şükela:  tümü | bugün
  • böyle rezillik olmaz. deniz aynen duruyor hiç doldurmamışlar.
  • buradaki herhangi biri o arsalardan birinin sahibi olsa, müteahhit ya da yatırımcı gelse ve dese ki:
    " kardeş, al sana 10milyon/20 milyon, neyse işte değeri, sat bu arsayı bana, ben yazlık yapacağım, tesis yapacağım ".
    şuna eminim ki istisnalar haric içinizden hiçbiri hayır demeyecektir, yeşil alanların içine sıçılacağını da s.kine takmayacaktır.
    esen kalın.
  • inşaat ya resulullah mottosu güden badem bıyıkcıkların, doğayı katletme temalı rant değişimi.
    https://s22.postimg.org/…ve9/dfkbk7_hxc_aap_ql8.jpg
  • bilmeyenler icin not: burasi yalikavak'in biraz disindaki club flipper ve cevresi... merak edenler haritadan detayli olarak inceleyebilir...

ilk fotografta hic insaat izi olmayan yer var ya hani yarimadanin ucunda... hah iste, orasi yakin zamana kadar sit alaniydi da o yuzden insaat yoktu... tabii sonra malum parti gerekli yasa degisikliklerini yaparak o alani sit olmaktan cikardi ve hemen insaata girisildi... hani demisler ya "bodrum belediyesini kimler yonetiyor falan filan" diye, belediye ile alakasi yok yani o isin... tabii "senin arsan olsa da 10-20 milyon verseler satmaz miydin muteahhite" diyenlerin topu da bu durumda taca cikiyor zira burasi sahis arazisi degil devlet arazisiydi...

bir de o bolgeyle ilgili durumun vahametini anlamak icin uydu goruntusunden cok asil o yarim adanin karsi kiyidan fotograflarina bakmak gerekir (soyle bir aradim google'dan ama ben bulamadim)... o 10 sene evvel insaatin olmadigi yer, koni seklinde bir tepeydi, simdi kesik koni halini aldi... o derce yonttular, trasladilar koca tepeyi... ustune de beton doktuler... ve burasi bodrum yarimadasinda bu sekilde talan edilen tek yer degil, buna benzer 100'un uzerinde talan hikayesi cikar... zaten bolgede beton istilasindan nasibini almamis herhangi bir kose-bucak da kalmadi...
  • sağ altta biraz boşluk kalmış, inşaat ya resulullah yetkililerine haber verelim hemen oraya da inşaatı diksinler, yoksa böyle boş yeşil haliyle göze hoş gelmiyor.
  • herkesin sosyal medyada bu tip haberlere duyar kasip sonrasinda evini kentsel donusume verip sehirde kalan bi avuc bahceyi iki uc agaci kestirmesi, bu sene yanan ege sahiline bi sonraki sene kondurulan otelde kalip talancilari alenen tesvik etmesi, agaoglundan ev almaya utanmamasi ... insan gercekten hayret ediyor.
  • yalıkavak'tan bildiriyorum: gelmeyin lan

minicik tatlıcık bir balıkçı köyünden sabaha dek gürültüden durulmayan, araba park edecek yer bulunmayan, adım atılamayacak bir küçük istanbul yarattınız, yatacak yeriniz yok. o palmarina'yı yapanı da yaptıranı da eşekler siksin e mi.
  • tv ve gazetelerde yapılan bodrum , çeşme pohpohlamasının , ve buna karşı oluşan zengin ve şımarık ,gösteriş meraklısı kitle talebinin sonucudur .

aynı şey bodrumun diğer tüm koyları için , çeşme vs içinde geçerlidir.

bodrumda villası , bmw, vos vos arabası ,
    hergün barlarda gezer , yanında manitası.

peki nasıl olmalı sorusunun cevabını karşınızdaki yunanistan size verecektir .
    rodosun , sakızın ,kosun ,samosun ormanları koyları hala bakirdir ,suları tertemiz insanları kibardır , hiçbir yunan adasında sizi kolunuzdan dükkanına çeken serseriler yoktur.

çok ilginçtir yunan adalarında öyle bmw mersedeste göremezsiniz çok ,

dolayısı ile alın bodrumunuzu alaçatınızı ,şezlong bekçilerinizi kıyı talancı mafyalarınızı başınıza çalın ,

biz karşıya suyun öte yanına geçiyoruz.
  • palmarina'dan sonra oluşan rantın sonucudur. yukarıda chp falan denmiş fakat bilmez ki palmarina'yı kim yaptı, yapana kim vatandaşlık verdi. kimler orada paraları akladı.
  • böyle fotoğraflar görünce insanın içi sızlıyor.
    çünkü giden geri gelmeyeceği gibi, geri getirmeye çalışan da yok...