• çocukluğum ve ilk gençliğim.
  • kazıklanarak yemek yemeği iş zanneden istanbullu kerizler. aynsından alaçatı'da da var.
  • overtourism
  • kırmızı bmx i merdivenlerden tıkır tıkır aşağı indirmek. bodrumun paslı kapısına ön tekeri dayamak. cebinden kasa açıyormuş edasıyla anahtarı çıkarıp paslı kapıyı zorlamak. kapı açılınca karanlıktan bişey fırlayıp üstüne atlayacakmış gibi korkmak ve hızlıca lamba anahtarını aramak. babamın eski ford taunus lastiklerine dayardım bisikletimi.
    çok özlendin 10 yaş
  • bana duygu anlamında hep güzel şeyler anımsatır. gümüşlük akşamları, gün batışı, kendimi tamir edebildiğim bir yer.
  • geleni, gideni, uçanı, kaçanı düdükleyen esnafı.
    özellikle bodrum da düdüklenmeye bayılan bir kesim.
    ikoncanlar yurdu.
    magazinin başkenti.
    ayrıcalıklı hissetmek isteyenlerin yurdu.
    eski bodrum çok daha güzeldi deyip eski bodrum'u görmekle övünen tipler.
    eski patronumun övünerek anlattığı yatırımları.
    vs. vs.

bir kere bile gitmişliğim yok bodrum'a. maddi durumum buna müsaade etmedi hiçbir zaman. ınstagram'a foto yükleyip hava atamamak içimde uhte kaldı. ama nedense bodrum hakkında okuduklarım, izlediğim videolar, anlatılanlar bodrum'a sadece ayrıcalıklarla düdüklenmeyi sevenler gider diye bir algı oluşturmuş. neyse dünya gözüyle bir gün bende bol bol parayla giderim inşallah. şöyle paralarımı saçar esnafına, gelirim.
  • eğer harcayacak paranız yoksa pek de keyifli olmayacak tatil yeri.

plajları hep ücretli. halk için ayrılan yerler oldukça kötü.
    yeme, içme /hizmet için hiç uygun değil.
    gezilecek, görülecek ya da vakit geçirilecek çok da yerler yok gündüzleri.
    sanırım çok iyi kalitede oteller var, ben pek deneyimlemedim.
    uzun uzun yürüyüşler yapmak zorundasınız. araç kullanımı için uygun yol, park, sokak vs yok.
    çok fazla mekan, çok fazla kalabalık.
    mekanlar birbirinin aynı, farklı tarzlara, isteklere uygun çok fazla yer yok.
    toplu taşıma gerçekten kötü ve pahalı.

benim için begonya hatırası.
    onun dışında mecbur olmadıkça pek tercih etmeyeceğim bundan sonra.
  • otoparktan bozma bi çadır kampı. aklimi s.yim kampçı adamin ne işi olur bodrumda.
  • benim çocukluğumda bodrum güzel sahilleri temiz insanları iyi yerlileri olan tertemiz kalabilmiş yerlerdi 90lardan sonra ise

vanlı memedle almanyalı helganın büyük aşkı televole
    lahmacunun 80 lira olan mekan
    denizi kapatmış sahte kabadayı hükümet yalakası işletmeci
    ünlülerin eğlendiği yerler.
  • hidrafor kuyusu ve motoru.
hesabın var mı? giriş yap