şükela:  tümü | bugün
  • 1.5 olanı için konuşursak, önden çekişli ve zf'i olmayan bir bmw. çakma bmw. verilen paraya yazık, 270 bin tl.

2.0 dizel olanı hem xdrive hem de zf'le geliyor. valla 1.5'le aralarında yaklaşık 100 bin tl varmış. illaki x2 alacağım desem gözümü karartıp 2.0 alırım. götümüze ha 270 bin girmiş ha 370 bin. en azından gerçek bmw'ye binerim.
  • m4'ten tanıdığımız yeşil gibi sarı cırt rengiyle nerede karşılaşsam mutlaka inceliyorum. arka sütun üstündeki iddialı logo, genel akıcı çizgiler falan mükemmel görünen bir araba demek üzereyken.. o hayvan gibi geride ön tekerler bütün olayı bozuyor.

bmw'nin ön tekerleri neredeyse farlara yapışacak gibidir. kendine özgü sportif bir hava verir, bmw'nin ikonlaşmış yan tasarımının parçasıdır. almışlar ön tekerleri neredeyse sürücünün ayaklarının altına koymuşlar. olmamış.

x2'ye bakıp tam hastası olacakken bir şeyler eksik kalıyorsa nedeni bu tekerler olabilir.

(bir de önden çekişli bmw mi olur lan, neden yapıyorlarsa böyle marka algısını bozacak hareketleri?)
  • c sütununda bmw'nin logosunun olduğu model. sportif bir detay.

bmw'nin diğer ülkelerdeki sitesinden edindiğim kadarıyla piyasaya 3 farklı motor seçeneği ile çıkacak.

sdrive20i: 2.0 lt, 192 ps, 280 nm tork.
    xdrive20d: 2.0 lt, 190 ps, 400 nm tork.
    xdrive25d: 2.0 lt, 231 ps, 450 nm tork.

türkiye paketinde xdrive25d'nin olmayabileceği ama bugün x3'te kullanılan sdrive20i (ki bu versiyon ülkemizde 1.6 lt) ve xdrive20d'nin modelde olacağını düşünüyorum.

rakibi olarak değerlendirilen evoque'da bugün 2.0 lt'lik 150 ve 180ps'lik dizel motorlar kullanılıyor ve model 452.000 tl ila 528.000 tl arasında değişen etiketlere sahip.

x3 xdrive20d'nin 382.000 tl ila 464.000 tl arasında olduğunu düşünürsek en azından x2 xdrive20d'nin evoque'dan ucuz olacağı sonucuna varabiliriz.
  • a serisinin kalıplı hali gla'yı mantıklı bulmak için 1.16'nın kalıplı haline benzetilen araç.
  • tasarım açısından ben beğendim. bmw x4 ve bmw x6 'ın iri yapılarını bozan kambur bir görüntüsüyle beğenmemekteyim, bmw x1 de bana çok basit geliyor. yani şu an bmw'nin üretim bantındaki cipler arasında beğendiklerim bmw x3 ve bmw x5.

bmw x2 ise, bana iri olmayan sportif görüntüsüyle son derece sempatik geldi. dizayn açısından en direk rakibi de range rover evoque gibi duruyor. şu an motor seçenekleri açıklanmamış durumda, bakalım yeni bir motor koyulacak mı bu araca.
  • bunu beğenmeyen asansördeki dedelere eşlik etsin dediğim harikulade arabadır.
  • ülkemizde;

- 1,5 lt. benzinli 140 ps'lik motor ile (sdrive 18i) 233.500 tl'den,
    - 2,0 lt. dizel 190 ps'lik motor ve 4 tekerlekten çekiş ile (xdrive 20d) 335.800 tl'den

başlayan fiyatlarla satılmakta olan otomobil.
  • dün lansman rengi sarı olan m paket xdrive modelini inceleme fırsatı buldum.arabanın dış görüntüsü benim zevkime göre hakikaten tek kelimeyle muhteşemdi.iç döşemelerinde fazlasıyla deri kullanmaları çok daha klas hava vermiş. muhtelif yerlerdeki led aydınlatmalarda arabaya çok sportif bir hava katmış. arkaya oturanların bacak mesafeside fena değil açıkçası. fakat beni kararsız bırakan tek şey bagaj hacmi oldu.çok küçük olmsada bebekli aileler için biraz yetersiz gibi geldi.çünkü bebek arabası koyduğun zaman bagaja başka birşey koyma imkanın olmuyor.

arabayı mercedes gla'ya rakip olarak tasarlamışlar ama gla bunun yanında çok vasat kalıyor.fiyat 180bin tl olan golf'e kıyasla bana uygun geldi.eşimi ikna edebilirsem ve dediğim gibi bagaj sorun olmayacaksa almaya niyetim var açıkçası.
  • iyi ki türkçe olarak model adını yazmıyorlar diye iç geçirdiğim bmw modelidir.
  • range rover evoque rakibi olması beklenen muhtemel bmw suv modeli.