şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ingiliz gol makinası. everton'un forvet yetiştirme geleneğinin temsilcilerinden biriydi latchford. hakkaten birçok ünlü forvet görmüştü merseyside'ın mavileri. william ralph dean ile tommy lawton gibi ikinci dünya savaşı öncesinin tanrılarının devamıdır bir manada.
    kendisi yetmişlerin topçusudur. hikayeyi burada bitirmeyecek misin diye carlos'un gülümsediğini hissediyorum. evet malum reds devridir liverpool'da. önce bill shankly, ardından bob paisley'in komutasında liverpool kupa canavarı olmuştur. bu dönemde everton'da oynamış olması en büyük talihsizliğidir gol makinasının zira tahmin edilebileceği gibi hiç bir kupanın kulbundan tutmamıştır kariyerinde. o zaman neden mi önemli ingiltere'de...
    futbolun popülaritesinin biraz inişe geçtiği bir dönemde şahane bir olayın kahramanı olmuştur latchford. 1977-78 sezonu gol krallığında rakipsiz giderken, daily express tarafından bir manada motive edilmişti; otuz gol atması hâlinde prim verilecekti kendisine. latchford ite kaka otuzu bulmuş ve 10.000 sterlin'i cebe indirmişti. gerek primi arkadaşlarıyla paylaşması, gerekse de yardım kurumlarına yaptığı bağışlar eve sadece 200 sterlin ile dönmesine sebep olmuştur. o derece bonkör bir adamdır anlayacağınız. everton'dan sonraki durağı bir ara büyük birçok topçunun son durağı olan swansea olmuştu...
  • 74 falan birmingham city de oynada, hatirliyorum, trevor francis'in baslangic yillardir.
  • tam bir everton efsanesi. 27 nisan 2018'de bir sezonda 30 gol atışının 40'ıncı yılı nedeniyle bir organizasyon düzenlenecek. benim gibi türk everton taraftarları gidemese de kalbimiz orada olacak. kendisine uzun ömürler diliyoruz.