• sürüşü en keyifli boxer'lardan birisi. r1200gs'in yol tutuşu 10 numara derseniz nine t'nin 15 diyebilirim. telelever yok, traction control yok, herşey safkan ve tamamen tecrübenize dayalı. bugüne kadar sürdüğüm, sürüş ruhu olan en güze motosikletlerden birisi. alp pass'lerini bir gün beraber yaparız umarım kendisiyle.
  • kendimizi kaybettik 533.000 verdik aldık işte. daha kuyruğu sökücez adam gibi scrambler olacak 5 yaz oraya, slider şaft koruma gidon yükselt 3 oraya yaz. koruma demiri almayayım dedim al dediler bmw saplar orada 10 falan dese neyse hesap zaten kaçtı. sonra bugün bir abi gördü dedi ibiş bunu smokinle kullanman lazım bu üzerindeki kıyafet ne. africa kullanıyorum kıyafetler hep enduro neyse oradan da 15-20 saplasalar. sonra park yerinde zincirle bağladım komşu geldi bu ne amk dedi bu motora binip zincir mi takıyorsun dedi hoppala baktım garaj 25k bunun için muşamba alsak 10 bilemedim şimdi. bence oxford branda yeter ama herkes beni bi çıkardı tepeye itibar gırla. iyide ben hakikatten severek aldım cayır cayır yakıcam motoru. motorda benzin göstergesi ve vites göstergesi yok taşak geçiyorlar laf anlatıyorum sürekli. kırmızı ışıklarda sürekli taciz yarışalım mı diye? bmw x4 geldi örneğin hadi kapışalım diye. yamaha r25 keza (deler) birde bu yüksek kamyonetlerden sözlü teyitli yarışalım dedi ara gaz veren tahrikleri saymıyorum. lan bi sktrn gidin benim sakallarım bile beyaz. herkes kafa çevirip bakıyor ben utanıyorum amk. bunu hesap etmemiştim. arkama motor tecrübeli hanım bir arkadaşımı aldım 3'ten 4'e geçemedik alışmış endurolara arkasını dayaması lazımmış bu neymiş. kertenkele gibi yapıştı. 4. vitesle 30 yaptım inanılmaz. 2. vitesle 150 yaptım inanılmaz (yapmamalıydım işte oldu ama). sele bok gibi sert amk götüm kırıldı ama şekil çok önemli değil bu göt neler gördü (honda crf 250l). delibozuk neşeli insana mutluluk veren bir motosiklet bu. daha rodajdayım. bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim.

iş bu entry 3 günlük tecrübeyle (500km oldu az sonra bakıma gideceğiz gibi) bmw r ninet scrambler manhattan matte tel jant tabi ki modeli için yazılmıştır.
  • sanırım sanat eseri... 57000 küsur liracığım olursa belki bir gün binebilirim...

http://racingcafe.blogspot.com.tr/…ival-cycles.html
  • çok keyifli makine. wunderlich.de üzerinden çok güzel görsel, performans ve saklama alanı modifiyesi yapılabilir.
    dedeağaç gidiş gelişinde rahatsızlık vermedi ancak daha uzun yolculuklarda yumuşak sele -veya gel pad- ve handle bar riser şart. kısa aks aralığı ve kısa deplasman sayesinde şehir içinde çok rahat kullanılabiliyor.
    insan gibi kullanımda karma yakıt tüketimi 6lt/100km civarında.
    alçak ağırlık merkezi sayesinde virajlarda çok başarılı tutunuyor.
    şaft aktarma ve krankın aksiyel doğrultusunun motosikletin gidiş yönü olması sebebiyle ani devir/hız değişikliğinde momente bağlı çizgi değişimine alışmak zaman alabiliyor.
    frenaj klasik bmw, çok başarılı.

special edition ismiyle ile mavi-gri bir renkte de üretiliyor. siyahtan daha yakışıklı bence.
    klasikleşeceğini umduğum motosiklet, yoksa verilen para akıllara zarar. (20k eur)
  • belki küçük bir cam takılarak çok keyifli şekilde şehiriçinde ve 1-2 saatlik yolda kullanılabilecek motor. boxer motor hissiyatına alıştıktan sonra görüntüsü, sürüşü, frenleri çok başarılı.
    tek sorun deponun altında dizin denk geldiği yerde rahatsızlık veren bir kanal çıkıntısı olması. ha bir de fiyatı boru gibi.
  • haftaya a2 ehliyete kayit yaptirmama sebep olan sanat eseri.belki biraz surer ama sahip olmak istedigim seyler arasindan ilk 3 e giris yapmis bulunmakta kendisi.
  • scrambler modeli'nin normal fiyatı

137k tl satış fiyatı 222k tl fark 85k tl

motora oranı %67

sen bu motora bu kadar vergi koyarsan insanlar vergi kaçırmak için ellerinden geleni yaparlar.

belki 10 tane sazan var ülkede bu vergiyi veriyor yani adama koymuyor vergi muhtemelen onu da gider olarak düşüyor çünkü başka yerden vergi kaçırıyor hadi diyelim 10*85k tl = 850k tl vergi aldığını gösterdin ki muhtemelen nakit olarak alamayacaksın bu vergiyi max %10'ununu alırsın çünkü kimse bu parayı verecek kadar geri zekalı değil.

bak şimdi vergiyi 10 kat indir satışı 10 kat çıkar

8,5k tl * 100 = 850ktl aynı rakam. yukarıdaki 10 adam yine ne yapar eder bu vergiyi senden kaçırır ama geriye kalan 90 adam hadi 80 adam gider paşa paşa öder vergisini.

yani en iyi ihtimal ile

vergi %67 olduğunda devlet olarak eline geçen %10 yani 85k tl
    vergi %6,7 olduğunda devlet olarak eline geçen %80 yani 680k tl

şu hesabı yapamıyor koca vergi daireleri çünkü kağıt üstünde 10 motordan 850k tl vergi aldığını düşünüyor ama o para gelmiyor, gelmez, imkansız.

8,5k tl * 100 = 850k tl

edit :

motoru borusan istinye satıyor sıfır 2021 modeli 222k tl
    aynı borusan istinye sahibinden de 2018 model 2.000km'de olan 2. el motoru da 190k tl'ye satıyor.

yani niyetlenip 190ktl verip r9t almaya karar vermişsin 32k tl daha verip sıfırını almak yerine 2.elini alacaksın öyle mi?

cidden inanılmaz zamanlardan geçiyoruz.
  • true detective' in geçen gün yayımlanan, 2. sezonun 1. bölümündeki yakışıklı motor.
  • 100. yil modeli bir makina muhendisi icin sanat eseri gibi

gorunus acisindan tabi

bazen bi makinaya bakar ne guzel dersin bu mesela rusya'da uretilen torna tezgahlari vardir bilen bilir onlara rastlarsin bazi eski fabrikalarda

iste onlar gibi birsey

cok guzel alet
  • ilk görüşte aşk nedir sorusunun cevabı. maalesef paramız euro'dan 4 kat daha değersiz olduğu için ancak hayallerimizi süsleyecek.

sese bak
hesabın var mı? giriş yap