• iki ay önce keşfettiğim bir kanaldı. bu geçen sürede saygım ve sevgim artarak devam ediyor. mesela yeni izlediğim star wars evrenini neden çok seviyoruz diye bir videosu var. adam birkaç oyuncak falan çıkartır, biraz da darth vader ve jedi goy goyu yapıp geçer diye bekliyorsun ama o mevzunun kolektif bilincinden giriyor, sinema tarihindeki güçlü kadın karakter figüründen çıkıyor. bunları da ''sinema ciddi bir iştir'' deyip ekrana öfke ile bakarak yapmıyor. cidden çok tatlı bir adam. böyle insanların varlıklarından dolayı mutlu oluyorum ben.
  • oscar için yaptığı izleme partisi etkinliğini açtım. bir yandan ödülleri izlerken bir yandan da ondan yorumlar veya bilmediğim notlar gelir belki diye. daha tören başlayalı 1 saat oldu. önce yorulduğu için, yarı yatar pozisyona geçti. sonra rahat edemedim deyip komple kamerayı kapattı. şimdi de son 5 ödül kala beni uyandırın, ben biraz uyuyacağım dedi.

kendisini game of thrones zamanında yoğun takip ederim. bölüm analizlerini en beğendiğim isimlerdendi ama bugün yaptığı bu şeyi biraz saçma ve saygısızca buldum. işinin tüm yıl içindeki en önemli şeyi bu ödül töreni. bir kaç saatini ayırıp, uykusunu alıp fiziksel olarak da hazır olmalıydı bu törene.

edit: harbiden uyudu herif.

edit 2 : yayınında sallamış bana biraz ama olsun, eleştiri herkesin hakkı. "bu arkadaş hükümeti eleştirmiyor ama" kısmına bi önceki entry'me baksa cevap bulurdu aslında. (bkz: #150282961) . yine de severim bobin'i.
  • kendisi kolpaçino hakkında keyifli bir inceleme yapmıştır. ayrıca sadece bu video değil genel olarak kanalın bu ay elde edeceği geliri de yangın yerlerine bağış yapacağını açıklayarak güzel bir duyarlılık örneği göstermiştir.

benim bu kanalla tanışmam da birkaç ay öncesine dayanıyor. 80'ler sinemasına ve b filmlere verdiği önemle gönlümü kazanmıştır. hemen hemen benzer film zevkine sahibiz ve bu açıdan benim için çoğu zaman bir öğretmen edasıyla dinlediğim insan olmuştur. canlı yayınlarında aklınızda sinema ile ilgili her tür soruya tatmin edici bir cevabı oluyor ve işin hem teknik hem de analiz yönüne fazlaca hakim olması gerçekten takdire şayan bir durum.

gel gelelim kendisinin kanalı ne yazık ki hak ettiği ilgiyi görmemektedir. internette cringe video izlemeye o kadar alışmışız ki, az biraz bilgi veren bir insan gördüğümüz zaman korkup kaçıyoruz. bobin kafa üslup ve diksiyon olarak da çok iyi olduğundan anlattığı bilgilerle hiçbir şekilde insanı yormuyor. ön yargınızı kırıp izlerseniz size o cringe videolardan çok daha fazla keyif ve yarar vereceği aşikar olacaktır.
  • başka birine tavsiye ederken aklıma geldi, ben bu kanal için entry girmemişim madem bu aralar tekrardan kullanıyorum sözlüğü bahsetmemek olmaz.

sinefil nasıl olur sözlük karşılığı.

eğer film dizi incelemesi izlemeyi seviyorsanız ama aynı zamanda bunu dizi film nasıl incelenirmiş bilen birinden izlemek istiyor, bu kişinin sinema kültürü geniş olsun, sinema tarihine hakim olsun ayrıca teknik olarak da konuya vakıf olsun diyorsanız sadece filmin verdikleri ile yetinmesin alt metnini de anlatabilsin.

sadece filmle sınırlı kalmadan felsefe, edebiyat, dinler ve mitoloji tarihi vs hakkındaki bilgilerini de katarak değerlendirebilsin o konularla bağlantılarını da açıklayabilsin istiyorsanız bu kanalı özellikle de derin incelemelerini takip edebilirsiniz.

beklentilerini yönetmesini bilir, beğenmemek için özellikle uğraş vermez, linç kültürünün parçası olmaz ve amaçsızca eleştirmek için yer aramaz.

her iş alanı, sunulan her hizmet bir ihtiyacı karşıladığı ölçüde varlığını sürdürür, kendini doğru konumlandıran, neye karşılık geldiğini, neden var olduğunu doğru aktarabilen benzerlerinden ayrışır ve hedef kitlesinde karşılık bulur. bobin kafa da film incelemenin yanı sıra entelektüel bir sohbet tadı verdiği için benzerlerinden ayrı konumlanıyor, bu ihtiyacı karşılıyor belki bu yüzden daha niş bir alana hitap ediyor ama yeterince kişi haberdar olabilirse kendisine benzer izleyicilerle karşılaşma şansı da bir o kadar artacaktır.

alien için olan mükemmel bir örneğini bırakıyorum derin incelemelerin, inceleme nasıl olurmuş ders niteliğinde, ilgisini çeken için daha çok benzer içerik var kanalda.
    türkçe böyle bir sinema kanalının olması büyük şans, alışınca bobin kafa dışındaki incelemeler çok yavan kalıyor, uyarmadı demeyin.*

debe editi: ben de diyorum yazalı bir gün oldu, başlık gündemde değil, durduk yere niye bu kadar sık favori alıyor bu entry meğer debe'ye girmişiz, yeni fark ettim.* beğenenlere teşekkürler, bir kaç yeni kişi keşfettiyse kanalı ne mutlu, keyifli seyirler.
  • bir zamanlar sözlükte böyle adamlar yazıyordu işte.
  • youtube gibi engin uçsuz bucaksız çöl ortamında gölgesinde serinlenebilecek * ve takip ettiğim güzel bir kanal. arada galadriel'in numenor'a atarlandigi gibi seyircilere atarlansa da yine de izleniyor.

