şükela:  tümü | bugün
  • 1969 yapımı paul mazursky filmi. grup terapisi sonrası birbirlerine 'açık' olmaları gerektiğini öğrenen bob ve kariso, bunu en yakın dostlarıyla paylaşmak ister. usta yönetmen paul mazursky imzalı, 70'lerin özgürlükçü atmosferini öngören film; en iyi görüntü, özgün senaryo, yardımcı kadın ve yardımcı erkek rollerinde oscar'a aday oldu.
  • cinsel özgürlük temalı enteresan bir film.
  • natalie wood'un da carol sanders karakterini canlandırdığı film.

    filmin en başındaki dönemin "hipimtrak" enstitüsünde geçen sahneler hariç, çok da ahım şahım bir film olduğunu söylemek güç. 1969 koşulları için, evet, ilginç bir film ama bugünden baktığımızda o zamanlar çekilmiş benzer konuda çok daha ilginç ve kalıcı olabilmiş filmler görebiliyoruz.

    film, öyle ince bir mesaj veriyor ki, onaylanıldığı anlamına gelmez, bu mesaj "yap ama dostlarınla yapma" gibi bir şey. ahlaki açıdan sorgulanabilir bir yapıt. cinsel özgürlük evet ama iş, evli bir çiftin aile dostu olan bir diğer evli çift ile ilişkisi noktasına çekildiğinde, işte orada sorgulanması gereken bir şeyler var. dolayısıyla filmde bilhassa sonuna doğru, çelişik göndermeler var. olamamış, olmamış, eksik bir film.