şükela:  tümü | bugün
  • haline üzüldüğüm hemcinsimin haklı hezeyanı.

detaylar şurdan okunabilir. her bir satırı ayrı bir trajedi içermektedir.
  • şöyle bir maceradır:

--- spoiler ---
    2009 yılında şeker hastası olan eşimle evlendim. hastalığının önemli bir sorun oluşturmadığını söylemişti. evlendikten sonra şeker hastalığına ilişkin hiçbir takip yapmadığını, herhangi bir diyet uygulamadığını fark ederek, kendisine verdiğim değeri göstermek için konu ile ilgili uzman hekime götürüp takibini başlattım. aradan kısa bir süre geçince genital hastalıkları baş gösterdi. bunların da tedavisini yaptırdım. bu arada geçmişte şeker hastalığına bağlı birkaç cerrahi müdahale geçirdiğini öğrendim. bu hareketinin evlenmeden önceki beyanlarına uymadığı ile ilgili kendisine hiçbir şey söylemeden içime attım. fakat daha sonra enfeksiyona bağlı olarak şeker hastalığının da etkisi ile böbreğinin birini kaybetti. diğer böbreği ise bozuk olarak çalışmaktaydı.

takiplerini yaptırdığım halde olumlu bir sonuç alamıyorduk. bu durum karşısında, hem rahatsızlığının vermiş olduğu böbrek yetmezliği nedeni ile her zaman yanında olmak istedim. eşim ise her geçen gün benden biraz uzaklaşmaya başladı. annesinin evliliğimize müdahale etmesine sessiz kaldı. gözümde bir eş olarak değerinin olduğunu göstermek için 2011 yılında kendi böbreğimi eşime nakil ettirdim. 90 günlük sıkı bir takip sonrası düzeldi derken, ailesinin kendisi için uyguladığı yanlış hareketlerle yeniden rahatsızlanmaya başladı. rahatsızlanmasının sebebi olarak beni suçlu göstermeye başladı.

“böbrek verdim diye beni kendine esir edemezsin” diyerek ailesinin yanında kalmaya karar verdi ve boşanma davası açtı. aile mahkemesi kendisini ağır kusurlu buldu. ancak kararı temyiz etti ve yargıtay kararı bozup bizi eşit kusurlu hale getirdi. sebep = “eşyaları almaya geldik” sözü üzerine “gel ve eşyalarını 1 seferde götür” diye mesaj atmış olduğumdan dolayı eşit kusurlu olarak boşanmaya kara verildi. eski eşime o günden beri nafaka ödemekteyim. bu nafakayı isteyene, bağlayana, bu kanunu çıkaranlara, düzeltmeyenlere de hakkım zehir zıkkım olsun. ahirette görüşmek üzere…
    --- spoiler ---

eğer bu başlıkta mağdur olan kişi bir kadın olsaydı sözlük yıkılırdı.
    mağdur erkek olunca böbreğini verip nafakaya mahkum edilmek olağan karşılanıyor galiba.
  • gerçekten evliliğe olan inancım kayıptı, iyice yok oldu. emeği geçen herkesin mınakov