şükela:  tümü | bugün
 • artık iyiyiden iyiye müdahale gerektiğini gösteren domuzlardır. üstelik yaban domuzu bunlar çok vahşi ve tehlikelidirler.yaralı, kızgın ve aç ise herşeyi yapabilirler. insan eti yedikleri pek görülmemiştir ama insan öldürdükleri çoktur. yörenin insanları iyi bilir.

  bazı kendini bilmezlerin bu domuzları beslemesi üremelerine ve halkla daha iç içe girmelerine sebep olmaktadır. insanların yaşam alanlarına giren bu domuzlar, artık bodrum'un çoğu mahallesinde her gece çöp konteynırlarına kadar gelecek duruma varmıştırlar.

  adamın dediğine bak hele;

  benim evimin önüne geliyorlardı domuzlara yemek veriyorduk. yemek vere vere bu bölgeye alıştılar. akşam sabah gelmeye başladılar. çevrede bulunan başka arkadaşlarda yemek getirmeye başladı ve bize yaklaşamaya başladılar. geliyorlar biz ekmek veriyoruz. burada bulunan balıkçılarda balık veriyor. domuzları elimizle beslemeye başladık."

  buradan domuz etinin dinimizce haram sayıliyor olmasından dolayı başta diyanet olmak üzere, domuzlarin yok edilmesi icin, gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı'nı, muğla il gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğü'nü önlem almaya çağırıyorum.

  ayriyetten avcılar derneği'ni de bu bölgelerde avlanarak, yükselen domuz nüfusunun kontrol altına alınması gerektiğine inanıyorum.

  türkiye'nin ve bodrum'un başına sarılmaya çalışılan bu domuz tehlikesini bertaraf etmeye çağırıyorum. illa can kayilarimi verilecek hala domuzu savunan varsa buyursun domuzevi acsin baksin bik bik etmeyi.

  yakında unesco bu domuzları koruma altına aldığında ve domuz öldürene ceza verildiğinde çok geç kalmış olacağız.
 • domuz evcilleşebilen bir hayvan olduğundan sorun olmayandır...

  dini alet edip de sikik sokuk yorum yapmak ise tam bir dinci köpekliğidir...
 • (bkz: kendinden başkasına yaşama hakkı tanımayan dinci)
  edit: taptığı tanrının yok etmediği bir canlıyı sırf yalakalık adına yok etmeyi isteyen dinci zırvası. birde bakanlık, diyanet vs kurumları önlem almaya çağırmış haspa.
  kafa bu
 • sonrada belliki o domuzlarla besleniyorlar olabilir.
 • domuzun etini yemek haram, domuza ekmek vermek neden haram olsun? ortada bir tehlike var ama bunun dinle alakası yok.

  halk bir süre sonra aynı domuzlara yiyecek vermezse iş o zaman kötüye gider. hayvan doğada yaşamayı unutup aç kalacak ve yiyecek vermeyen herkese saldıracak. bu sebeple bir önlem alınmalı.

  aynı sorun caretta carettalarda yaşandı. şu an hayvanlar kendilerini beslemeyen herkese saldırma eğilimindeler.
 • yaban domuzu aç kaldı mı şehre iner, bu durumdan ötürü de yaban domuzlarının yaşadığı bölgelerdeki belediyeler daima çöpleri çok temiz tutmalıdır. çünkü yaban domuzları şehre indikleri vakit, dadandıkları yer her zaman çöp konteyneridir. eğer çöpler temizse yaban domuzu şehre yine iner ama anında da yaşadığı yere geri döner. doğada islam referans alınmaz ve aynı şekilde yaban domuzuyla selfie çekmenin de akılla mantıkla örtüşen hiçbir tarafı yoktur. yaban domuzu son derece vahşi bir hayvandır. domuz deyince aklınıza hemen miss piggy gelmesin. son olarak başlığı açan yazarın da vicdanına sokayım.
 • domuz eti yemek haram, beslemek değil. o da bir hayvan. madem dincisin, yaratılanı severim yaradandan ötürü düsturunu da benimseyeymişsin keşke.
 • domuz etini yemezsin olur biter. yaşama hakkını elinden almak da nedir?

  aklıma karadeniz'de yaşanan bir olay geldi. bilmem hatırlar mısınız? 10-15 kişi bir domuza tekmeler atarak can çekilmesine neden olmuştu. yetmedi, can çekişirken arabanın arkasına bağlayıp sürüklediler.

  bu mudur yani, eti haram diye bir canlıya işkence etmek sevap mı kazandırıyor? iğrenç çomarlar, sizin zihniyetinizden tiksiniyorum.
 • sen kalk hayvanın yaşam alanını işgal et, ondan sonra da "haram", "avcılar göreve" diye bik bik et.

  can derdine düşmüş hayvandan bile mağduriyet çıkarıyorsunuz be.
 • bana hicbir domuz domuzluk yapmadi ama domuzluk yapan cok yobaz oldu. ulkemizin ve cocuklarimizin gelecegi icin domuzdan yana taraf tutuyorum, zaten yobazin bodrumda ne isi var