• (bkz: p90x3)
  • p90x i tamamladıktan sonra başladığım program.
    şu anda 2. haftasındayım. p90x kadar zevkli değil ama gelişim anlamında daha etkili olduğunu düşünüyorum. zira p90x in standart programları zayıflama-yağ yakma üzerine kurulu.
    tony horton dan sonra sagi kalev biraz sinir bozuyor. zamanla alışırım herhalde.
    p90x gibi zor bir programdan çıkarak 1 hafta ara ile body beast a başlamış olmama rağmen bunun da zorluklarını hissediyorum.
    huge ve lean diye 2 ayrı program var. tek farkları lean da haftada 1 kardiyo antremanı var. onun haricinde önemli bir fark yok.
    p90x den çok memnun kalmıştım. umarım aynı memnuniyeti bunda da yaşarım.
    ayrıca konu ile ilgili fikir verebileceklerde mesaj kutumu yeşillendirebilir.
  • yağ fazlam olmadığı için p90x 'i bırakıp geçtiğim programdır.
    ingilizce anlatım sorun değil ancak aradaki ince tavsiyeleri kaçırıyorum o yüzden altyazı arıyorum ancak bulamıyorum.
    altyazısı elinde olan varsa yeşillendirsin...

kolunuz kuvvetli, proteininiz bol olsun.
  • p90x'e göre sıkıcı, p90x3'e göre uzun olan program. ancak bu ikisi daha çok fitness'e yönelikler.
    hedeflediği alana oldukça iyi odaklanan, güzel bir bench ve birkaç ağırlık ile güzel iş görebilecek bir program. bem genelde iki p90x3 arasında yapıyorum bunu.
    artıları, daha basit ve hacime yönelik oluşu.
    eksileri daha fazla dumbbell ve z-bar istemesi, tony horton'a göre sıkıcı olması ve kendini sakatlama riski barındırması. bu önemli: yeni bir idmanına girmeden önce bütün hareketlerin nasıl doğru yapıldığını öğrenin. şınavın bile yüz çeşit yanlış yöntemi var; yanlış bir ağırlık hareketi kötü sonuçlar doğurabilir.

düzgün takip etme ve iyi beslenme ile faydası görülecek bir programdır.

edit: düzgün takip etme ve iyi beslenme ile faydasını gördüğüm programdır. 30 yaşında başladığım (5 kiloluk dambılı kaldıramayan, ikinci şınavı çekemeyen biri olarak) p90x serilerinden sonra kısa kısa bunu yapmıştım ama sıkıcı bulmuştum. o arada denediğim focus t25'te dizimi sağlam hırpalayınca mecburen buna döndüm. bu sefer ağır kaldırmaktan ziyade düzgün kaldırmaya ve iyi beslenmeye çalışıyorum. evimde 2,5 kiloluk aralıklarla 5 kilodan 20 kiloya kadar bir sürü dambıl oldu, elimden geldiğince çalışıyorum. çoğunlukla her gün değil, iki günde bir çalışıyorum. bu sefer belirgin bir gelişme oldu. artık beslenmeden mi, düzgün yapmaktan mı, yeterince dinlenmekten mi bilmiyorum ama ilk defa kas yapıyorum sanırım. düz sehpa itişinde* iki tane 20 kilodan fazla ağırlığım olmadığı için ilerleyemiyorum artık. daha fazlası da evde çalışmak için tehlikeli diye düşünüyorum. bir bowflex bulsam süper olacak ama, yok işte memlekette.
    -en önemli tavsiyem, güvenli çalışmanız. bir hareketi elinizdeki en yüksek ağırlıkla yapmak yerine, düzgün yapabileceğiniz en fazla ağırlıkla yapın. başka türlü ilerleme olmuyormuş, tecrübe ettim.
    -dambıllarınız yerde düzgün dizili olsun, takılıp düşülebiliyor.
    -erkeklik yapacağım diye ciddi riskler almayın. mümkünse evde biri varken çalışın.
    -mümkünse ayağınızda bir ayakkabı olsun, ya da çıplak ayak olsun. terlikle, çorapla çalışmayın.
    -aşırı aç karna çalışmak, yüksek ağırlıklar kullandığınızda bayılmanıza sebep olabilir. tekrar, güvenlik önemli.
    -yapabildiğinizi, yapamadığınızı, bir sonraki denemede ağırlığın artması ya da azalması gerektiğini, nerede azalttığınızı, nerede mola verdiğinizi, mümkün olan her şeyi not almaya çalışın. böylelikle ilerlemenizi de görebilirsiniz.
    -bu program için decathlon'un ayarlanabilir bench'ini (bu entry tarihinde 279 civarıydı fiyatı) tavsiye ediyorum. fiyatına göre çok iyi.