lüle saçlımdan tek isteğim var. özellikle house of dragon ve büzüklerin efendisi gibi her hafta orgazm yaşatan dizilerden sonra o bölümlerin izlenebilen sağlam yorumunu yapan kanal açlığı var. şuan bu janrada takip ettiğim 2 kanal var. 3.sü bobin kafa olsa keşke.

biz 8-6 mesaili işte çalışan insanları da düşünüp 3 buçuk saat büzüklerin efendisi, 2 buçuk saatte house of dragon li videoları haricinde biraz daha insancıl dakikalarda bölüm videoları yapsa keşke. zaten iş-özel hayat-spor hayatında siçmaya zor vakit kalıyorken birde 3-4-5 saatlik videoları izleyip bitirebilmem için 1 hafta yıllık izne çıkmam lazim. şuan youtube videosu izleyebilmek için yıllık izne çıkmakta bana pek faydalı yatırım gelmiyor.

sözün özü sinema bilgisi harbici sağlam olan lüle saçlıdan dizi bölümlerinden sonra daha hap videolar çekmesini isteyenler partisi kursak şu şartlarda en azından işçi partisinin oyundan daha fazla oy alırız gibi.
  • sinemaya yıllarını vermiş profesyonel güzel insan.
    youtube'de hakkettiği ilgiyi görememesi için üslup diyen olmuş, bence alakası yok.
    kibar ve söylediği cümleleri tek tek seçerek konuşuyor.
    video çektiği mekan da gayet güzel, film incelemesi yapıyor arka planda tabii ki dvd koleksiyonu olacak. hatta arkadaki dvd'lere zoom yapıp film tavsiyesi alan arkadaşlar var(!)
    bana göre youtube'de hakkettiği ilgiyi görememesinin daha doğrusu ilk başlarda yakaladığı ivmeyi devam ettirmemesinin nedenini kendisi de iyi biliyor.
    mesele vadettiği çoğu inceleme videosunu çekmemesi / çekememesi ve devamlarının gelmemesidir.
    tabii çokça kez açıkladı, bu işi hobi olarak yapıyor ve yeterince zamanı yok ama şunu yapabilir, beklenti oluşturmayabilir!
    yani videoyu çekip, masaüstüne atmadan şu filmin/dizinin incelemesi gelecek demese daha iyi olacak sanki.
  • yıl sanırım 2016, haziran ya da daha öncesi

kuzenim ile game of thrones'un sezonunu bitirdikten sonra yazın izleyebileceğimiz çerezlik ama yine fantastik bir dizi arıyoruz. bobin abi'yi de got yorumlarından tanıyoruz zaten.

bir video dikkatimizi çekti. american gods 1. sezon 1. bölüm detaylı inceleme. kuzenimin önerisi ile başladık diziye. bir bölüm bitiyor ardından dizi incelemesi. kısa sanmayın bazı incelemeler en az 30 dakika. ama o kadar dolu anlatıyor ki. asla sıkılmıyor insan. yine o aralar tavşantepe metronun önünde bobin kafa abi'yi gördüm. maalesef 500t'nin içindeydim. el salladım ama hengamenin arasında göremedi tabiki.

buradan yine selamlar edelim.
  • psikolojimi bozan "mother!" filminin incelemesiyle tanıştığım youtuberdı, yayıncı da oldu. aslında başta çok sevmemiştim ama bir süre sonra geri dönüp müptelası oldum. özellikle derin incelemelerinin tadı öyledir ki bunların keyfini çıkarmak için incelediği filmlerden izlemek istersiniz. bu videoların içeriği; filmin anlattıkları, üslubu vs. dışında tarihsel bilgiler ve trivialar bakımından da dopdoludur.

en erişilebilir meşhurlardandır. takipçileriyle arkadaş gibidir, kendisiyle bire bir sohbet etmek mümkündür. tabiri caizse mensuplarının birbirini nickleriyle tanıdığı bir aile yaratmıştır. sanırım geçmişteki buluşmalar sayesinde yüz yüze tanışanlar da var ama bilhassa kendi dahil oluşumdan önceki olaylara pek hakim değilim.

twitch'ten prime video aracılığıyla veyahut discord üzerinden ekran paylaşımı yoluyla bizlere korku olsun, arthouse olsun çeşitli filmler izletiyor. film seçimi konusunda diktatörlüğü meşhurdur fakat son zamanlarda birtakım demokratik açılımlar başlattı. twitch'te kanalı takip ederek kazandığımız baloncukları kullanarak orada izlenecek bir film seçebiliyoruz mesela. biraz sabırlıysanız youtube videosu istemek bile mümkün. bütün bunlara rağmen takipçi sayısının neden artmadığı hususu gizemini korumaktadır.

bize izlettiklerinin dışında kendisi de hayvan gibi film izleyen biridir. sinema bilgisi arş-ı alaya ulaşmıştır. iyi, zeki, komik, entelektüel, geek bir abimizdir. kendisi hakkında daha bir sürü şey yazılabilir ama şimdilik bu kadar olsun.
  • bu adam sırf siyasi görüşünü belli etti diye takipten çıkanların... ayrıca onların oy verdiği adamın... sizin neyinize lan bobin kafa? siktirin akit tv izleyin.
hesabın var mı? giriş yap