şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'deki ilk toplantılarına icabet edip, hayat var dediğim "global business network" topluluğu.
 • almanya'daki bir toplantısına katılıp epey çevre edinip işlerimi toparlamama yardımcı olmuştur. rotary ne kadar dışa kapalı ise bni o kadar açıktır.
 • faydali ancak samimiyetten uzak bir oluşum.

  ilk intiba; mega holding ve türevlerinde benzer bir altyapi ancak daha faydalı.

  kendilerine not: acilista 2 kere gunaydin diyince cok karizmatik olmuyorsunuz.
 • sözlükte tanımı tam olarak yapılmamış olan platform. öncelikle prensiplerinden bahis etmek gerekir. mottoları arasında 3g prensibi bulunur. bunun açıklaması ise şu şekildedir : görünür ol, güven yarat, gelir elde et.

  bnı, 65 ülkede faal olan bir iş yönlendirme organizasyonudur. birlikten kuvvet doğar şeklinde bir oluşum gibi düşünebiliriz, iş sahipleri bni organizasyonlarına giderek çevre edinirler, birbirlerinin işlerindeki boşlukları değerlendirirler ve aralarında ticari bir alan yaratabilirler.

  bununla beraber her katılımcıya 60 saniyelik bir sunum imkanı da sağlıyorlardı bildiğim kadarı ile.

  hoş bir oluşum, değerlendirilmesi gerekir.
 • tam olarak neyi amaçladığını kendilerinin de bilmediği organizasyon.

  bu oluşuma sigortacı bir arkadaşım üye oldu ilk. arkadaş ortamında bize anlattı. daha sonra web ajansı olan bir arkadaşımız ilgilendi bir kaç görüşme yaptı ve anlamsız sonuçlar oluştu.

  web ajansı olan arkadaşım davetli olarak bir toplantıya katıldı. daha sonra organizasyona katılmak istedi ve 2000 tl olan üyelik ücretini yatırdı. görüşmeler yapıldı ve mülakat yapıldı. iş hayırlı olsun noktasına gelmişken akşam saatlerinde "talebiniz reddedildi" şeklinde bir mail geldi. olabilir sonuçta herkesi almak zorunda değiller ancak neden acaba diye merak ettik ve sorduk.

  cevap olarak ise bize 2 yıllık ve üzeri işletmeleri kabul ettiklerini bunun kesin bir kural olduğunu söylediler. e tamam da güzel kardeşim daha ilk gün başvuru formunda bu şirketin zaten 2 senelik olmadığını yazmıştık. neden para aldınız o zaman? amaç her gelenden parayı ilk el olarak alıp parayı bir süre kullanıp sonra geri vermek mi?

  şirketin yeterince büyük olmadığı söylendi. bu zaten asıl saçmalık. lan olm düşün biraz ingiltere neden ab den çıkmak istiyor? çünkü adamlar biz size göre çok zenginiz bize faydanız yok diyor. benim zaten onlarca personelim ayda yüzlerce bin lira cirom olsa sizinle ne işim olsun?

  hasıl-ı kelam tutarsız bir oluşum.
 • ekonomik krizle baş etmede en önemli araç yeni müşteri bulmak,
  bni bu konuda iyi bir fırsat olabilir. geçtiğimiz hafta bir yakınımın daveti ile sabahın 5'inde uyanıp gittiğim toplantıda ki enerji beni etkilesede asıl onlarca kişinin birbirine iş paslaması ve bunu kontrol eden bir sistemin kurulmuş olması daha fazla etkiledi. bildiğimiz networking sistemlerinden çok farklı denemekte fayda var.
 • bnı organizasyonu dışında kimsenin uzun vadede kazanacağına inanmadığım ve sabah 06.30 gibi garip bir saatte networking toplantısı organize eden oluşum
 • benim aklıma gelmişti dediğim organizasyon şekli. aslında benim düşündüğüm bir dernek kurma şeklinde yeni iş kurmuş girişimcileri birbirlerinin iş alanlarını desteklemeleri konusunda teşvik etmeyi hedefleyen bir oluşumdu. tabiki birileri bunu ticarete dökmüş. genç insanların cesaret edip kendi işlerini kurmaları beni heyecanlandırıyor. çok zeki meslek erbaplarının kara cahil patronların elinde heder olması beni kahrediyor. girişimcilerin her meslek grubundan bir tane olacak şekilde bir dernek kurup birbirlerine destek olması örneğin bir mühendisin bir reklamcının bir doktorun bir avukatın birbirini iş anlamında desteklemesi tam bir karşılıklı kazan kazan hali.
 • yarın 8 dakikalık sunum yapacağım oluşumdur.