şükela:  tümü | bugün
 • bodrum türkbükü'nde hizmet veren bir otelin private hizmet fiyatlarıdır.
  görsel

  günlük şezlong 1000 lira, ama aylık olarak kiralarsanız 24 bin liraya geliyor. yani epey avantajlı aylık şezlong kiralamak.

  hem 24 bin lira dediğin nedir ki?

  görüyorsunuz ülkemiz ne kadar zengin ve müreffeh bir ülke.
  siz bakmayın çöpten yiyecek bulmaya çalışanlara, onlar fetö'nün algı oyunları.

  türkiye'nin gerçeği bodrum türkbükü beach fiyatlarıdır.

  ayrıntılı haber.

  edit: hayır efendim, böyle bir hakları yok. sahiller herkesin ortak malıdır. sahillere şezlong koyup bunu fahiş fiyatla kiralamak hukuka aykırıdır.
  böyle bir şeyin ekşi sözlük gibi bir platformda "parası olan gider sana ne" şeklinde savunulması da sözlüğün geldiği noktadır.

  edit-2: konuyu hala anlamayan ve fakirler gitmesin edebiyatı yapanlar var.
  arkadaşım sahilde, plajda sen loca yahut şezlong kiralayamazsın. halka ait plaja loca yapıp burayı pazarlayamazsın. "burası otele ait, siz giremezsiniz" diyemezsin. plajlar tüm halka açıktır. ne belediye, ne valilik tarafından belli bir zümreye tahsis edilemez. tahsis edildiyse bile bu hukuksuzdur. bu konuları yüz defa işledik, başa dönmeyelim yine.

  edit-3: bakınız ilgili kanun maddesi der ki;
  "hiçbir karşılık ödemeksizin herkesin kıyılardan ortaklaşa yararlanma hakkı vardır..."

  https://i.ibb.co/8n3bkfc/hkk.jpg

  kaynak: 3621 sayılı kıyı kanunu madde 5.
  https://www.mevzuat.gov.tr/…vzuatmetin/1.5.3621.pdf

  yani kanuna göre bu tip işletmeler kıyıya loca inşa edip kiraya veremezler. bu işletmelere sahiller kiralanamaz, tahsis edilemez.

  ama tabi bizim ülkemiz bir hukuksuzluklar cumhuriyeti olduğu için belediyeler, il özel idareleri vb bu tip işletmelere sahilleri plajları kiraya veriyor, bu işletmeler de sahilleri gasp edip insanlardan fahiş fiyatlar talep edebiliyorlar.
 • bu parayı verecek kerizlerin olduğu gerçeğini değiştirmez.

  edit: kerizler daha parayı vermeden burada bu sikişi savunmaya başlamışlar. size iyi vazelinlenmeler.
 • plajı kiralayan belediye işletmeden şezlong koyma bedeli olarak en az günlük 750 tl almıyor ise adil olmayan fiyatlandırmadır. belediyelerin bu tip tarifeleri takip edip ona göre fiyat belirlemesi şart.

  şöyle olabilir; belediyeye ödediğin paraya maksimum %10 kar koyabilirsin. tarifeyi sen seç, belediye de ona göre fiyatlandırsın.

  plajların tüm halkın malı olduğunu da unutmamak gerekiyor. meksika gibi dünyada en çok adam öldürülen ve kaçırılan ülkelerin zirvesindeki ülkede dahi oteller plaj için halk girişi açmamış ise vatandaş otelin içinden paldır küldür plaja girebiliyor.
 • mutlu son da varsa değer, yoksa kurtarmaz.
 • (bkz: oshibori)
 • bin liralık pandemi yardımı alanların savunacağı ücretlendirmedir.
 • veren varsa 2000 de olabilir. serbest piyasa.. zorla sana kiralamıyorlarsa istedikleri fiyattan kiralayabilirler.

  edit: anlamayanlar olmuş. sen bu fiyattan kiralamazsın, hiç kimse kiralamaz o zaman adam mecburen fiyatı düşürecek. serbest piyasada görünmez el kuralı işler. bir malın/hizmetin değeri bir tarafın satabileceği en alt sınır, diğer tarafın alabileceği en sınır ile dengelenir.
 • yemek bile paketin içinde değilmiş, nasıl keriz silkelemek istedilerse artık.

  edit: ayrıca halka ait olması gereken denizlerin etrafının çevrelenerek insanların o plajlardan yararlanabilmesi için bu meblağaların istenmesine hiçbir zaman anlam vermeyeceğim. deniz ve kumsallar herkesin ortak kullanım alanıdır denir ama bu mafyalar plajın etrafını öyle bir çevrelerler ki, çevreledikleri için kimsenin girmesine de izin vermezler.
 • bundan 6-7 sene önce bir lahmacun ve ayran 50 lira idi çeşme'de. o parayı o zamanlar verenler buna da verirler hiç merak etmeyin. çok kolay bir şekilde hayal bile edemeyeceğimiz kadar çok para kazanan o kadar fazla insan var ki bu memlekette. çok çalışarak zengin olmuş bir kişi emin olun öyle saçma bir duruma o kadar para ödemez.
 • ozellikle bu sene icin makul bir fiyattir. gecen sezon cok daha pahali olan yerler de vardi.