şükela:  tümü | bugün
  • ısrarla su anlaşılmak istenmiyor. gerçekten çok zengin ve iki şezlonga verdikleri 400 liradan rahatsızlık duymayacak insanlar var, şimdi sen bunu sabah kadar eleştirsen de adamı itin götüne soksan da seninle aynı ortamda bulunmamak için şezlonga 400 lira veren kişi, senin lafını ciddiye alır mı? sen düşün.
  • "arz talep" diyerekten sahillerin illegal şekilde işgal edilip, vatandaşın elinden alınması yamyamlığını normalleştirmeye devam ettikçe vatandaşın denize ücretsiz girebileceği sahil, koy kalmayacak maalesef.

arz talepmiş. afedersiniz ama sikerler o arz talebi. o şezlongların %99'u illegal ve kanunlara aykırı şekilde orada duruyor ve vatandaşın kıyıları kullanma hakkı elinden alınıyor. bunu tartışmamız gerekiyor.
  • bir gün midilli adasında etrafı kapalı gayet nezih bir plaja gitmiştim. çok güzel ahşap şezlongları vardı. çantamda meşrubat ve su olduğu için içeriden bir şey satın alma ihtiyacı duymadım. akşama kadar oturdum denize girdim. duşumu aldım kabinlerde giyindim. çıkarken görevliye ücreti sorduğumda her hangi bir şey satın almamışsınız, plaj ücretsiz dediğinde şok olmuştum. biz de böyle bir tesiste eğer şezlong parası alınmasa zorla bir suyu 50 tl'ye satarlar. orada beş kuruş vermeden çıktım. akşama kadar da kimse rahatsız etmedi.
  • buralara giden insanın beynine sokayım. az bile amk. asgarî ücret 2020 tl ulan bu ülkede hesap gelmiş 1150 lira.
  • yapmayın etmeyin. 60 euro'ya bir schengen vizesi çıkarın. sonra bodrum çeşme kuşadası gibi yerlerden atlayin feribtoa kos samos sakız gibi yunan adalarına. çok olsa 50 euro gidiş dönüş feribot ödersiniz.veya istanbuldaysaniz basın gidin selanik taraflarına.

gittiğiniz yerde:
    giriş ücreti ödemezsiniz
    şezlong ücreti odemezsiniz
    en kral biraya 2.5 euro ödersiniz.
    70 lik ouzoya 10 euro odersiniz
    mis gibi kalamara 6-8 euro ödersiniz.
    taptaze balığa 10-12 euro ödersiniz.
    güleryüz görürsünüz.
    kürt esnaf gormezsiniz
    paranizla rezil olmazsiniz
    mafyavari tipler gormezsiniz
    amacı denize girmekten çok story çekmek olan kezban türk kızları gormezsiniz

bu teröre dur demek sizin elinizde.
  • s pellegrino 19 liraya ucuzmuş gidersem onu içiyim bari diyerek googleda aratmamla maden suyu çıkması beni şok eden hesaptır.
  • ne güzel memleket lan herkes bulduğunu sikiyor. sikilmeyenler sikilenlere oh iyi olmuş diyor. sikilen gık demiyor. siken zaten doymuyor. nasıl düzelecek lan bu memleket.
  • beni ilgilendiren kısmı 400 tl veren var diye o mafyaların o sahili işgal etmesi. biri parayı veriyo öbürü parayı kazanıyor diye insanlar denize giremiyor. bu 1000 euroya satılan tshirt yada 10.000 euroluk ayakkabı değil istemeyen almaz diyelim çekilelim kenara. iki tarafın da keyfi yerinde ama benim hakkım, denize ulaşma hakkım gasp ediliyor. sıkıntı bu. buna anlayamacak kadar aptal yada fakir olmayın. sahil halkındır sen o beach denen bokunu alıp az ötede oyna kıyı şeridinden tamamen uzaklaş istersen hesap diye domaltıp sik. sikilen varsa bana hava hoş.
  • sözlük yazarlarının anlamamakta ısrar ettikleri şey
    (bkz: arz ve talep)
  • bu gözler 2016 yılında, aslında bedava olan bir plajda (ki kanunen aslında her plaj vatandaşındır) , kaş’ta bir turist çifte bir çift şezlongu 250 tl’ye satan gördü.
    biz birkaç kişi kendi sandalyelerimizi kurup köpekleri yüzdürünce üzerine bir de “nasıl oluyor, nasıl yapabiliyorsunuz” diye sordular. sanki uzayı keşfettik. öyle şaşkındılar. adam sonra parasını almaya çalıştı ama alamadı galiba.

olur yani. olacaktır. vermeyin o zaman. ver-me-yin. git-me-yin. her sene aynı mevzu. hep veriyorsunuz, hem kazıklanıyorsunuz; hem de ağlıyorsunuz instagram addicts zümresi olarak. protesto edin, gitmeyin, beslemeyin o adamları. olur mu ya? insanlar nasıl eltisine, kaynına, baldızına, iş arkadaşına, eski sevgilisine hava atacak?

asla vermem. kıyı kanunu’na göre kıyıların kullanımı kamuya, vatandaşa aittir. mücadele edin. protesto edin, gitmeyin. hakkınızı savunun.
    yıllarca kaş’ta, çeşme’de, ayvalık’ta, kuşadası’nda tatil yaptım ve yaz kış yaşadığım yerlerden bazıları buralardır. bir kere uyumam lazımdı, arkadaşlarımı getirmek zorundaydım. mecburen ondan şezlong kiralamak zorunda kalmıştım. onda da hardcore ateş saçan gözlerim nedeniyle 25 tl almıştı adam 2 şezlonga. ona bile az mırlanmamıştım.

bu benim hususi ilgi alanım. mücadele etmekten ve protesto etmekten yılmadım. kokteylli, ayaklı instagram storysi atmayın; güzel onlarca yer var doğa harikası ve denizi olan. gidin oralarda insanca tatil yapın.

ödeyen ağlıyor. ağlamayın.