şükela:  tümü | bugün
 • one more cup of coffee'yi türklerden duyduğu "bi çay daha içip öyle kalksaydınız" kalıbından uyarladığını düşündüren

  a)durum
  b)olay
  c)şey
  d)haber
  e)hepsi
 • (ara: turktur)
  (ara: turkmu )
  *
 • (bkz: babür dalyan)
 • o degil de su baslik bob dylan in türkiye cikarmasi yapmasi olsaydi, kendisini yarin öbür güb essek cennetini boylamadan görme firsatimiz olsaydi cok daha heyecanlanir, o basligin altina döserdik entryleri, su haliyle ancak herkes türk zaten diyebiliyoruz, baba dalyan diyebiliyoruz. ama belli mi olur, belki de gelir, belki de hakkaten türktür, zaten herifte acayip muhsin tipi var. (bkz: sende x tipi var)
 • çok sevindik, gurur duyduk. ayrıca (bkz: şahdık şahbaz olduk)
  sıradakilerden biri:
  pink floyd
  türkçe orjini: pembe fidan
  üyeler; (davud gülmez, raci sucu, recep vahit, nihat mahsun, semih barut)

  (bkz: böyle gider bu)
  (bkz: allahım yarabbim)
 • bu hafta bob dylanin pazar keyfini sunmayı kabul etmesiyle sonuçlanmıştır.
 • burada şair bob dilan'ın pipisini anlatmaktadır. bob abinin böyle 70 katlı gecekondu gibi çıkan türkü türke türklük (bkz: johnson) abidesi çıkması abiye ayrı bir hava katmaktadır. evet..
 • bir türkün bob dylanın türk olması ile övünmesi, bir müslümanın neil armstrong'un müslüman olmasıyla ki değildir, övünmesinden daha saçmadır. yöre halkının genelinde heyecan yaratmış mıdır bilemiyorum fakat mikrofon uzatılan yöre halkının bireyleri belkide anlık bir gazla acaip sevindirik olmuşlar gibi bir imaj yaratmış, bob dylanı köylerine konser vermeye çağırmış, ailesini bulacaklarına söz vermiş ve "sonuçta kendisinin de bir türk olduğuna" kanaat getirmişlerdir.

  aslında bob dylanı boşverelim de, amerikada bir türk doktorun önemli bi iş yapması, osmanlı devletinin bulunduğu yıllarda bazı türklerin amerikaya gidip yerleşmiş ve hala da yaşıyor olması, kızılderililerin türk olma ihtimali, herangi önemli bi şahsın türk çıkması ve bunlarla gurur duyulması, benzer şekilde ingilterede bir atla ilişkiye girerek karısından olan türk benzeri haberlerden ve bu durumlardan utanılması, bunlar milliyetçilikten mi, yoksa aşağılık kompleksinden mi bi düşünmek lazım. hatta aşağılık kompleksinden doğan bir milliyetçilik türü olduğuda söylenebilir.

  fakat başka bi nokta da acaba bu haberlerle ciddi ciddi gurur duyan ya da üzülenin olup olmadığı? bu kompleks yalnızca gazetelerimizde mi var yoksa böyle bi kompleks mi yaratılmaya çalışılıyor?

  belkide bunların hiçbiri, sıradan, geyik, gereksiz bir haber.
 • (bkz: $ehnaz dilan)
 • kimsenin bu haberle ilgili olarak gurur duyduğunu düşünmemek ya da düşünmek istememekle beraber yöre halkından bir şahsın kanal d habere söylediği şu sözleri belirtmeliyim.

  -bir kağızmanlı olarak onur duydum.

  bu durum, insanların yarattığı değil, gazetelerin, televizyonların yarattığı bir durumdur kanımca. türkiyeden amerikaya gitmiş ve de başarılı olmuş bir şahsı ele alalım, bu kişinin durumu acaba türkiye açısından gurur duyulacak birşey midir, yoksa üzülünecek birşey mi? eh tabi gazetelerin, televizyonların yapacağı şey milliyetçi kimliklerini tazelemek için şu anda da yaptıkları şey olacaktır, olmaktadır.

  her şey gibi haber niteliği taşımaktadır, fakat bir ana haber bülteninde yer alacak kadar mı? bilemiyorum. tabi bu habere gelene kadar tonla magazin haberi filan var.

  ayrıca beni baya eğlendirmiş bi haberdir kendisi.