• belli miktarda alışverişin yanında zaman zaman gönderdiği orijinal ambalajlı hediyelere itibar edilmemesi gereken markadır. böyle bir kampanya ile gelen üç hediye rujun ikisi sürülemeyecek kadar bayat kokuyor, biri de ancak kısa bir süre kullanılabilecek halde, o da gidici.

bu türden kampanyaların stokları boşaltma amaçlı olduğunun farkındayım ama doğrudan kullanılamayacak kadar bayat ürünü gönderip de "hediye verdim, hayrını gör" demek seçkin marka imajına zarar veriyor. ayrıca cruelty-free değil.

edit: para verip internet sitesinden aldığım ruju da pis kokulu çıkınca cosmetic calculator sitesinden barkodunu kontrol ettim. rujun üretim tarihi 2010, son kullanma tarihi 2013, bana sattıkları tarih 2016! müşteri hizmetlerine bugün ulaşamadım, ama bu burada kalmayacak, merkeze kadar yazacağım. marka imajını görürler sonra...

benim gibi kazıklanmak istemiyorsanız uzak durunuz...

edit: iade kabul edip iade kodu verdikleri dokunulmamış ürünleri geri kabul etmemişler. cuma akşamı olduğu için kimseye ulaşamadım. pazartesi yine arayacağım.

zaten hediye diye gönderdikleri bayat kremden de göz kapağım mantar enfeksiyonu kaptı. allah topunun gani gani belasını versin. verdiğim para da haram zıkkım olsun. olabilirse hakem heyetine gideceğim.

canınız ve paranız değerliyse uzak durulması gereken markadır.
  • geçenlerde tepe nautilus'ta gezerken, boyner uzaktan çağırdı beni.* (bkz: ışığı görmek)

parfüm deneme düşüncesiyle fazla direnmedim haliyle. bobbi brown standının önünden geçerken angela isimli makyöz hatun gözaltımdaki morluklara çare olacağını söylemeseydi ufak, tatlı bir gezinti olarak kalacaktı bu tur. bir süre sonra gözaltıma, yanaklarıma, gözlerime, kirpiklerime ve dudaklarıma yaptıkları ile erkeklerimizden ancak bir kısmının gerçekten farkında olduğu bir gerçeği gözlerimle gördüm. makyaj, kadını çok değiştiriyor. resmen kirpiklerimin olduğunu gördüm. ruju yakıştırmadığım dudağımı beğendim. gözaltı morlukları dersen bitmiş, gitmiş. aynada kendime bakakaldım.

çok makyaj yapmam. aldığım malzemeler de çok kalitesiz değildir. ama anladım ki alınca da böylesini almak gerekiyormuş. ürünlerinde ciltteki lekeleri, gözaltı morluklarını vs sadece kapatmaktan ziyade tedavi eden özellilker de var. bunun yanında renkli nemlendirici kavramı ile tanışmam da aynı güne denk gelir. fondöten dediğimiz zımbırtıdan zerre haz etmeyen ve kullanmayan biri olarak, makyaj öncesi cilde uygulanması gereken kremin ve allık/kapatıcı arası bir özelliğin tamamı bunda toplanmış. kalıcılığı konusunda da haddinden fazla memnun oldum. mac firması ile bir çeşit işbirliği içinde olduklarını da o sırada öğrendim.

bir de angela sağolsun, tester maskara hediye etti mesela. markaya karşı oluşan sempatimin esas sebebi bu da olabilir.*

edit: 27-28-29 nisan'da nautilus bobbi brown'da indirim varmış. arayıp haber verdiler. kanıma girdiler.
  • fazlasiyla kaliteli urunler ureten kozmetik firmasi. fiyat araligi ortalamanin uzerinde olsa da verilen paranin hakkini verir. sadece makyaj urunleri ile degil fircalariyla da anilmalidir.

havaalanlarinda kurduklari standlarinda gununuzu kurtarip size guzel bir makyaj yapmalarinin disinda, eger denk gelirseniz bir kac tane fotografinizi cekip, en begendiginizi buyutup, digerleri ile basip size verebiliyorlar, ustelik de urun alma zorunlulugu olmadan. tabi bu sadece gecici bir sure, o gun degilse, bir gun mutlaka gidip urunlerinden aliyorsunuz.
  • yaptığım araştırmalar sonucu fark ettim ki, jel eyelinerları kaliteli ve uzun ömürlü olan firma.
  • facebook üzerinden, marka yüzünü belirlemek üzere 15 ülkede gerçekleştirdiği yarışmanın kazananı türkiye finalisti dilay gündoğan olan marka.
  • jeffree star’ın her videosunda bahsedip durması üzerine gidip aldığım vitamin enriched face base isimli ürünleri çok başarılı olan high end kozmetik markası. cildi yağlı bir his bırakmadan güzel bir şekilde nemlendiriyor, üzerine sürdüğünüz ne varsa harika görünüyor. ama ne yazık ki kendilerinden iki üç parça bir şey aldığınızda ekonomik olarak batışınızı kutlayarak dönüyorsunuz evinize.

yine de seviyorum ayol. insanın arada kendisini şımartası geliyor.
  • skin concealer stick uykusuz gecelerin sabahinda ya da grip oldugumda, makyaj yapacak halim olmadiginda pratikligi ile cok isime yariyor. hafif. ama goz altindaki morluklar icin kalici degil ve tamamen kapatici gucu yok. bu markadan kesinlikle cantadan ayrilmamasi gereken urun shimmer brick compact bronze. trendyolda su an 520tl olmus fakat tek basina olu gibi solgun bir cildi diriltiyor.
  • amerikalı makyöz ve kozmetik tasarımcı; siyahi kadınların da kullanabileceği kadar geniş fondöten ve kapatıcı renk skalası mevcuttur.
    bobbi brown kadındır, elie saab ve azzedine alaïa erkektir.
    (bkz: üniseks isimler)
  • kötü kokulu fondöten konusunda mac’in eline su dökemeyecek marka. son zamanlarda ihtiyacım olan bütün ürünleri bu markadan aldım cılkını çıkararak kullanıyorum. stick foundation stick’i mükemmel, laura mercier’den sonra kullandığım en iyi ürün hatta. laura ülkeden çekildiği için başka alternatiflere yöneldim, kesinlikle tavsiye ederim.
  • duygu özaslan diye bir youtuberla koleksiyon oluşturmuş markadır kendileri. şaşırdım çünkü daha profesyonel sanıyordum, instagramdan bütün olumsuz yorumları üşenmeden siliyorlar bir de.
hesabın var mı? giriş yap