şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çoğunu her gün görürsünüz bunların. hangisine selam versen bankaya borcu vardır.. kültür-sanat-turizm hizmetlerinden asgari seviyede yararlanır. sahip olduğu 100 tl üzeri tüm eşyalar taksitle alınmıştır. maaşı 1 hafta geç yatsa feleğini şaşırır, tüm dünyada tonla şey olurken tek düşündüğü şey faturalar ve kiradır, arkadaşlarını göremez, ailesine hayrı dokunmaz, patates - makarna - pilav - bir ekmek bir kase çorba - menemene muhtaçtır, sistemi irdelemez ne de olsa bu dünyada çektiklerinin karşılığını öteki dünyada alacaktır. sağlığa duacıdır, avunur durur, kendince haklıdır da. on milyarlarcası gibi doğar, yaşar, ölür. yarınlara bırakacak bir şeyi olmaz, olamaz.

  edit: sen hariç. sen süpersin…

  edit 2: (bkz: #44837932)
 • ölünce cennet diye bir yere gidip, burada bok içinde çektiği cefaların karşılığını sex drugs and rockn'roll şeklinde alacağına inanmaktadır. sdfgdsasdf. dünyanın baş belasıdır, dilenci ses tonuyla konuşmak favorisidir, unutmuşum.
 • maalesef 70'lerde solla kurduğu bağ darbeyle kopartılmıştır.

  o yıllarda solcular bu düz vatandaşla iç içeydi, inanır mısınız istanbulda eyüp, alibeyköy, gaziosmanpaşa, ülkede zonguldak, sakarya sol için oy deposuydu.

  solcular bu ailelerin erkeklerine kahvede bildiri ve gazete dağıtır, grev bilinci aşılar, çocuklarına ingilizce ve matematik dersi verir, kadınlarını gündüz tiyatroya götürürlerdi.

  darbeyle bu bağ koptu ve boşluğu önce belediye sonra devlet imkanlarını kullanan islamcılar doldurdu.

  şimdi sadece şükreden fakat hakkını nasıl arayacağını bilmeyen milyonlar etrafımızda, üstelik bu insanlarla solun bağı koptuğu gibi çocukları teknoloji çağında aile filtresi sayesinde hükumetin istemediği sitelere giremiyorlar, okullarda din baskısı da beyinlerine yükleniyor ve bir sonraki nesille de bağlar kopuyor.

  ülkeyi aydınlık fikirlerle donatmak, sosyal bilinci yerleştirmek, dünyayla bütünleşmek daha da imkansız hale geliyor, düz adam ortalama en az 2,5 çocuk yapıyor, sen en fazla 1,5 yapıyorsun, düz matematikle 2-3 seçim vadede trakya, izmir, aydın, muğla, eskişehir'i de kaybedeceksin.

  en kötüsü, islamı gerçekten anlayan kişiler kapitalist değil sosyal demokrat olurlar, bu adamlar kendileri azılı kapitalist, alttaki düz adamlar köle, biz hariç herkes mutlu.
 • içinde bulunduğu şartları eleştirenler, o şartlar oluşurken klavye kahramanlığından başka ne yapmıştır diye merak ettiğim. anladığım kadarıyla gelişmemişlikten dem vuruyorsun, peki; başkasının inançlarına tepeden bakmakla gelişiliyor mu? inanmayabilirsin de, neden dalga geçiyorsun? herkes senin gibi düşünmek zorunda mı lan değişik?!
 • beterin beteri vardır.
 • böceklerin şükretmediğini nerden biliyorsun diye düşündürür. bu dünyaya fazla değer verip ota boka kafa takıp hayatı ıskalamış insan söylemi.