şükela:  tümü | bugün
 • cok fazla yumusak gorunen kadinlardir. onlara bagirirsiniz, ses etmezler; kapris yaparsiniz, aglarlar uzulurler ama affederler; ustelik inanilmaz guclu dostluk baglariyla sizi sararlar. o kadar siki sararlar ki bazen bogulursunuz, cok fazla severler, cok simartirlar. bir sure sonra bu hep boyle gidecek gibi gelir size. sikilirsiniz bu kadar ilgiden. bir de o kadar yumusak baslidirlar ki hani itseniz de geri donebilirsiniz istediginiz zaman, gibi gelir.
  tabi o oyle degildir.
  venus gizler ofkelerini, onlardan bile. uzun sure boyunca, siz aksi yonde cok zorlayana kadar sizi sevmeye devam ederler. ama herseyin bir siniri vardir, onun sabrinin bile. katlanamadigi seylerden birincisi yalandir. yalan soylerseniz sabirli davranmayabilir. ikincisi ikiyuzluluktur, entrikadir. cok durusttur boga kadini, dayanamaz entrikaya. sirf bu nedenle bile olsa akrep erkegiyle aralarindaki muthis cekime ragmen genellikle mutlu olamazlar.
  diyelim ki azimli bir insansiniz, veya bir takim ruhsal sorunlariniz var, ya da sadece sikildiniz, boyle bir arkadas istemiyorsunuz.
  birinci etap yalan soyleyin. bunun kiskirtmayacagi bir boga insani bulamazsiniz. cok guclu ikizler etkisi alanlar bile ancak yalan soyler, ama kendilerine soylenmesine tahammul edemezler.
  sonrasinda bir sekilde ikiyuzlu davranin, incitin duygularini. o kadar incitin ki sevgisinin karsiliksiz olduguna inansin. burasi cok zor yalniz, sabit fikirlidirler. onlar birini severse bunun asla degismeyecegine ve hep karsilikli olduguna inanirlar. yani cok zorlu bir ikna sureci sizi bekliyor.
  size verdigi sirlarla baslayabilirsiniz. ama daha etkilisi bu sirlari dogrudan degil yalanlarla karistirarak anlatmanizdir.
  ornegin, "su cocuk benden hoslanmiyordur umarim, hoslaniyorsa cok kotu olur, ben onu hic istemiyorum" sozunu baskalarina "dusunsene, su cocuga bile yavsiyordu" seklinde iletirsiniz. harikasiniz.
  uzun bir sure yeterince caba gosterirseniz size olan sevgisini oldurursunuz. ne kadar guclu bir sevgi olmus olursa olsun. ne kadar buyuk bir bagliligi da olsa bir noktada geri donecektir.
  iste o noktadan once emin olmak gerekir, bu insandan gercekten kurtulmak istiyor musunuz? cunku sabit fikirlidir iste, gittiginde geri donmez.
  ondan sikildiniz, degisiklik ariyordunuz, bir iki hareketi sizi rahatsiz etti ve bu basarili planla onu kacirdiniz. muhtesem. ama geri alamazsiniz.
  boga inadini bir kez kirabilirsiniz. ikinci sansi vermezler.
  kotu niyetten degildir. sadece cok zor guvenen bir burctur, o kadar pozitif ve olumlu gorunmesine ragmen. aslinda icten ice cok korkar, terkedilmekten, aldatilmaktan. bu nedenle cok az insani cok yakinina alir. eger siz de onlardan biri idiyseniz, ve gittiyseniz, ici kan aglasa da sizi unutacak ve devam edecektir. hayat devam ediyor diye degil. o sevdigi hicbir seyi hayata feda etmez. sizi unutur. cunku sizi artik sevmiyordur.
  bir insanin icindeki sevgiyi oldurmek zorlu ve insanlik disi bir mucadeledir. yine de tebrik ederiz. artik her telefonunuza ne kadar mesgul olursa olsun yanit vermeyecek, sizin icin hayatindaki diger herkesi ikinci plana atmayacak, sirf siz mutlu olun diye pasta yaptirmayacak size dogum gununuzde, sizi sevmeyecek artik. can sikintiniz gecmistir muhtemelen, daha eglenceli bir hayata adim atiyorsunuz..
 • konu aşk olduğunda boğa kadınının her şeyden önce karşısındaki erkeğe güvenmesi gerekir. erkek güvenini kazandıktan sonra boğa kadını çok sever, deli gibi bağlanır, onun olmadığı bir dünya düşünemez ancak sınırları zorlandığında ve özellikle beklediği ilgi verilmediğinde bir anda soğur ve o sevgiden eser kalmaz. zamanında her şeyini vermeyi göze aldığı erkek artık bir hiçtir onun için.

