şükela:  tümü | bugün
 • bodrum'un yeni hayal kırıklığı olan, asker emeklisi belediye başkanı ahmet aras'ın bu hafta encümen kararıyla başlattığı yasaktır. bu yasağa göre, gece saat 23.59 olduğunda, canlı ya da değil, açık hava mekanlarında müzik bitecek. bu akıl tutulması kararın ardından, gece müzik yayını yapan bazı açık hava mekanların ruhsatları iptal edilmeye başlandı, bir kısmına da uyarı yazısı gitti. adama demezler mi, kardeşim burası senin ömrünün geçtiği ordu evi değil, bodrum diye.. buraya tatile gelen insanlar, o güzelim yaz gecelerinde kapalı makanlara mı tıkılacaklar ? böyle bir zorlama karşısında bu insanların gideceği başka bir tatil yeri mi yok ? yapılan hesaplara göre, bu karar sonrasında bu sezon için tam 1 milyar lira zarar öngörülüyor ve açık havada 23.59'dan sonra müzik yasak diyerek bodrum'un ekonomisine bu darbeyi indirecek olan asker emeklisi beyefendinin, bodrum'un kalbindeki 5-6 tane beton santraline, bodrum'un ciğerlerini oyarak çalışan taş ocaklarına, bodrum'un her yerini saran ve yüz karası olan sahte ürün tüccarlarına, merdiven altı gıda üreticilerine, çıtı çıkmıyor. halikarnas, hadigari, helva, m&m gibi efsane mekanlarını tek tek kaybeden bodrum'un zaten yok olmaya doğru giden "dünyaca ünlü" eğlencesi, bu ordu evi hayranı belediye başkanı tarafından, tamamen yok edilecek. ne diyeyim, allah kurtarsın.kaynak

  edit :

  bazı arkadaşlar, konuyla ilgili olarak hürriyet gazetesi'nde çıkan haberin linkini koymuşlar ve diyorlar ki, "her yerde değil, bazı yerlerde yasak"

  ben de bu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan havuz medyası okurlarına durumu şöyle izah edeyim.

  bodrum'un can damarı olan neyzen tevfik caddesi'nde müzik yasak ki, bu yol üzerinde küba'dan fink'e, marina yacht club'ten zazu'ya kadar her biri ayrı bir bodrum klasiği olan mekanlar var.

  barlar caddesi'nde serbest diyorlar ki, barlar caddesi'nde zaten açık hava kulübü ya da beach club mekanı yok ama belediyenin müşteriyi buraya yöneltmeye çalışmasında, burada birçok eğlence mekanı olan, kendisi de belediye meclis üyesi olan bir zat-ı muhteremin katkısı çok.

  gümbet'te yasak değil diyorlar ki, bodrum'a gelen adam gibi turistlerin bir tanesinin gümbet'in önünden geçmediğini, bodrum'un haritadaki yerini bilenler bile bilir. çünkü gümbet dün de bodrum'un çöp müşterisinin lokasyonuydu, bugün de öyle, yarın da öyle olacak.

  bunların dışında, kendisi de bir beach club işletmecisi olan (ortakent kefi beach) şimdi belediye başkanı ahmet aras'ın işlettiği mekanın mal sahibi olan bir önceki belediye başkanı mehmet kocadon verdi, şu anda lanetlenen işletmelerin ruhsatlarını.

  ve halen, can ciğer kuzu sarması olan bu ikili keyifle rakı balık yaparken, bu ikiliden biri olan mehmet kocadon'un ruhsat verdiği insanlar, yaptıkları dev gibi yatırımları çöpe atacak öyle mi ?

  buralarda gelip belediye seviciliği yapacağınıza, bir düşünün, bu mekanlar açılırken, bodrum belediye başkanı neredeydi diye..

  daha geçen seneye kadar bodrum ıbiza olacak diyordu, meşhur kırmızı pantolonu eşliğindeki röportajlarında mehmet kocadon..

  herkesi gaza getirdi, herkes inandı, geldi o mekanları açtı..

