şükela:  tümü | bugün soru sor
 • toprak-toprak birlikteliği olacağından astrologlara göre ideal ilişkidir.
 • yakinken oglak boynuzlari boganin govdesine degdigi boganinsa boynuzlari o kadar yakina yetismedigi icin oglak dominant olur. bir anlik uzaklasma ile boga hakimiyeti ele gecirir. cüssesinin vermis oldugu avantaj ile oglak'i bir daha yanina yanastirmaz boynuzlari ile.
 • astrologlara göre de, yaşanmışlıklara göre de uyumlu çifttir bu kişiler.. saygılar.. *
 • 3/3 oranında tutmuş bir gerçek olarak diyebilirim ki; bunlar sabahlara kadar otursun sohbet etsin, çok iyi anlaşırlar ancak iş ilişkiye gelince beklentileri o kadar farklıdır ki aradaki soğukluğa kendileri de anlam veremezler. ayrılıp arkadaş kalmaya kalkarlarsa sonsuza kadar ayrılıp ayrılıp barışırlar. sohbetlerin güzelliğine kapılıp ilişki içerisine girilmezse çok iyi dostluklar doğabilir. o kadar ama.
 • tamamen yaşanmışlıklara göre uyumlu bir çift olmaları mümkün değildir. hatta tamamen zıttırlar bile denebilir. ilişkilerinin seyri inişler ve çıkışlar gösterebilmektedir. ****

  (bkz: risk)**
 • bu ilişkide iki burç astrolojik olarak birbirlerine uygundur. bu ilişkide tatmin, lüks, zevk arandıkça ulaşılacaktır. boğa burcunun kalıcılığı, pratikliği, temkinli tavırları, sadakati oğlakları etkiler. oğlakların gerçekçi dünya görüşü, ev ve aile değerleri ise boğaların çok hoşuna gidecektir.

  boğa burçları güzelliklerden, hoş mekanlardan, yakın arkadaşlıklardan zevk alır. en çok sevdikleri uğraşlar arasında arkadaşlarını evinde ağırlamak gelir. onlar her şeyde olduğu gibi ilişkilerde de kalıcılktan hoşlanır, ilişkileri uzun ömürlüdür. uzun yıllardır tanıdığı kişinin kendine verdiği rahatlığı pek bir şeye değişmek istemez. boğa burçları iyi birer aşıktır, partnerlerine nasıl davranması gerektiğini bilir. onların kendini iyi hissetmesi için ne gerekiyorsa yapmaktan çekinmez ve bu konuyu da aceleye getirmez.

  oğlak burcunun ciddiyeti ve dengeli tavırları bir ilişki için olumlu özelliklerdir. değerli olan her şeyi ellerinde tutmayı isterler, bu yüzden onlar için değeri olan ilişkileri de kolay bırakmayacaklardır. ellerindekini en iyi şekilde kullanmak için zaman kısıtlıdır. bu yüzden arkadaşlarına vakit ayırsalar da onlarla boşuna zaman öldürmeyi sevmezler. her zaman bir plan ve programları vardır ve bu programın dışına sosyalleşmek adına çıkmayı sevmezler.

  oğlaklar için yakın arkadaşlarının kalplerindeki yeri farklıdır, onlarla olan ortak anıları ve paylaşımlarının yeri ayrıdır. oğlak burcu ayrıca profesyonel alanda birbirlerine yararlı olabilecekleri arkadaşlıklar kurmak ister. romantik ilişkilerinde bile bu birbirlerine faydalı olma olgusu önemlidir. kendilerine yük olduğunu düşündükleri kişilerle beraberlikleri uzun sürmez. beraber olduklarında yalnız olduklarından daha fazla bir şeyler paylaşıp, kazanıyorlarsa bu beraberlik sürecektir. beraber hedefledikleri tepenin doruğuna çıkarken arada bir durup birbirlerini ile iyi vakit geçirmeyi de hatırlayabilirler.

  aile oğlak burcu için önemlidir, sadece kariyerlerine odaklanmayı daha faydalı görseler de, aile gibi somut ve sabit bir değer için harcadıkları zamandan rahatsız olmazlar.

  kaynak: (bkz: elle)
 • boğa burcu erkeği tencereyse, oğlak burcu kadını kapaktır ve eninde sonunda tencere yuvarlanır kapağını bulur. *