şükela:  tümü | bugün
  • zengin bocconi ailesinin kurduğu özel üniversite -sabancı ya da koç üniversitesinin milan şubesi diyebiliriz. çeşitli ve güzel mba programları vardır ama aynı zamanda oldukça pahalıdır.
  • 6 sene oncesine kadar ogrencilerine ailelerinin gelir durumuna gore yaklasık 600 den 6000 euro ya kadar degisen 12 tane ucret tarifesi uygulatan ama gun gectikce egitimde kapitalizm dalgasına yenik dusup bunu herkez icin 8000 euro civarlarına sabitleyen ve bu sene dunya sıralamasında ilk 30a girmis business school.
  • milano'nun merkezinde yer alan, ogrencileri arasinda, soyadlari agnelli, benetton, trussardi, armani olan kisilerin okudugu okul. ogrencileri, onunde bodyguardlarin salkim salkim bekledigi tum mekanlara ellerini kollarini sallayarak girerler. mezuniyetin hemen sonrasinda da en buyuk sirketlerde bastaci kadrosu ile ise baslarlar.
  • koç üniversitesi'yle exchange anlaşması olan okul.
  • (bkz: alev orsel)
  • seneye bu vakitlerde olmayı planladığım yer.
  • türkiye'de ikinci olarak bilkent üniversitesiyle de değişim anlaşması olan,
    http://www.uni-bocconi.it/ adresinden her türlü bilgiye ulaşılabilecek okul.
  • sevmediğim bir yüksek öğretim yuvası.

gidenini severim ama.
  • master of science in international management bölümüne tam burslu olarak kabul edilmediğim yer. biliyorum sikinizde değil. benim de değil ya sokayım bocconi'ye.
  • 1902 yilinda baba ferdinando bocconi tarafindan, savasta ölen oglu luigi bocconi adina yaptirilmis ve sadece ticaret ögretmesi amaciyle kurulmus, ekonomi okulu. hocalari hazine gibidir alabildiginiz herseyi almaniz tavsiye edilir. ayrica kutuphanesi de avrupa'nin en buyuk ekonomi kutuphanelerdinden biridir, ders calismak icin idealdir.
    bir ogrenci olarak yapicaginiz her islem internet araciligiyla hallolur, web uzerinde size ozel ajandaniz bile vardir. bir de sinav notlari cep telefonunuza mesaj olarak gelir.