• 60lı yılların başında müzik piyasasına dalış yapmış, ve sanırım o günlerdeki bobby enflasyonundan** ötürü günümüzde o denli hatırlanmayan kalender bir müzik adamı. en ünlü şarkısı take good care of my baby'dir ki bu şarkıyı da pek çok yorumu olmasına rağmen bobby vee ünlü yapmıştır. bunun dışında (love you) more than i can say isimli bir hoşluğu ve rubber ball isimli dehşet neşeli bir oyun havası da vardır. bunlara bir de the clovers coverı devil or angel'ı ve tam gene pitney'lik bir şarkı olan -ki o hiç söylememiş sanırım, çok şaşırdım- the night has a thousand eyes'ı eklersek bu adama daha bi saygı duymamız olasıdır.

    ama hepsinin ötesinde, en sevdiğim şarkısı, 1967 yılında the strangers isimli grupla beraber kaydettiği come back when you grow up'tır. bu şarkıda kendini aşmış, nezihi moduna geçmiştir bobby abim. sonra da büyük bi başarı gelmemiştir kendisinden.

    ek bir bilgi: wikipedia şöyle bir bilgi aktarıyor; bobby vee kariyerine yeni başlamışken, elston gunnn isimli bir şarkıcı kendisiyle beraber turlayıp konserler vermektedir. asıl adı robert allen zimmerman olan bu gunn, bir gün ismini tekrar değiştirip piyasayı darmaduman edecek olan bob dylan'dan başkası değildir.
  • (bkz: rubber ball)
  • take good care of my baby adlı şarkıyı en güzel yorumlayan sanatçıdır. niye bu kadar az entry girilmis hakkında :(
hesabın var mı? giriş yap