  şimdi de kiracısı olan emekli asker bey, ordu evi yapmak istiyor bodrum'u..

  olayın özeti bu.

  ben de diyorum ki, siz bu mekanlarla uğraşacağınıza, her yaz 5 defa yangın çıkan, vahşi depolama sistemli çöp alanı ile uğraşın.

  siz bu mekanlarla uğraşacağınıza, bodrum'un içindeki 5-6 tane beton santrali ile uğraşın..

  siz bu mekanlarla uğraşacağınıza, her yağmurda arabaların sele kapılıp dükkanların vitrinlerinden girmesiyle uğraşın..

  ve son olarak diyorum ki, "bodrum'da kışın yaşayanlar" denilen kitleyi de ben çok iyi bilirim.

  bunların üçte biri, her sezonda "bin dolar fazla versin, kim gelirse gelsin" diyen ticari mekan ve konut sahipleridir.

  mekanlarını fazla kira veriyorlar diye barlara, kulüplere verirler, sonra da polise giderler, uyuyamıyoruz derler.

  diğer üçte biri, bu ülkenin hiçbir kentinde dikiş tutturamamış, yalan olmuş hayatları ve yazdıkları yalandan başarı hikayeleri ile bodrum'a iltica etmiş olanlardır ki, bodrum bunlardan çektiğini hiç kimseden çekmez çünkü, işleri sadece şikayettir. üretmek değil.

  kalan üçte bir ise değerli insanlardır. sanatçılardır, üretkenlerdir ve bunların hiç biri de müzkil bölgelerde oturmazlar çünkü nerede rahat edebileceklerini bilecek kadar beyinleri vardır.

  nokta.
 • başıma bir iş gelmeyecekse haklı olduğunu düşündüğüm karardır
  çünkü, insanların uyumaya ihtiyacı var değil mi?
 • barlar sokağı ?
 • dünya çapında eğlence sektöründe marka olmuş bodrum'un böylesine köylü bir vizyonla yönetilmesi inanılmaz! beriki de uyuyacakmış... te allahım yaa!
  saçma sapan yasaklamadır.
 • bodrum kış nüfusu 250 binleri, yaz nüfusu milyonu aşan bir yerleşim yeri artık ve bu sayı bir çok şehrin nüfusundan yüksek. bu kadar nüfusun yoğun olduğu yerde havai fişek ve gürültüyle kimseyi rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. belediyenin çok zaman önce atması gereken bir adımdı ve geç de olsa atılmış. gece 12’den sonra yüksek desibel isteyen varsa da yallah kıbrıs’a.

  (bkz: bodrum belediyesi/#93116926)

  edit:
  yarın çoluğunuz çocuğunuz olunca, anne babanız yaşlanınca, eğlenmenin salt yüksek desibelli müziğe maruz kalmak olmadığını anlayacak olgunluğa eriştiğiniz gün bu kararın ne kadar doğru bir karar olduğunu anlarsınız. 5 yıldır bodrum’da yaşıyorum. eğlenmeye gelen turisti de kafa dinlemeye gelen turisti de iyi tanıyorum. o yüzden çok şey yapmayın, özelden yazmayın.
 • bu yasaktan rahatsiz olan herkesin evinin yanina her sabah 6ya kadar bangir bangir serdar ortac calan makenlar acilmasini diliyorum.
 • bodrum'un belli kesimleri için saçma olduğunu düşündüğüm ve yüzen barlar'ın prim yapmasına sebep olacak uygulamadır.
  (bkz: club catamaran)
 • türkiye'nin turistik eğlence semt-kasaba-ilcelerinde yapılaşmaya dikkat edilmediği için, 500 kişilik müzikli eğlence mekanının hemen yanındaki 100 kişilik otel yüzünden şikayet edilip kapatılması durumunu engellemek için uygulanmış cezadır.

  ne eğlence mekanının ne de otelin bir suçu yok, suç ikisine de ruhsat verip daha sonra yasak koyan zihniyette.
 • (bkz: oh mis)
  darısı tüm tatil belediye ve belderi'nin başına. iki üç burcuva ve fahişe eğlenecek diye halkın huzur ve istirahati elinden alınamaz.
 • bodrum belki türkiye'nin en çok yerli yabancı turistini ağırlayan şehir. gece eğlencelerin olduğu çoğu mekanların, vatandaşların oturduğu binaların dişinda olduğunu düşünerek gereksiz yasaktır. uyumaya ihtiyacı olan kişi zaten ona göre lokasyon seçer. bu tipler fazla inatçı oluyor, 30 yıldır orada oturuyor, yaşlanınca kafam gürültüyü kaldırmıyor, annem hasta vs çevreyi hizaya sokuyor. bir evde yaşlanarak öleceksin diye kural yok, kazık çakmadın oraya.
  yurtdışındaki turistler için hayat öğleden sonra başlar, denize geç saatte girer, gece ortama akar.
  adamlar uyumaya gelmiyor.

  bir otel ararken merkez mı diye araştırırsın, hem eğlence mekanlarına yakın olsun hem gidip uyuyayım biraz komik.
  asker emeklisi başkan seçimi zaten baştan hatalı ....