şükela:  tümü | bugün
 • sanki fotomontaj gibi duran kaza-öyle demiyorum-. ulan connect'in bari plastik tamponu tamamen çıksaydı. bmw'nin perte çıkıp connect'in sıyrık almaması acayip ilginç. hani vuruş açısı falan önemli de, vuran bmw, vurulan da connect yani.

  ya bmw'nin önünü acayip düşürmüşler altına girmiş, ya connect arkayı özel bir spreyle taşa döndürmüş, ya da bmw 15 yaşında falan-ki değil- veya bir kaza sonrası kaputu komple değişip yerine karton koymuş.
 • iki gram fizik bilmeyen, cahillikten sünger bob'daki patrick gibi ağzı açık gezen yazar beyanıdır.

  ilgili fotoğraflardaki bmw dediğiniz araç e90 lci, sedan. yani diğer bir deyişle o ford connect dediğiniz çöp yığınından oldukça alçak. mantıken arkadan çarpması halinde, diğer çöp arabanın altına girmesi dolayısıyla, bütün yük kuvvetinin de bmw'yi geri ittireceğinden dolayı o hasar oluşmuştur. son fotoğrafta görüldüğü gibi kaput geriye ittirilmiş, farlar kırılmış, ön tampon da düşmüştür. yani olması gereken şey olmuştur.

  kaza testlerinde araçlara yıldız kazandıran özellik, arabaya bir şey olmaması kesinlikle değildir. aracı süren kişiye herhangi bir zarar gelmemesi ve kaza sonrasında dışarıya saatli bomba misali herhangi bir zarar verme potansiyelinin olmamasıdır. kaza sonra görülen bmw'nin sürücü kabininde eminim ki çizik bile yoktur.

  bu araç ve diğer çöp araç kafa kafaya girselerdi yine bmw çok hasar alırdı, fakat içine hiçbir şey olmazdı. ancak çöpü süren dayı muhtemelen kemer bile takmayacağı için, siktirip ön camdan uçacaktı ağzındaki sigarasıyla birlikte.

  önemli olan araca bir şey olmaması değil, içindekine olmamasıdır. gerizekalı mısınız ya?

  debedit: (bkz: oyuncaklar otostopta)
 • belki tuğralıdır connect.

  kardesi icin (bkz: tuğralı doblo)
 • simdi hayatinda fizik dersini gobekli ya da koca memeli salla basini al maasini tarzi gorev yapan fizik ogretmenlerinden alan insanlar icin etki tepki,ivme gibi konulari anlatmaya calismamak gerek.

  bu yuzden yani,vay mk bmw gocmus abi ya demeye devam edelim.
 • arkadan çarpmalarda olması gerektiği gibi sonuçlanmış kazadır.

  connect demişsiniz işte connect yapılmış. hahahaha.

  gülsenize lan.
 • evet bmw son 10, 15 senedir çok boktan kasalar üretiyor doğrudur ama bu tarz şeylere anca reyiz sevdalısı angutlar inanır.

  hasarlı bmw'nin çekildiği otoparkta mı çarpışmışlar ford connect'le?
 • klasik parasi olmadigi icin bmw alamayip, "zaten bmw audi filan cok dandik yaa" tribine giren kisi zirvalamasi. crumple zone filan nedir onlari arastirmadan "abi araba parcalanmis yaa" diye buraya gelmeyin.

  modern tasit guvenilirliginin en onemli kisimlarindan biri, arabanin on kismini feda edip carpismanin sokunu emerek yolcularin uzerindeki g-force'i olabildigince azaltmaktir.
 • ileri fizik bilmediğim için cahil ve geri zekalı olduğumu öğrendiğim başlık.

  arkadaş, bir bmw ile connect çarpışmasında bmw'nin daha çok hasar alması, ben dahil birçok kişi için sürpriz bir durumdur.

  etki tepkiler, ivmeler, "crumple zone"lar (breh breh) havada uçuşuyor. bu kadar tepeden bakmayın yahu! altı üstü sıradan tepkiler var, bir şey biliyorsanız doğru düzgün açıklayın. nedir bu fiziğe bakkal hesabı muamelesi yapmalar filan?
 • arkadan vuran aracın, çoğunlukla fren ile çökmüş de olacağından, her halde daha fazla hasar göreceğinin ispatıdır.
  defalarca benzer kazalara şahid olmuş biriyim. ayrıca sağlamlık ile güvenlik kavramları yeniden konuşulmalıdır.aracın eğilip bükülmesi artık hiç sorun değil. tam tersi istenen darbeyi emen araçlar. yaşam mahalli sağlam kalmalı.
  not:üstün alman teknolojisine filan inanmam. bmw den hazzetmem. almanların fırsatını bulduğu zaman hince hileler yaptığını bilirim. (bkz: tosbaa emisyon skandalı)