şükela:  tümü | bugün
 • yalıkavak'tan bildiriyorum: gelmeyin lan

  minicik tatlıcık bir balıkçı köyünden sabaha dek gürültüden durulmayan, araba park edecek yer bulunmayan, adım atılamayacak bir küçük istanbul yarattınız, yatacak yeriniz yok. o palmarina'yı yapanı da yaptıranı da eşekler siksin e mi.
 • denizi bir adım doldurmamışlar...çok ayıp ya... neden böyle yaptınız bak olmadı ama kızıyorum...

  hemen denize atın moloz yığını da oraları kapatalım...2027'de deniz görmek istemiyorum aynı açıdan...
 • ben bu insanları anlamıyorum. doğal ve güzel bi yeri gezmeye gittiklerine "burada neden cafe vs yok:/ bi daha gelmeyelim aşkoomm" diye trip atarlar. oraya tesis, cafe vs yapılınca da "yeşili siküyürler:((" diye kafa ütülerler. ne ilginç adamlarsınız lan.
 • tanım : daha eski halini bilenler için daha üzücü olan bir fotoğraftır.

  yıllardır gazetede bu tür haberler çıkıyor;
  google arama

  ben 20 sene civarı yaz tatillerimi bodrum'da geçirdim. yıllar önce bu tartışma vardı. büyük otel işletmecileri devasa oteller yapmaya çalışıyorlardı ama sit alanına veya imar yönetmeliğine takılıyorlardı (maksimum 2 kat izni).

  önce iki küçük yalıyı birleştirip (gölköy ve türkbükü) göltürkbükü diye bir tiki mekanı yarattılar. 50 tl'lik lahmacun, binlerce liralık giriş ücretleri ve kapısının önünden bile geçmenize izin vermeyen gorilleriyle beachleri ile halkı oradan sürdüler. yalıkavak zaten üst gelir grubunun kaldığı sitelerin olduğu yerdi (bkz: club flipper). sonra yavaş yavaş yangınlar ve yasa değişiklikleri ile koyları antalya kıyılarına çevirecek oteller yapmaya başladılar. orada yaşayanlar çok konuştu ama dinletemediler. umarım bu işin sonu kötü olmaz.
 • küresel ısınmanın bir an önce bu badem bıyıklı, paragöz orospu çocuklarının dilini dimağını kurutmasını dilememe vesile olmuş talan.

  çimento yiyerek hayatta kalmaya çalışsın orospu çocukları.
 • birazdan gelir dallamanın teki, yanlış bilgilendirme diye, aoç'de yaptıkları gibi. bekliyorum, olursa yeşillendirin.
 • linke tıkladığımda "günlük 7000 kazandıran sır" şeklinde bir reklam çıkıyor. (bkz: hadi bunu da açıklayın atayizler)

  yazık günah yemin ederim. memlekette hiç mi turizm vizyonuna sahip insan yok yahu.

  tanım: çoğunun, bir şekilde, kaçak olarak yapıldığını düşünmeme neden olan farktır.

  bir de merak ettiğim genel bir olay var, bu işten anlayan sözlük yazarlarının yeşillendirmesini(artk tek yeşili sözlük'te göreceğiz bu gidişle) rica ediyorum: diyelim ki, oldu ya, edirne'den ardahan'a; sinop'tan hatay'a kadar yeşil seven, kaçak yapılaşmayla mücadele eden belediyeler geldi. bu ütopyada eskiden yapılan kaçak yapılaşmalar yıkılabilir mi? yıkılabilirse bunun şartları neler olacaktır?
 • belediyenin inşaat onayı vermediği, yasak koyduğu inşaatta, inşaat sahibinin dozer sayısını arttırdığını gördü bu gözler. adam ankara dan olur alacağına o kadar emin ki, bekletmedi bile. benim sit alanıdır deyip piknik yapamadığım yere herif otel dikti. hem de iki kattan fazla olmaz denilen bodrumda kot farkını kullanıp 5 kat çıktı.
  hep söylerim. türkiye'de hangi suç işlendi değil suçu kim işledi diye bakılır.
 • bunlar hep saruman'ın işi, piç kurusu vayt vizırt
 • içler acısıdır. o değil de bu clup flipper çevresinin eski balıkçı barınağı olması ve denizinin çok kötü olması... denizin dibi balçık resmen. bu civara gelen turist sadece havuza giriyor. zaten yalıkavak'ta güzel deniz diye bişey de kalmadı ya neyse. bodrum'da denize girilecek 3 yer var; gölköy, yalıçiftlik, yahşi. yalıçiftlik yakınlarında, halihazırda boş tutulan dev bir ağaoğlu otel arsası olduğu düşünülürse yakın zamanda 2ye düşücek bu sayı.