şükela:  tümü | bugün
 • bobrek kumunun ileri hali.
 • vucudun yapısına ve kıshının beslenme alıshkanlıklarına gore kalsiyum veya potasyumun vucutta tutulamayıp devamlı atılması sonucunda, kisinin bobreklerinde konuclanıp, kok salan, ardından terk-i diyar ederken de kok sokturen biyo-jeolojik olusum
 • arıza ıle ılgılı olarak tavsıye edilen diger kocakarı metotları sunlardır:
  -yogurt suyu
  -mısır puskulu suyu
  -korpinozun kafasının ıkı yanından cıkan tasların dovulerek lımon suyuna karıstırılması bır gece bekletılerek tuketılmesı.
  -bobrek tası yerıne bel agrısı teshısı koyacak ve sıze dusurene kadar yarım mekık vb bel hareketlerı yaptırtacak yanlis teshislerin doktoru model doktor.*
 • korkunç ağrıların kaynağı.
 • böbrek mafyasının kullandığı, hamam tasından acuk büyük, içine böbrek yerleştirilen, ipnece bir icat. tas dedik ama, biraz kapaklı ve organ taşımaya müsait bir çanta olsagerek.
 • tasavlu pinarinin suyu bobrek kumu tasi vucuttan atmak icin faydalidir.
 • hayvan gibi ziplandiginda (ne bileyim, banana tarzi abuk bir yaz deniz eglencesi gibi) dustugu iddia edilen, ancak insanin inanasinin gelmedigi, bende hic cikmis olmasa da bir insanin vucudundan cikarilmis halini gordugum (uzaydan gelmis bir nesne gibi degil pek, bildigimiz tortul kaya. oeh), insani agridan agriya sokabilecek, acili tuvalet sefalarina neden olabilecegini bildigim nane.
 • (bkz: rowatinex) rowa wagner firmasının ilacı bu. böbrekleri sorunlu ve taş yapan her eve lazım bir ilaç..
 • yılların deneyimi ile; pıtır pıtır düşürmekte oldugum bu can sıkıcı olusumların sebeb verdigi agrının artması, yahut azalması ile ilişkilendirdigim hadiseler vardır,( ki belirteyim hiç bir doktor sonuncusu haric, bunların agrıya olan etkısıne prım vermedı* bugune dek, olsun istatistiksel çalışma yaptım ben, hem benzer bünye varsa yanlız hissetmem kendimi):

  bunları yaparsanız agrınız artacak:
  uzun süre ayakta kalmak yahut yürümek,
  uzun süre su icmemek,
  buyuk tuvaletınızın gelmesi ve onu gormezden gelmek tutmaya calısmak,
  kucuk tuvaletinizin gelmesi ve onu da gormezden gelmek tutmaya çalışmak,
  (bayanlar icin) pmsnin son, reglin ilk gününde olmak,

  bunları yaparsanız agrınız azalacak;
  uzun süre hareketsiz kalırsanız(yatar veya oturur pozisyonda),
  agrı esnasında buz kesmiş olan içinde böbregin denk geldigi bolgeye, sahıp oldugu ısıdan daha yuksek bir ısıya sahıp baska bır seyı**:* temas halıne getirmek suretiyle tekrar normal ısısına donmesını saglarsanız.
 • bu taş düşürülürken çekilen acının doğum sancısına eş olduğu söylenir*. ayrıca bol hoplayıp zıplamanın da taşı düşürmeye etkisi vardır. bir arkadaşım sabahtan akşama kadar su içip, çalıştığı bürodaki masadan yere zıplamıştır; neticede bir günde düşürmüştür taşı, ancak idrar yolları da tahriş olmuştur.
  faydalı bir bitki için (bkz: #2260775)
hesabın var mı? giriş yap