şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bodrum yalı çiftlik beldesi'nde bir tatil köyü.
    burada yazılanlar gitmeye niyetlenenler için yol gösterme amaçlı olup reklam ile ilgisi yoktur.

tesis sadece kendisinin kullandığı bir koyda olup deniz son derece temizdir.
    tanıtımlarda plajı kum, denizi kum denmekte ise de denizi iri taşlı, plajı iri kumludur. kumdan kale yapamazsınız.

yemekler kaliteli, her yemekte balık, kırmızı et, tavuk bulunmakta. makarna ve pide hem standart hem lezzetli. kahvaltıda taze sıkılmış portakal suyu ücretsiz ve sınırsız. yerli ve yabancı peynir çeşitleri bol. kahvaltı zengin. ancak tereyağ yok. minik paketlerde margarin var nedense. meyve suyu ise benzer tesislerdeki gibi sulandırılmış toz değil tamek meyve suyu ve sınırsız.

otel odalarında balkon sadece havlu asmaya yarıyor. club odalarında ise geniş balkon ya da veranda mevcut.

tesis tamamen ormanlık alan içerisinde olup çam ağaçları ve çiçeklerle kaplı. yoğun bal arısı popülasyonu var. gece ise cırcır böceklerinin sesi, sevenlere müzik, sevmeyenlere işkence gibi gelebilir.

oda temizliğinde biraz sorun var. club odaları doğa ile iç içe olduğundan herhalde camlar, kapılar, veranda tozlu ve örümcek ağları mevcut.

tesis eğimli bir arazide ve asansör ya da füniküler yok. biraz yoruyor.

havuzlar temiz ve bakımlı, kaydıraklı havuz yeterli. kaydıraklar hem büyükler için hem de çocuklar için tatmin edici. aqua park değil nihayetinde.

hemen her tesiste var olan minibar kuralı burada da işliyor. minibar girişte bir kereliğine dolduruluyor. üç gün kalan ile on gün kalan aynı haklara sahip. bir gün sayısı belirlense ve örneğin beş günde bir minibar doldurulsa daha adil olur.

animasyon vasat.

personel ne güler yüzlü, ne asık suratlı. ifadesiz biçimde işlerini yapıyorlar. sistematik biçimde çalışıyorlar. sorun yok gibi.

otelin sempatik fotoğrafçısı ile sempatik olmayan patronundan bahsetmek lazım. sempatik fotoğrafçı bir gölge gibi her anın fotoğrafını çekiyor. defol git diyemiyorsunuz yazıktır işçidir diye. patronu ise bir baskıya 15 lira istiyor (13x18). diğer otel fotoğrafçıları çekilen fotoları küçük kareler ile basıp teşhir ederken bu zat içeri geçin bilgisayardan bakıp bulalım, seçelim diyor. yakın markaj ile çok satım yapacak aklınca. ulan her gün binlerce çekim yapıyorsunuz. benim dahi en az 150 pozum var. tatilimin son günü havuz keyfi yapmak varken niye senle diz dize oturayım iki saat. akıllı ol biraz. bas o fotoları küçük karelere.

