• cocuklugum yalikavakta gecti.

o yarimada ve onun gibi denize giren bi cok yarimadacik sit alaniydi.
    ordaki club flipper, mirage otel falan oralada buyudum. karşidaki kızıladaya yuzmeye calisir, kanolarda gider gelirdik vs

oralar imara kapaliydi. bi yazar arkadas daha yazmis zaten de teyit niyetine ben de yazayim.

en son yazligi satip yalikavagi tamamen terk ettik ve sanirim 5 senedir gitmiyorum. muhtemelen guneyde kalan diger yarimadalar da yazlik ve otel dolmuştur artik. en son sarp kayaliklara, daglara kadar evler cikmisti.

bu arada belediye bu konuda net yetkili degil. nasil degil soyle izah edeyim; oralarda cok guzel mafyalar vardi istanbul menşeeili bizim zamanimizda.

hadi gotu yiyorsa imar müdürü gitsin ruhsat vermesin ordaki kaçak bi yapiya:)) taşaklarindan asarlar imar mudurunu bahceye. tabi bu dedigim cok eski yillar.

son yillarda ne oldu fikrim yoktur.

ege ve akdenizde amina konmayan tatil bolgesi yok. hicbr motivasyonum yok ege ve akdeniz icin artik. ilk firsatta sakiz adasina kacma planindna baska bi plan yapamaz oldum.
  • yalıkavak'tan bildiriyorum: gelmeyin lan

minicik tatlıcık bir balıkçı köyünden sabaha dek gürültüden durulmayan, araba park edecek yer bulunmayan, adım atılamayacak bir küçük istanbul yarattınız, yatacak yeriniz yok. o palmarina'yı yapanı da yaptıranı da eşekler siksin e mi.
  • denizi bir adım doldurmamışlar...çok ayıp ya... neden böyle yaptınız bak olmadı ama kızıyorum...

hemen denize atın moloz yığını da oraları kapatalım...2027'de deniz görmek istemiyorum aynı açıdan...
  • tanım : daha eski halini bilenler için daha üzücü olan bir fotoğraftır.

yıllardır gazetede bu tür haberler çıkıyor;
    google arama

ben 20 sene civarı yaz tatillerimi bodrum'da geçirdim. yıllar önce bu tartışma vardı. büyük otel işletmecileri devasa oteller yapmaya çalışıyorlardı ama sit alanına veya imar yönetmeliğine takılıyorlardı (maksimum 2 kat izni).

önce iki küçük yalıyı birleştirip (gölköy ve türkbükü) göltürkbükü diye bir tiki mekanı yarattılar. 50 tl'lik lahmacun, binlerce liralık giriş ücretleri ve kapısının önünden bile geçmenize izin vermeyen gorilleriyle beachleri ile halkı oradan sürdüler. yalıkavak zaten üst gelir grubunun kaldığı sitelerin olduğu yerdi (bkz: club flipper). sonra yavaş yavaş yangınlar ve yasa değişiklikleri ile koyları antalya kıyılarına çevirecek oteller yapmaya başladılar. orada yaşayanlar çok konuştu ama dinletemediler. umarım bu işin sonu kötü olmaz.
  • birazdan gelir dallamanın teki, yanlış bilgilendirme diye, aoç'de yaptıkları gibi. bekliyorum, olursa yeşillendirin.
  • linke tıkladığımda "günlük 7000 kazandıran sır" şeklinde bir reklam çıkıyor. (bkz: hadi bunu da açıklayın atayizler)

yazık günah yemin ederim. memlekette hiç mi turizm vizyonuna sahip insan yok yahu.

tanım: çoğunun, bir şekilde, kaçak olarak yapıldığını düşünmeme neden olan farktır.

bir de merak ettiğim genel bir olay var, bu işten anlayan sözlük yazarlarının yeşillendirmesini(artk tek yeşili sözlük'te göreceğiz bu gidişle) rica ediyorum: diyelim ki, oldu ya, edirne'den ardahan'a; sinop'tan hatay'a kadar yeşil seven, kaçak yapılaşmayla mücadele eden belediyeler geldi. bu ütopyada eskiden yapılan kaçak yapılaşmalar yıkılabilir mi? yıkılabilirse bunun şartları neler olacaktır?
  • belediyenin inşaat onayı vermediği, yasak koyduğu inşaatta, inşaat sahibinin dozer sayısını arttırdığını gördü bu gözler. adam ankara dan olur alacağına o kadar emin ki, bekletmedi bile. benim sit alanıdır deyip piknik yapamadığım yere herif otel dikti. hem de iki kattan fazla olmaz denilen bodrumda kot farkını kullanıp 5 kat çıktı.
    hep söylerim. türkiye'de hangi suç işlendi değil suçu kim işledi diye bakılır.
  • bunlar hep saruman'ın işi, piç kurusu vayt vizırt
  • içler acısıdır. o değil de bu clup flipper çevresinin eski balıkçı barınağı olması ve denizinin çok kötü olması... denizin dibi balçık resmen. bu civara gelen turist sadece havuza giriyor. zaten yalıkavak'ta güzel deniz diye bişey de kalmadı ya neyse. bodrum'da denize girilecek 3 yer var; gölköy, yalıçiftlik, yahşi. yalıçiftlik yakınlarında, halihazırda boş tutulan dev bir ağaoğlu otel arsası olduğu düşünülürse yakın zamanda 2ye düşücek bu sayı.
  • " son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak. "
hesabın var mı? giriş yap