şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kadıköy'de bulunan, geçenlerde en iyi burger ödülü alan, şahane hamburgerleri olan mekan.

http://bestofburger.com.tr/
  • hakkında entry girilmemesine şaşırdığım mekandır.
    modada ufacık bir dükkan, 4 masadan oluşuyor.
    hamburger ekmeği ve eti gerçek anlamda harika, patatesi kaliteli, yanında haydari sos da veriliyor, çalışanlar kibar.
    fiyatlar gurme hamburgerci seviyesinde, ucuz olduğunu söyleyemem, çok çok pahalı da değil.
    8.5/10 diyebilirim sanırım.
  • inanılmaz lezzetli hamburger yapan hamburgerci. favorim mex burger.
  • kadıköy moda menşeili çok başarılı bir burgerci.

birçoğunun yaptığı gibi sırtlarını soslara, markaya, görünüşe vs dayamamışlar. ekmeğinden tut; köftesinin lezzeti, karamelize soğanın dengesi, peynirlerin kıvamı ve içindeki sosun miktarına kadar her şeyin tadını almak mümkün. patates kızartması da ayrıca nefisti.

"afiyet olsun" derler ya, onun gerçekten ne demek olduğunu çok net anlatıyor.
  • akali ile beraber top5imde hızla yükselip zirveye oturdular istanbul için. pattisleri çok güzel, eti, ekmeği yine çokoş. ben mex denedim, hindi fümeli ve avokadolu puanım tam tamına oh yeah.
    hamburgeri biraz sulu, tadları yoğun, düz et-ekmek-domates falan şeklinde sevmiyorsanız, yumşak ekmek, yağlı köfteye okeyseniz tam bi lezzet patlaması. bugün gittim ve çok mutlu ayrıldım. pattisi de çokoş, onu da eklemek isterim. bi'tek alkol yok ama olsun.

gidin.
  • öncelikle çalışanların kibarlığı ve güler yüzü harika olan mekan. ancak, 200 gr'lık verdiğiniz sipariş iki köfte halinde double burger şeklinde geliyor. haliyle yumuşak ekmek bunca sosu yağı ve ıslaklığı kaldıramayarak paramparça oluyor. elinizde nasıl yiyeceğini bilmediğiniz parça parça etlerle kalıyorsunuz. ekmeğin tadı fazla tatlı diyebilirim, dokusu da çok yumuşak. burgerlere gelirsek anladığım kadarıyla bütün versiyonlarda aynı köfte kullanılıyor, soslar ve ek malzemelerle çeşitlendirme sağlanıyor. köfte üzgünüm ki çeşnilendirilmemiş ve lezzetsiz. istediğiniz sosu koyun, hamburgerin ana maddesi köfte lezzetli değilse, olmuyor. açıkcası bunca övgüye rağmen hayal kırıklığına uğradım. aynı şeyi virginia angus'ta da yaşamıştım. bu övgüleri düzenler gerçekten iyi et yememişler bence. şunu anlamıyorlar. iyi hamburger, iyi hayvanlardan yapılır. önceliğiniz et kalitesi olmalı.
  • kesinlikle ama kesinlikle istanbul'un neresinden olursanız olun atlayın gelin ve bu müthiş burgerleri deneyin. mantarlısını yedim, diğer çeşitleri de en kısa zamanda deneyeceğim. patates kızartması gerçekten yediklerim arasında en iyisi diyebilirim, bir gram yağ emmemiş, yassı kesimi ile beni benden aldı. ekmekler gerçek hamburger ekmeği. diğer çeşitleri deneyince editlerim

editleme zamanı: tüm çeşitleri denedim, hepsi başarılı. 2. gidişimde farkettim ki patates kızartması için kendi yaptıkları 2, 3 çeşit sos var bazı masalarda, cidden bayıldım...
  • "siyah eldiven" ekolünü türkiye'de ilk kez kullanıp akımı başlatan ve ardından siyah eldiven satışlarını tedarikçileri bile şaşırtacak şekilde patlamasını sağlayan burger markası.
  • patatesleri burgerinden daha güzel olan mekan. burgeri kötü mü? değil. bence mutlaka denenmeli. 30liraya satılan çok daha kötü burgerler gördü bu gözler.

köftesi iyi bir şekilde pişirilmiş olmasına karşın, tadı biraz yavan gibiydi. karamelize soğanın zemine yerleştirilmesi burgerin biçimsel istikrarını bozuyor; yani kısaca burgerin sağı solu bir tarafa gidiyor bu yüzden.
    gittiğimiz saat erken bir saat olduğundan; özenilerek hazırlanmıştı. karamelize soğan oldukça düzgün pişirilmişti mesela. bunlar önemli şeyler.

elinize yağ bulaşmasın diye sunulan siyah eldivenler ne eksi ne artı. çok hijyenik bir hava vermiyor.

yine de akali ile yanyana olsalar akaliye giderim.