sonuç olarak bitki, böcek, doğa ile sorunu olmayanlara, daha yüksek standart aramayanlara tavsiye edilir.
  • denizden otele doğru baktığınızda amfi tiyatro dışında tek bir yapı bile görünmez gayet büyük bir tesis olmasına rağmen.doğayla uyumlu bir şekilde inşa edildiği için her şeyi çok kötü olsa bile benim gözümde on numara bir yer. özellikle çocuk sahibi ailelerin çok rahat edeceği bir yer ki misafirlerin çoğu çocuklu ailelerden oluşuyor. yetişkinler için de deniz, yiyecek içecek vs gayet iyi. temizlik olayı asgari düzeyde iyi, daha iyi olabilir ama kesinlikle pis değil. otelde asansör yok ama, sanırım eski bir tesis, gideceklere tavsiyem taşınabilir ağırlıkta bavul hazırlamaları.
  • *öncelikle odalar resimlerde gösterildiği gibi değil ve kirli, oda temizliği yetersiz,
    *havuzlar ağaçların arasında gölgede kalıyor ve ufak.
    *aquapark var diyorlar evet var ama sakın sakın ciddi bir şey beklemeyin minicik ve bu sebepten kullanım oranı %5 falan, ben bir iki kişi gördüm 1 haftada onun haricinde boş.
    *büfenin kapanmasına 1 saat kala olsa da büfelerde tükenen yiyecekleri belli bir zamandan sonra yeniden yapmıyorlar ve yok diyorlar,
    *personellerin bazıları iyi bazıları kötü müşteri ilişkilerinden elvan hanım diye biri var inanılmaz kötü ilişki kuruyor, sorduğunuz bir soruya ne kadar da anlayışsızsınız diyebiliyorlar,
    *internet ücretli ama bazı odalarda wifi görmüyor, su sporları çok pahalı,
    *kumsalı halk plajı gibi fakat denizi muazzam zaten o da allah vergisi otelin bir hizmeti değil,
    *iskeleler var fakat yer bulmak ciddi problem, animasyon felaket kötü,
    *otelin konumlandığı arazi yokuşlu bu durumun yaşlılar için sıkıntı fakat gençler için sıkıntı olacağını sanmıyorum,
    *yemek lezzetleri yeterli mi damak tadına göre değişir, ben yeterli bulmadım ama bazı ürünleri iyiydi,
    *otelde türk kahvesi içmek ciddi mesele, burası kahve makinası olmayan bir otel. personeller bizi şikayet edin lütfen, belki o zaman kahve makinası alırlar diyor, yani siz personelden bir şey beklerken personelde sizden bir şey bekliyor. (resepsiyon barında duran alev hanım inşallah bu yazıdan sonra sana kahve makinası alırlar)
    *odalar müthiş ses geçiriyor yan odanın her yaptığından haberiniz var, aile olarak gittiyseniz ve çocuklarınız varsa onlara cinsel yaşam eğitimini bu otelde verebilirsiniz,
    *çocuksuz çiftler eğer romantik zaman geçirmek istiyor ve çocuk gürültüsü istemiyorsanız uzak durun derim animatörler çocukları toparlayamadıkları için her yerde çocuk gürültüsü,
    *otel fotoğraflarında gördüğünüz çocuk parkı falan ciddi sıkıntı çünkü genel alanlara çok uzak ve parkta kimse yok siz gidip başında durmalısınız,
    *otel marketi çıldırmışcasına ciddi paralar istiyor tutarlara şaşırdığınız zaman kiram fazla ne yapayım diyor,
    *personeller ingilizce bilmiyorlar yani turizmci değiller ve otel tarafından tanıdığın var mı getir diyerek toplanmışlar, personellerden bir tanesi ile konuştuğumuzda 7 kuzen buradayız dedi ayrıca bunu diyen bayan ve bir şey anlatırken küfür bile ediyor,
    *ayrıca son olarak mavi bayraklı plajlarda eğitimli can kurtaran zorunluluğu var fakat ben burada ne can kurtaran kulesi nede can kurtaran gördüm,
    *internet üzerinden oteli incelediğiniz de yada tur firmalarından detaylarına baktığınız da minibar ücretsiz yazıyor fakat 1 defa ücretsiz olduğu belirtilmiyor otele gittiğiniz zaman öğreniyorsunuz, minibarda asitli içecek ve soda var başka bir şey yok
    *kasa ücretli günlük 5 tl
    *masaj yaptırmak isterseniz 225 tl ama bir anda 100 tl ye düşebiliyorlar, indirimli hizmetle indirimsiz hizmet arasında ciddi fark var haberiniz olsun,
    *otelin alkolleri çoğu otellerin ki gibi standart dışarıda içtiğiniz markalarda ki bira lezzetini bulamazsınız,
    *eğer gidecekseniz ilk tavsiyem otele girdiğiniz gibi ciddi bir keşif yapın hatta otelden rica edin size bir personel versinler o gezdirsin biz 4. günde gözlemenin yerini bulduk, yapan hanımefendi köylüsü oranın biraz sohbet ettik beni burada keşfedenler az olduğu için yorulmuyorum diyor. siz keşfedin çok güzel yağsız gözleme yapıyor.

