ülke olduğumuzu tokat gibi yüzümüze vurmuş bir motosiklettir.

  türkiye'de 200 bin tl'nin üstünde bir satış fiyatı olacağı öngörülebiliyor, fakat uk* fiyatına bakıyorsun 13.450£.

  bizde aynı birim paraya 125cc motor bile alınamıyor.
 • 13.450 gbp yi bana ver istediğin 125cc yi ben sana alayım genç. üzerini de ezeriz.

  tanım: rüya gibi motor.
 • parası olup doğru dürüst motosiklet kullanmayı bilmeyen 40 yaş üstü gençler tarafından kapışılmaya devam edecektir. ayrıca motosiklet virtüözlerinin de ilk tercihlerindendir. onlara sonsuz saygı duyuyoruz.