• boceklerin saglik sorunlarina egilmek isteyen hayvanseverler tarafindan piyasaya surulmus, veterinerlerde satilan ilaclar. eczanelerde ve marketlerde satilanlari tercih etmeyiniz, yan etki olarak olduruyorlar...
  • yoksa püskürtmeli kolonya da iş görür, öldürmüyor ama sersemletiyor çoğu böceği; böylece uçup kaçmalarına imkan olmadan peçetevari bir şeyle tutup çöpe/dışarı atabiliyorsunuz.
  • (bkz: #17283474)
  • açılın ben geldim...

her tür böcek ilacını deneyip sonuç alamadığım kafayı yediğim günler oldu. böcek fobim var. uzun uğraşlar sonucu çözümü buldum. öncelikle alacağınız her tür zehir böceğin kendini öldürür taşıdığı yumurtaya zarar vermez. ve böcek öldükten sonra yumurta kendi kendine gelişir ve yeni yavrular ortaya çıkar. fakat benim size öğreteceğim formül yumurta dahil tüm böceği eritiyor.

1 ölçü borik asit (beyaz toz formunda)
    yarım ölçü pudra şekeri (lezzet)
    2 çay kaşığı ayçiçek yağı (koku)

öncelikle hamam kalorifer vb her iblisimsi böcek ayçiçek yağına ve kokusuna bayılıyor. kalori bakımındanda şeker türevlerini tüketmeye istekliler.

borik asit ve pudra şekerini karıştırın. bir çay tabağına alın. üzerine ayçiçek yağını damlatın. bu tabak gibi evinizin büyüklüğüne göre 2-3 tabak hazırlayın. bu orospu çocuklarının takılmayı sevdiği dolap içi tezgah altı gibi sıcak nemli yerlere tabakları koyun. iblisimsi böcekler siz gece uyurken ziyafet çekecek. ama o da ne midede bir yanma. tam soda içeyim geçer diyecekken erimeye başlayacaklar. size de arkada kalan boş kabukları çöpe atmak kalacak. yapın bunu sonra bana teşekkür edeceksiniz. ddt den tut alman malı özel zehirlere kadar her şeyi denedim ama bir tek bu çözdü.

not: bu karışımı gıdanızdan çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.
  • son kullanma tarihi geçtiği için alamadığım ilaç. böceklere dokunur diye mi vermek istemedi ilacı anlayamadığım olay.
  • (bkz: çörek otu)
  • bir ayşe sevim şiiridir.

böcek ilacı
    böcek ilacı “içimizden geçenleri” öldürür mü, demiştin
    sahildeydik,
    havaya zıplayan sokak dansçılarını martılar yiyordu
    hayatın cüzdanındaki fotoğrafını gösteriyordun bana
    bak diyordun nasıl da kargacık burgacık çıkmışım
    yeni eve taşınırken kamyondan düşen bir eşyaya bakıyorduk halbuki
    ben üzülüyordum senin için
    simsiyah bir müzikle kefenlenmiştin
    derini yırtan notaları bıçak gibi çekip çıkarmıştın
    sahildeydik,
    çay içiyorduk, besbelli vasati kırk çöpten biriydik
    gökten bir hostesin koparıp attığı gaz maskeleri yağıyordu
    şemsiyemizi açtık,
    bir kedi hop deyip atlamıştı ruhumuza
    matematik defterleri gibi kare kare miyavlıyordu
    çay içiyorduk, söylemiş miydim demli bir sahildeydik
    aslında dedin henüz 1. raund, başarabiliriz
    zaman her gün “play again” tuşuna basarken kırabiliriz parmaklarını
    ruhumuzdaki kedi hırlamaya başlamıştı
    sahil uzayıp büyümeğe başlamıştı
    dünyayı pudralı göğsünden arka sokaklarda mıhlamaya karar verdik
    kıldığımız bir namazı kuşanıp, savaşacaktık vahşilerle
    başımız zonkluyordu
    ağrı kesici tabletinden bir hadis çıkarıp çayla içtik,
    söylemiş miydim demli bir sahildeydik
  • yakın bir arkadaşımı kullandığı parfümle ilgili olarak "sen üzerine böcek ilacı mı sıkıyorsun?" eleştirisine maruz bırakan, özellikle sivrisinekli gecelerin kansız geçmesini sağlayan egzotik aroma.
  • lisan-ı kumrî'de : içine birkaç adet böcek atılarak hazırlanan karışım.. ne işe yaradığı konusunda hiçbir bilgiye ulaşılamadı..
  • ozellikle raid, detan vs. gibi buyuk bocekleri oldurebilen ilaclarin aslinda bocekleri oldurmedigini ve tamamen felc biraktigini ogrenmemle bir anda o orospu cocugu hamambocegine uzulmem bir oldu.

oldurmekten daha zalimce oldugunu dusunup, ilactan sonra ustune basip oldurulmesini salik vermek istiyorum. yani aslinda hic eve girmeseler daha iyi ama hamambocegi sagliga da zararli bir arkadas. uzgunum bay samsa :(
hesabın var mı? giriş yap