*özetlemek gerekirse, tatile havuz değil de deniz için gidiyorsanız deniz harikulade balıklarla yüzüyorsunuz, otelden beklentiniz ciddi değilse ben salaş takılırım, zaten titiz değilim o kadarda kirli olsun, meyve ile de karın doyururum, yemeklerden ciddi beklentim yok, alkol zaten çok kullanmam, çocuk sesi problem değil, havuza yada denize bombaaaa diye atlayan türk kardeşlerim beni rahatsız etmez, diyorsanız gidin. yoksa sakın sakın gitmeyin.

haziran ve eylül de türk tatilci yoğunlukta %90 türk %10 yabancı gibi.
  • hiç tavsiye etmediğim oteldir.

neden mi?

dışardan 5 yıldız görünmesine rağmen 3 yıldızlı konfor sunan bir otel. restorantında sinekler geziyor yemekler berbat en ucuz içecekleri sunuyorlar müşteriye. sprite yerine fruko, coca cola yerine pepsi, fanta yerine yedigün veriliyor, içkilerden de en ucuzlarini sunuluyorlar, otel binasinda asansör yok, otel tepeye kurulmuş etrafı yokuşlarla çevrili, odalar surekli temizlenmiyor ve örümcek ağıyla dolu, personellerin yarısı sigortasız günde 13 saat çalıştırılıyor
  • üstteki yazarlar sağolsun herşeyden bahsetmişler. benim tespitlerim şunlar:
    -standart odalarda kalmak mümkün değil. hostel gibi adeta. hiç yakışmıyor. resimlerde öyle gözükmediği için ets tura kanıp gittik. 4 geceye 1000 tl fark verip club family odada kaldık. idare ederdi. otel yetkilisi hüseyin beye teşekkür ederim. fiyatta indirim sağlamasa geri dönecektik
    -yemekler vasat hatta vasatın altı. çok güzel diyebileceğim sadece kırmızı üzümü vardı. egede konserve zeytin koymak, tavuk köfte yapmak nedir ya
    -deniz harika, doğa süper.
    -antalya otelleri gibi düşünmeyin. herşey daha mütevazi. ama doğa antalyadakinden çok daha iddialı
    -yol çok sapa, bu nedenle doğası güzel
    doğasının güzel olduğu konusunda hem fikirsek onlarca otelde kalmış biri olarak denenebilecek bir otel olduğunu söyleyebilirim, odanın en az club family olması koşuluyla
  • kelimesine bile dokunmadan arkadaşımın ağzıdan aktarıyorum:

"farklı bir tesisteki rezervasyonumu ertelemem dolayısıyla tesise girmeden bir gün önce rezervasyon yaptırdım, zaman kısıdı sebebiyle oteli inceleme fırsatım olmadı, keşke yorumları okusaymışım. telefondaki ets görevlisi blokajı tesise ait oda olarak aldığım rezervasyonumu müsaitlik durumuna göre otel odası ya da club odası olacak şeklinde açıkladı, izbelik, su basan bir bodrum katında herhangi bir hizmet almadan kalacaksınız demedi. ben de kabul ettim ve bir tatil kabusa dönüştü. resepsiyonda “ben tüm sene bu tatili bekledim, böyle rezalet olur mu?” haykırışlarıyla karşılandık. insanlar ne kadar da tatminsiz diye düşünürken kabus bizim için de başladı. yan binadaki odaya gitmek için on beş dakika sıcakta bellboy’un gelmesini bekledik. neyse ki biri gelip bizi odamıza götürdü. odamız temizlik odasının yanında, rutubet kokan, mobilyaların derme çatma tutturulduğu, bizim için temizlenmemiş, paslı aynalar ve çamurlu yerlerden oluşan, duşakabin kapısının her an üzerimize düşme ihtimali bulunan muhteşemlikteydi. bir ihtiyacınız olursa telefondan 0’ı tuşlayabilirsiniz dedi bellboy. bir de baktı ki odada telefon yok. çocuğum için ek yatak yok. tabi ki o gece temin edilmedi hatta telefon hiç temin edilmedi. oda değişikliği istedik, otel fullmuş mümkün değil dediler. ets görevlisi belki ertesi gün birlikte gidip rica edebiliriz dedi, topu topu üç gece kalacaktık bir gece için uğraşmadık. dik bir yokuş üzerine kurulu otelin en yukarısında bulunan odamızdan denize gidebilmek ve denizden dönebilmek için shuttle hizmeti olduğunu öne sürdüler. havuzun yanındaki bardan bizi arayabilirsiniz dediler, bar bizde resepsiyonun telefonu yok şeklinde yanıt verdi her seferinde. ets görevlisini bulduğumuz zamanlarda araç için yarım saat beklememiz gerekti. öğünlerin hepsinde bir yer bulup oturmak için on beş dakika dolaşmanız, omlet, ızgara gibi basit yiyecekleri temin etmek için yarım saat sırada dikilmeniz gerekiyor. niye kaldın madem hiç mi iyi tarafı yok derseniz, denizi muhteşem o da zaten otele ait değil. oturacak şezlong bulabilmeniz pek mümkün değil, tamamı on olmadan tutuluyor. son gün sahil barda soğuk kahve istediğimi, kahve makinesinde su olmadığını, ısınması için beklemem gerektiğini, o zaman türk kahvesi olsun dediğimde yalnız biz burada artık türk kahvesi de yapamıyoruz dediklerini, o zaman soğuk içecek verin şu makineden dediğimde bu makine de arızalı dediklerini ve bari soğuk su alayım deyip su dolabına yöneldiğimde su dolabının da bozuk olduğunu söylemeden geçmeyeyim. son olarak güler yüzlü çalışanlarının hakkını yemeyelim tüm olumsuzluklara rağmen kocaman bir gülümseme ile bizi karşıladılar ancak sevgi karın doyurmuyor. bizim deneyimimiz bu şekilde, bir daha bu otelin önünden geçmem, hatta bir daha ets ile çalışma kararımı da gözden geçirmeme sebep olduğunu ifade edebilirim, döner dönmez diğer gezi şirketlerinin uygulamalarını telefonuma indirdim. "
  • geçen sene sorunsuz bir biçimde çok güzel bir tatil geçirdiğimiz tesis için yukarıdaki yorumları okumak şaşırtıcı, kesinlikle oteli savunmayacağım sadece aşırı derecede şaşkınlığa uğradığımı belirtmek istedim.

