şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internetin dahi çocuğu. what. isimli stand up gösterisi tek kelimeyle muhteşem olmuş. geleceğin en büyük komedyenlerinden biri olmaya aday kendisi.
  http://www.youtube.com/watch?v=ejc5zic4q2a
 • http://boburnham.com/

  yetenekli bir şahsiyet.

  (bkz: my whole family thinks i'm gay)
 • çağdaş mizah üreriticileri arasında özgünlüğü ile yüksek sıralarda yer alan komedyen, yazar ve yönetmen.

  youtube’da viral olan videolarıyla büyük bir çıkış yakalayıp büyük balıkların arasına geçiş yapmış biri kendisi. mizahi zamanlamasından ironik üslubuna kadar çok özgün ve bir o kadar yaptığı işte başarılı.

  şimdiye dek ürettiği üç tane special’ı var: words words words, what. ve make happy.
  her bir show burnham’ın dünya ve kendisi ile olan ilişkisini yansıtıyor. eski işlerinden yenilerine doğru gittikçe iğneleyici ironi yerini anksiyete ve depresyona bırakıyor. bo burnham’ın gelişim süreci hakkında güzel bir inceleme wisecrack tarafından yapılmış.

  en “depresif” parçaları (üçü de kapanış parçası):
  we think we know you
  cant handle this
  are you happy

  stand up performansları sergilemenin onun üzerinde oluşturduğu baskı dolayısıyla stand up’a ara vermiş gibi gözüküyor. h3d3 ile yaptığı podcast’te şovların öncesinde ve sonrasında geçirdiği panik ataklardan ve anksiyetesinin onu ele geçirdiğinden bahsediyor.

  ilk defa yönetmenlik tecrübesi olan -senaryosu da kendisine ait- eighth grade eleştirmenler ve sinefillerden oldukça pozitif yorumlar (rt’de %98~) topladı. ödül sezonunda en azından festival ödüllerini silip süpürür gibime geliyor.

  röportajlarını dinlediğinizde aklının işlemci hızına şaşırıyorsunuz cidden. şimdiye dek bir cümlesinin sonunu görmedim ben. bir örnek. bunun nedeni biraz da anksiyetesi olabilir.

  doğuştan yetenekli olduğuna inandığım bir insan kendisi. piano ve gitarı o kadar güzel çalıyor ki. aynı zamanda eggshell isimli şiir kitabında mizahi şiir nedir ne değildir açık açık gösteriyor, kelime ustası. görüldüğü üzere kamera önünde olduğu kadar arkasında da başarılı.

  bo burnham en klişe tabir ile güldürürken düşündüren biri: onun için düşünüyorsunuz, sonra kendiniz için düşünüyorsunuz. anlattıklarında kendisiyle alay ettiği kadar izleyici ile de dalga geçiyor. bazen izleyicisine kızıyor, anlattıklarını anlayamadıkları için. bunun en güzel örneği green room’da art is dead isimli parçasını seslendirirken komedyenlerin sessizce oturup seyircinin sözlerin anlamından bihaber gülüyor olması sanırım. cant handle this isimli parçada direkt “chipotle metaforunu anlamadınız o yüzden açık açık anlatayım” diyor.

  özellikle what. ve make happy’yi izlerken içinizin bi tarafı hüzünle dolar, hatta benim ikisinin de bitişinde gözlerim de dolar. bo burnham’ı eşsiz yapan da bu samimiyeti ve kişinin kendisiyle ilişkilendirirken hiç zorluk çekmeyişidir *. kimisi için de bo burnham bir yansımadan ibarettir. umarım yeni şeyler üretmeye devam eder ve bizi kendisinden mahrum bırakmaz.
 • yeri geldiğinde seyirciyi aşağılaması nedense çok hoşuma gidiyor.
  b- bo burnham
  s- seyirci

  b-you guys like impressions?
  s- whooooooooaaa
  b-why?
  s-...........
  b-thank you, thank you that was socrates.
 • kendisi hakkında iki şovunu izledikten sonra "acaba depresyonda mı?" şüphesi oluşmuştu kafamda. bir çok insanda da aynı soru işaretleri oluşmuş ki reddit'te konusu da açılmış.

  neyse, reddit'te açılan konunun ait olduğu subreddit'e bo bir mesaj bırakmış, şöyle birşey diyor:

  "sadece uğrayıp hızla teşekkür etmek istedim. ve daha önceden belirttiğim sebeplerden, insanların merak ettiği herhangi bir konu hakkında herhangi bir cevap vermek istemiyorum zira merakın cevap olduğunu düşünüyorum. sadece burada ve başka yerlerde de tartışıldığını gördüğümden şunu söyleyeyim: intihara meyilli değilim. hiç olmadım. benim için "endişelenmenize" gerek yok. bu şov* benim için, koşullarım göz önüne alındığında oldukça normal hislerimin sağlıklı bir dışa vurumu. herşey yolundaymış gibi yapan gülümseyen donuk gözlüler hakkında endişelenin."

  bunu okuduktan sonra depresyonda olduğuna emin oldum.
 • günümüzün en iyi komedyenlerinden.
  her boka sızlanan dostlarınıza gönderilesi bir de şarkı yapmış: https://www.youtube.com/watch?v=xwtbqnpuv-q
 • yetenekli, bu çocuk çok yetenekli.
 • make happy showundaki final performansıyla kendisine aşık olmamı sağlayan artist.
 • rough night ve the big sick filmlerinde küçük rolleri olan deha. kendisi için iki filmi de izledim.
  çekimlerini yapmakta olduğu the coolest girl in the worldü iple çekiyorum.