şükela:  tümü | bugün
  • sirken otu, turp otu, sılcan otu ve hardal otundan yaptıkları muhteşen tabağı ve cevizli kalburabastı tatlısıyla beni benden etmiş, sizi sizden edecek lokantadır.
  • vasatın altı bir hizmet anlayışına ve süper yemeklere sahip lokanta. gidin, yeyin, kaçın...
  • ege ağırlıklı ve çok lezzetli yemekleri ile insanı yeme hedonisti yapan, genellikle hizmet kalitesinin de kalabalık yüzünden düşük olduğu, mutlaka gidilesi tatlıları sırasıyla yenilesi konacık lokantası
  • muhteşem yemekleri genelde ücretli çalışanlar tarafından öğle yemeği arasında talan edilen bodrum cevheri.
  • pazartesi - otlu börek
    salı - yaprak sarma
    çarşamba - lokum pilavı
    perşembe - pazı sarma
    cuma - keşkek
    yenebilir bu lokantada. bir şöyle bir şey var ki, yeme de yanında yat!
  • sarı yaz mevsiminde, artık iyice tenhalaşan bodrum'un, en keyifli mekanlarından biri haline gelir. yazın olduğu gibi aşırı kalabalık, adeta bir yemekhane havasında olmaz, gelenler etraftaki işyerlerinde çalışanlardır genellikle, ya da benim gibi müdavimler. öğlen vakti, yakmayan tatlı bir sıcaklıkta, açık ve gölgeli teras kısmında oturup, sızma zeytinyağlı ve limonlu karışık bir ot tabağının, kendi yapımları güzel çömlek yoğurdunun ve ardından da zeytinyağlı kalburabastı'nın tadına varmak çok güzeldir.

bodrum'un incilerinden..
  • lezzetli yemekleri ucuz sayılmayacak fiyattan satan, fırsat buldukça gidilesi bir mekan.
  • yemek her hattıyla hassas mevzu olur ya, paranın hasını verirsin, zerre şeyinde olmaz, zira fazlasıyla tatmin olmuşsundur bu lokanta da bu bahsettiğim örneklemeye denk gelenlerden.

bir fırsat daha yaratırız. bozmayın kaliteyi. paranızı da sağlam tarafından alın.

garsonla ahbap-çavuş ilişkisi kurar kurmaz ekmeklerini merak edip hayli beğendiğimi söyledim. ekşi mayadan tam buğday yuvarlak küçük bir şey... geçenlerde bir müşterilerine sağlık falan demişler, adam da benim sağlığımı sen niye düşünüyorsun demiş. neredeyse fırça kayacak yani. ulen benim sağlığım benden sorulur! getirin beyaz ekmeğimi, ben onunla mutluyum, standartım, işletme karakteri / özelliği falan tanımam.
  • bir kaç kişinin tavsiyesi ve burdaki olumlu yorumları okuyup gittiğim ve fakat mekanın ilgisizliğini, çalışanların kaba saba tavrını görünce oturmadan kalktığım lokantamsı.
    olaya gelecek olursak:
    mekana girdim, bakındım ama oturacak bir yer bulamadım. ayakta takılan yetkili gibi görünen bi abiye, müsait yeriniz var mı diye sordum. abi pek oralı olmadı niyeyse, hali hazırda oturmakta olan müşterilere dönüp onlarla ilgilenmeye başladı. ben de o sıra yemeklere baktım, oyalandım vs. 5 dk. sonra yine yanıma geldi, durdu ve bakıştık. dudakları hafifçe ıslanmıştı. biraz ayırır gibi oldu, anında yumuldhfdsmsdbfa pardon o başka bir olaydı:)
    sorumu tekrarladım 5 dk.dır burda beklediğimi kimsenin de ilgilenmediğini ekledim. işimiz var görmüyor musun gibi bir şey geveledi malın önde gideni. hani öyle homeless gibi de gitmedim mekana, ayıptır söylemesi takım taklavattım. ulan öküzün evladı yaşadığın sıkıntıların gazını niye benim üstümden çıkarıyorsun! döndüm allah belasını versin işletmenizin dedim kapıya doğru giderken 1-2 çalışan 'durun beyefendi tamam ehehe' tarzında yılışık bi tavırla çevirmeye çalıştı.
    demem o ki, sırf üç beş isim yaptı diye bu tip ne oldum delisi adamlara prim vermeyin. tamam yemekler on numara olabilir, ama biraz insanlık yahu!