maalesef türk otellerinde güzel bir tatil yapmak istiyorsanız erken rezervasyon ve araştırma şart, bu sayede paranız cebinizde de kalır. 1 gün önceden rezervasyon yapmak tabii ki birine iğrenç bir oda verilmesi gerektiğini göstermez, odam yok demesi çok daha uygun olurmuş.

şezlong konusu ise her kalabalık yerde aynı, saat ondan sonra boş şezlong bulabilmek için nezih ve sakin yerlerde tatil yapılması gerekir. bu şezlong problemini ise en iyi ailenizde bir tane sabah deniz çarşaf gibiydi diyen emekli baba/ dayı vs ile çözebilirsiniz:) şaka bir yana eğer oteller misafir sayısına göre şezlong kapasitesini orantılasa, ne kadar çok müşteri o kadar çok para şeklinde değil de ne kadar çok konfor o kadar çok para diye olaya bakarsa iki tarafta kazanır.
  • geçen sene tek başıma gidip hayran kaldığım, dolayısıyla bu sene ailece gitmeye karar verip aylar öncesinden rezervasyon yaptırıp tatil tarihini beklediğim tesis.

yukarıdaki olumsuz yorumlar beni de çok şaşırttı.

çalışanlar şimdiye kadar gördüğüm en güleryüzlü ve çözüm odaklılarından, havuzlar desen çok güzel, geniş, ferah, deniz desen, adamlar bir koyu resmen tesise ayırmış. bodrum diye gidiyorsun ama sana ayrılmış bir koyda sessiz, sakin bir tatil yapıyorsun.

şanssızlık olabilir ama, üstteki bu kadar olumsuz yorumlar gerçekten şaşırtıcı.
  • denizi mükemmel, gerçekten kaldığım oteller içinde denizi en güzel oteldi. şnorkelle saatlerce balıkları izledim. akvaryum gibiydi.bu bakımdan antalya otellerinin ve diğer bodrum otellerinin açık ara önünde. ama kalan herşey koca bir hayal kırıklığı. yemekler çok lezzetsiz ve kalitesiz. içkiler hiç adı duyulmamış muadil markalar. her yerde uzun kuyruklar. otel odaları denize uzak ve otelin içi çok yokuş. sadece personeli ilgiliydi, haklarını yemeyeyim. denizi 5, otel 3 yıldız.