• vücut geliştirme ve fitness'a gönül veren, başlamayı düşünen herkesin içerisinde yer alan makaleleri okuması gerektiği sitedir. doğru bilinen birçok yanlışa, bilim temelli verdikleri cevaplar ile türkçe kaynak bulmakta zorlanan spor severlerin hayat kurtarıcısı olmuş durumdalar.

eklemeden olmaz:

(bkz: ilşad özkan)
  • yanlızca vücut geliştirme değil; sağlıklı beslenme, kilo alma, kilo verme* gibi konularda detaylı ve geniş bilgilere sahip olabileceğiniz, el emeği göz nuru bir site. özellikle deli gibi kilo alan beyler ve hanımlar için ideal bir forum sayfası. yaklaşık bir saattir tüm ofis, işi gücü bıraktık forum sayfasını okuyoruz.
  • sağlıklı yaşamla ilgili, rss'le takip ettiğim bir site.
    özellikle "sen bir enkazsın" yazılarını çok beğenmiştim.

http://www.bodytr.com/

not: şu anda hosting firmasıyla ilgili sorundan dolayı kapalıymışlar. sitelerinin içeriğini başkası kopyalamış ve siteleri hacklemeye çalışıyorlarmış.
  • bugün e-posta kutuma aşağıdaki yazıyı göndermiş olan sağlıklı yaşam ve spor sitesi.

aşağıdaki yazı:

başlık: 300 bohemyalının sergüzeşti
    değerli üyemiz,

belki siz bizi unuttunuz ama biz; yediğimiz içtiğimiz, gülüp eğlendiğimiz, sitemizde yorum yaptığınız o mes'ut günleri unutmadık, unutamadık! olur olmadık (varşova paktı'nın seneidevriyesinde, polat alemdar'ın doğum gününde, karlar kraliçesi öldüğünde, gibi...) sebeplerle e-posta kutularınıza küçük ziyaretler düzenledik. günde 18 milyar, ayda 560 milyar, yılda onyüzbinmilyonbaloncuk kadar gönderilen spam maillerin olduğu bir dünyada çok görülmeyiz dedik. el emeği göz nuru e-postalarımızla sizi her zaman son yazılarımız hakkında bilgilendirdik... bundan sonra da ahval ve şerait elverdiğince bunu devam ettireceğiz.

ancak siz yokken çok şey değişti; eski çamlar bardak, eski bardaklar da tekrar çam oldu! siz yokken, bizim abone nüfusumuzda böyle ufak ufak patlamalar oldu, etraf yeni ve taze kanla doldu! (merak etmeyin, kan yerine salça kullanıyoruz. kimseye bir şey olduğu yok. efekt ya bunlar, film hilesi!)

neyse, biz de son birkaç günde aramıza katılan 300 yeni üye; sistemin kendilerine atadığı 48 haneli fantastik ve holografik şifreler yerine, 2011 model 0 km şifrelerini kullansınlar istedik (biz istemesek zaten kendileri isteyecekti). şifrelerini nasıl değiştireceklerini ise teknolojinin en son imkânlarını kullanarak hazırladığımız harika bir animasyon şovuyla anlattık: http://bodytr.com/…n-sifresini-degistirme-t453.html

yeni üyeler şifre değiştirirken, siz eski üyeler de kahvelerinizi yudumlarken son yazılar için anasayfayı kontrol edebilirsiniz: http://www.bodytr.com/

gelecekte bu üyelikler çok kıymetli olacakmış, japon turizm bakanı'ndan bu tüyoyu aldık! bu bilgiyi bir kenara not edin, "dediydi" diyeceksiniz. biz ise bundan sonra, aramıza katılan her yeni 300 spartalı için bu e-postaları geçeceğiz. inşallah bizi spam yerine koymazsınız (spamlı baba'ya adak adadık zaten spam olmayalım diye)! milyonlarca üyeye ulaştığımızda ise dünyayı ele geçirerek ardından mars'a yürüyeceğiz (araya yol yapacağız).

sağlık dolu günler ve geceler sizinle olsun; güç de sizinle olsun!
    saygılarımızla,
    bodytr.com posta, telgraf ve teleferik hizmetleri / türkiye'nin en grotesk ve protesk (bu parıltılı kelimelerin ne demek olduğunu bilmiyoruz ama olsun) sağlık sitesi

not: gerçekten önemli bir nedeniniz yoksa bu e-postayı cevaplamanıza gerek yok; ama internetin asi çocuğuysanız da yapabileceğimiz bir şey yok, yazın yani, ne diyim ki ben size! herhangi bir nedeniniz varsa da çekinmeden bize yazabilirsiniz. bu mesajı cevaplayarak soru, görüş ve gizli kalmış arzularınızı bize bildirebilirsiniz. canınız sıkıldıysa muhabbet edebilir, kafanız güzelse küfredebilirsiniz (darılırız ve sizi sileriz listeden ama). çocukluk, öğrencilik ve askerlik anılarınızı hiç susturulmak korkusu duymadan bize anlatabilir, en son cinayetlerinizi bize itiraf edebilirsiniz (polisle beraber çalışıyoruz zaten). bizi artık sevmiyorsanız ilişkimize son vermek için bu e-postayı "bıhtım sizden! yiter ya, yiter!" gibi cevaplandırmanız yeterli. yüzsüz insanlar olma ihtimalimiz şöyle dursun; fakir, gururlu ve alınganız! eğer bizi kovarsanız ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker silerim seni! anlıyor musun? silerim ve dönüp arkama bakmam bile!
  • bu sitenin en çok hoşuma giden tarafı, diğer vücut geliştirme siteleri gibi steroidler ve hormon profilleri yerine sağlıklı beslenme üzerinde durmuş olması. suplement pazarlamaya çalışmak yerine çok faydalı beslenme ipuçları yayınlıyorlar.

