şükela:  tümü | bugün
 • efendim, boyle bir sey var. hakkaten var. simdi bodrumlu olmayan bir insan icin cok aciap bir fikir ama var vallahi. o kadar yer sehirli turistler ve iscilerden olusmuyor lan. tamam, yerli nufusun orani giderek azaliyor, sehirli yasamin karsisinda yerel kultur asimile oluyor ama hala bir bodrumlu gercegi var. turistler gelmeden once oralar hep bostandi ama bir bostanci da vardi ayiptir soylemesi.
  hal boyleyken bu gercek olamazmis gibi acaip diyaloglar geciyor sonradan gelenlerle bodrumlular arasinda:

  sg - nerelisin?
  b - bodrumlu.
  sg - yazlikci?
  b- bodrumlu?!
  sg - ha aile oraya tasindi? (burada çakma bodrumlu demek istiyor)
  b - biz hep bodrumluyuz.
  sg - ...

  efendim velhasili kelam, sagdan soldan isgalcilar, yazlikcilar, turistler gelmeden once de gittiginiz turistik yerlerde yasayan insanlar vardi. orda hep hayat vardi lan. ve siz gidip oralari, o guzellikleri bozuyorsunuz. gercekten.

  *cesmeli, alacatili, focali, marmarisli, antalyali arkadaslari sevgiyle selamliyorum.
 • "eviniz nerede" sorusuna "bodrum'un icinde ama yazlik x'de" diye cevap verirler.
 • hobi olarak domates yetiştiren şahıslara verilen isim.
 • kırmızı ve tombul yanaklı insan modeli.

  bazı bodrumlular da bodruma sonradan göç edenlere karşı tepkilidir. sebebini bilen yeşili bassın...
 • ellerindeki arsaları, güzelim bahçeleri, tarlaları, evleri bodrumlu olmayanlara satıp sonradan bodrumu çok bozdunuz muhabbeti yapan insanlardır. bodrum bozulmuş mudur? evet, hem de geri dönüşü olmamak üzere bozulmuştur. bu bozulmada istanbul'lu, ankara'lı, izmir'linin payı var mıdır? evet büyük ölçüde! adam kışın oturduğu şehrin de içine etmiş, bodrum'u mu bozmayacak. ama bodrum'un mahvolmasına göz yuman, yer yer bundan nemalanan bodrumlu da suçludur, hem de oldukça büyük bir suçlu!
 • ''babam bodrum'da yalnızca bahçevan, balıkçı, ziraatçi, yazar değil, doktordu, öğretmendi, dosttu, isim babasıydı. çok zengin bir kültüre sahip olmasına rağmen halkın içinde, onlardan biriydi. her şeyden öte, bir bodrumluydu.''

  (bkz: ismet noonan)