şükela:  tümü | bugün soru sor
  • deodoranttan hafif olan, fıs fısla sıkılan ferahlatıcı bir kozmetik ürünü. body shop'ta oceanuskokulusu çok tavsiye edilir
  • banyodan çıktıktan sonra fıs fıs sıkılmak suretiyle kullanılan; hem hafif nemlendiren, hem de misler gibi koku yayan ürün. victoria's secret markalılar ayrıca sevilir.
  • yaz günü ağır kokulu sprey deodorantlar yerine kullanılması gereken kozmetik ürünü. her gün banyo sonrası sıkıldığında sıcak günlerde her türlü ortama rahat rahat girer aynı zamanda etraftakilerin "ne hoş kokuyorsun" iltifatlarıyla kendinize gelebilirsiniz.
  • ne olduğunu pek de anlamadan aldığım hede. ama evde şöööle bi sıkınca "nası ferah nası güzel ohh miss" dedirtmiştir.
  • en sevdigim kozmetik urunudur soyleki, parfum gibi agir olmaz, fiyat olarak daha uygun dur ve de ml olarak fazla oldugu icin tereddut etmeden surekli sikilabilir.
  • victoria's secret haricinde kullanılabilir olanını bulamadım sprey.
    ki vs'ı bile sevemiyorum çok şekerli geliyor.
    önerisi olan varsa lütfen yeşillendirsin.
  • zara'nın hem ucuz olan hem güzel kokan ürünleridir. özellikle turuncu olan beni benden aldı.
  • the body shop ta japanese cherry blossom ürününün efsane olduğu kozmetikten ziyade kozmik ürün.
  • victoria's secret'ın bir numara olduğu üründür. deodoranda alerjim olduğu için ter kokusunu önleme amacıyla kullanıyorum. kullandığım ürünleri cildime herhangi bir zarar vermediği gibi kolay kolay da bitmiyor.

p.s. pure seduction kokusu tavsiye edilir.
  • deodorant olarak kullananların çok büyük yanılgıya düştüğü hededir.

parfüm hatta edt’den bile daha düşük oranda esans içeren koku spreyleridir bunlar. deodorant yerine 500 liralık parfüm de sıksanız, ter kokarsınız. çünkü parfüm vs. ürünlerde ter kokusunu önleyen kimyasallar bulunmuyor.

terle karışan parfüm kokusunun iğrençliğine dair girilmiş entrylerin tek tek linkini vermekle uğraşmayacağım, herkes neyin nerede olduğunu biliyor.

deodorantlarda alüminyum bileşenleri ve titanyum dioksit gibi maddeler yalnızca ter kokusunu önlemek amacıyla bulunur; hatta son birkaç yıldır firmalar bu maddeleri kullanmadan üretim yapmaya gayret gösteriyor; tabii ki onların yerine başka maddeler koyarak. bilgim o kadar geniş değil, o yüzden yeni tercih edilen kimyasallarla ilgili yorumu yetkili abi/ablalarımıza bırakıyorum.

ancak, ne body mist ne parfüm bu kokuyu önleyebilir. yanınızda kardeş sen kokuyorsun bir deodorant al diyecek birisi yoksa bile en azından kendinizi kandırmayın.

bu arada victoria’s secret’ın çoğu body misti maalesef çok şekerli. yeşil ve mavi renkleri daha hafif ve çiçeksi kokuyor sanırım. ama indirim olmayan dönemde 100 lirayı hak ettiklerini düşünmüyorum.