ayrıca hosting firmasıyla olan sorunlarınıda çözmüşler, üstelik forum kısmıda aktif olmuş. yolları açık gözüküyor.

ailecek severek izliyoruz efendim. hatta babam gaza gelip avizeye asılıp barfiks filan çekiyo arada o derece.
  • yazarı olmam vesilesi ile e-posta adresime şu şekilde bir mesaj göndermiş sitedir:

* bu e-posta, zinde türkiye dergisinde yazar konumunda hesabı bulunan tüm
    kullanıcılara gönderilmiştir.

değerli yazarımız,
    dergi olarak bugüne kadar binlerce okurun yanı sıra, çoğu ruhen sorunlu
    olmak üzere birkaç tane de düşman kazandık. bu "kazanımların" muhtelif
    sebepleri olmakla birlikte, ağırlıkla bu piyasayı elinde tutan niteliksiz
    fakat hırslı sahipleri olan rakip sitelerin çekememezliği gelmektedir, yahut
    binlerce lira kazanmasına engel olduğumuz çeşitli balon ürünlerin
    üreticileri. koca koca adamlar benim e-postamı ele geçirmeyi denerken
    sistemin bana attığı uyarı mesajlarıyla kendilerini ele veriyorlar...
    komedi.

bugüne kadar şahsıma, sayısını hatırlamadığım dengesizlik yapılmış
    ve çoğu da sanal dünyada kalmıştır şükür, bunlarla vakit buldukça
    uğraşıyor ve yasal takibatları yapıyorum. zaten artık bitti gibi bir şey
    bu tip girişimler. sitemize yapılan kapattırma amaçlı sanal saldırılar da
    bir süre savcılık ve bilişim suçlarında yoğun git-geller yapmam sonucu
    bitti gibi bir şey.

sitemize zaman zaman yapılan gerizekâlıca yorumlar da muhtemelen aynı
    kaynaklardan gelmektedir. bunu ispatlayamadığım, daha doğrusu ispatlamaya
    vakit ayıramadığım için bu tip yorumları yayımlamaktayım. bilindiği
    gibi sitemizde ne başka pek çok sitenin yaptığı gibi sahte yorumlar
    vardır, ne de yorumlara meşru sebepler dışında konulan herhangi bir yasak
    yahut sansür.

dergimizle uğraşacak ve mümkün olan her şekilde bize zarar vermeye
    çalışacak kadar bol zamanı olup bu kadar anlamlı (!) bir hayatı olan
    kişilerin var olduğunu hepinize hatırlatmak istedim. örneğin,
    yazılarınıza aldığınız akıl dışı ve demotive edici yorumlar olursa
    şüphelenebilirsiniz.

spor mevsiminin (spor derken, spor ve sağlık ürünleri satma mevsiminin)
    gelmesiyle varlığımızdan ve pazarda bulunmamızdan rahatsız olanlar bu
    aralar ellerinden gelen tek şey olan "farklı isim ve adreslerle yorum yapma"
    yoluyla kendilerince bizi baltalamaya çalışabilirler. herhangi bir ip
    numarasının anormal hareketliliği ve saldırgan yorumları tespit edilirse o
    ip yasaklanacak, bunun dışındaki durumlara ise yasaklama yönünden müdahale
    edilmeyecektir.

vermiş olduğunuz destek için daima teşekkür eder, yeni yazılarınızı
    ilsadozkan@gmail.com adresine beklerim.

saygılarım ve en iyi dileklerimle,
    ilşad özkan

türkiye'deki saglık spor siteleri şöyledir böyledir geyiğine hiç bulaşmadan diyebilirim ki http://www.bodytr.com/ muadilleri arasında tarafsız olma yönüyle uzak arayla farklı bir site. sözün kolayını seçip, bu sitede yazar olmamın yegane sebebi budur da diyebilirim. site yöneticisi ilşad özkan'ın böyle iyi ve sık dokunmuş icerikli bir siteyi yanlı ve yanıltıcı reklam almama pahasına ne zorluklarla ayakta tuttuğuna birebir şahit olmam orada yazma keyfimi daha da arttırmaktadır.

saglık, plates, fitness ve benim ilgi alanım vücut geliştirme ile bir çok faydalı bilgiyi bulabileceğiniz bu siteyi okumaya vakti, spora ilgisi ve yan yağları olan herkese tavsiye ederim.
  • whey protein nedir ki? sorusuna 21 baslikta cevap arayan guseel bir makalenin yayinlandigi spor&saglikli yasam sitesidir.

http://www.bodytr.com/…whey-protein-tozu-nedir.html

enee bu benim ya len!
  • bir ara nette gezinirken denk geldiğim oluşum. fena değil gibi. sonra güzelce inceleyeceğim. bakalım.
  • düzenli yazacak yazar sıkıntısından ötürü kendi yazarını kendi yetiştirmeye karar vermiş internet dergisi.

http://www.bodytr.com/…recek-yazarlar-araniyor.html
hesabın var mı? giriş yap