sonuç olarak hala bu programda sıkılıyorum ama bu sefer en azından bir işe yaradığını görüyorum. dizler iyileşene kadar devam edeceğim muhtemelen.
  • yaklaşık 4 hafta önce başladığım program. bu yıl bayağı kilo aldım yine yaklaşık 98-99 arasında gidip geliyorum (boy 177), bir çılgınlık yapıp lean değil de huge takvimine başladım, şu anda elimde olan dambıllar 10 kg*2, 6kg*2 ve 7,5 kg*2 bunlar plakalı fakat zaman kaybına yol açtığı için plakaları fazla değiştirmiyorum. 2,5kg*4 ve 1kg*4 demir plaka sipariş verdim haftaya kiloları arttıracam. kilo olarak fazla bir değişikli olmadı şu anda 97,5 larda geziyorum. sanırım kilo vermeye yönelik olan lean takvimiydi ama bunu fark ettiğimde 3 hafta geçmiş bulundu ben de bir tur bunu yaptıktan sonra diğer turu ya da turları lean takvimine göre yapacağım. bu arada kollarda da yaklaşık 1,5 cm büyüme var. programı devam ettirebilirsem 8 ay daha yapacağım sonrasında p90x'e dönüş yapmayı planlıyorum. programla ilgili sonuçları ara ara buradan da paylaşmayı düşünüyorum.
    edit: takvimin adını yanlış yazmışım beast değil huge olacak.
    edit: kardiyonun fazla olmamasının çok büyük eksikliğini hissediyorum. bir sonraki rountta p90x'in plyometrics'ini koyacağım programa.
  • 1 hafta oldu. düzenli olarak yapıyorum. vücudumu maf ettiğim dönemlerden birindeyim. 1.70 94 kiloyum 50-60 şınav çeken ben 5-10 da tıkanıyorum barfiks sıfıra düşmüş. neyse başladık mesleki olarak yoğun bir dönemdeyim rahatlar rahatlama p90x3'e başlıyacağım.
  • kürkçü dükkanına geri dönüş. eğlenceli bir program olmadığından dolayı (p90x/x3 yaparken çok keyif alırdım ama onlar ağırlık odaklı programlar değil tabi) her seferinde alternatif bir program kovaladım ama bu program kadar verimli bir program bulamadım. en yakını liift4 ama o da çok hafif kalıyor. yaza kadar bb ile devam. sagi reisin 90'lardan ışık hızıyla gelen epsirilerine de katlanacağız bir 5-6 ay daha. 85 kilo olarak başladım bugün, hedefim 80'e inmek ama odağım kilo vermek değil elbette. kilo verme işin yan etkisi olacak...
  • programı bulamıyorum
    bulan bilen birileri var mı?
  • hem yag yakip hem kas yapma body building programi.

programi kullanan youtube unlulerinden biri icin
    insane weight loss transformation
    (bkz: #63039380)
  • 1971 doğumlu vücut geliştirmeci sagi kalev'in oluşturduğu kas gelişimi amaçlayan 3 aylık ev programı.
hesabın var mı? giriş yap