  doğal bir cazibeye sahiptir. hiçbir şey yapmadan, hatta zaman zaman kendisinin de anlayamadığı şekilde bütün ilgiyi üzerine çeker. cinselliğe çok düşkündür ve bu konuda özel bir yeteneği vardır. baştan çıkarmayı çok iyi bilir ve baştan çıkardığı erkek kesinlikle pişman olmaz.

  içinde çocuksu,en basit şeylere bile inanmaya hazır bir yan bulunsa da aslında çok zekidir ve bundan gurur duyar. ancak zekası küçümsenir ve basit oyunlarla kandırılmaya çalışılırsa meşhur siniri devreye girer, bunu yapan kişiyi pişman eder.

  insanlara güvenmesi zordur ve güvenene kadar kimseyi yakınına sokmaz. önce izler, tanır, sonra arkadaş olur. rahat hissetmediği ortamlarda çok ukala, soğuk bulunabilir ancak sevdiği insanların arasında bambaşka olur. gülmeyi de güldürmeyi de çok sever ve çoğunlukla arkadaş ortamının hem gizli lideri hem de neşe kaynağıdır.
 • butun ozellikleri boganin agir ve hantal gorunusu arkasina saklanmis olan kadinlardir.

  uysal gozukurler ofkeleri saklanmistir, tembel gozukurler neler yapabilecekleri saklanmistir, mesafeli gorunurler tutkulari, ne kadar atesli olabilecekleri saklanmistir.
 • bütün gün yatsa, uyusa, yese, içse, sevişse ve bunu koca bir hayata yaysa bana mısın demez. biraz sanat, biraz eğlence, biraz sohbet. arada da alışverişe çıktı mı ondan mutlusu yok. ne hırs, ne fıldır fıldır mertebe arayışı, ne kompleks, ne kaygı, ne disiplin, ne insanlarla uğraşma, ne kimseyi ciddiye alma, ne büyük planlar, ne küçük hesaplar.. işi olmaz. hayat mı? koy götüne rahvan gitsin.
 • dış güzelliği ile çabucak dikkat çeken iç güzelliği zamanla ele geçiren kadındır.
  sabit görüntüsünün altında sorgulayıcı kişiliği yatar. hemen her şeyi sorgular, en çok da kendini.
  ama yaşarken anı ıskalamayı da istemez. yine de bu onu temkinli ve seçici yapar.
  tanıştığınız gibi harika bir sohbete yelken açabilirsiniz örneğin ama geceyi evde sonlandıracak
  kadınlar pek çıkmaz boğalardan.

  seçicidir evet, ama bunun altında vericiliğinin sınırlarını bilmesi yatar. bir kez inebilirseniz derinine
  daha doğrusu o açmaya karar verirse kendini şefkat, empati, sevgi ve arzuya boğulacağınızı bilir.
  ve bunun ne kadar tehlikeli olduğunu da kaldıramayacak insanlar için.
  bundan sebepledir ki nice gönül ilişkisi karşı tarafın aşkıyla biter karşılık bulamadığı
  ilk andaki yakınlığına anlamlar yüklendiğinden.

  toprak kadınıdır inanılmaz anaçtır. fiziki ve ruhi yaraları sarmadaki başarısına siz bile şasırırsınız
  venüs kadınıdır tutkuludur, fettandır. baş döndürür arzusu açığa çıktığında hesapsızdır. bundandır dişiliğine
  yapılan vurgu. sizle birlikte oluyorsa sizle birliktedir o an, o gece ya da bir ömür. bencil değildir asla sevdiklerine karşı.

  ve o asi başını de indirmeyi bilir, teslim alınması imkansız gibi görünen, fethedilmez kalesi, aşılmaz gibi duran duvarları yıkılır daha doğrusu yıkar severse ve teslim olur, anahtarı avcunuza bırakır. o vakit şımarmaz, gururunu kırmaz, elde etmenin geçici hevesiyle caymazsanız hayat boyu yanınızda ve arkanızda durur.

  itina ediniz, sevgiyle.
 • hani şu kırk yaşına bile geldiğinde bebek teni, sarı bakımlı saçları ve teenage giyim tarzı, şık çantası, mükemmel eş ve ebeveyn pozları, seksapeli, havuzlu sitedeki adını bilmediği komşusuna her sabah dişlerini göstererek söylediği günaydın ı ile hayranlık ve gıcıklık arasında bir duygu uyandıran, sivri dili, kindarlığı, , kendisini ve bütün hayat biçimini diğer kadınlarla yarışa sokmasıyla tanıdığınız ve bütün bu kötü özelliklerinin yanında merhameti, kaliteli iletişim gücü, albenisi, laftan sözden anlayışı ve sürekli kendini geliştirmesiyle de hayranlık duyduğunuz kadınlar boğa burcu kadınlarıdır.
 • boğa kadını dedin mi şöyle bi durcan arkadaş, ağır abladır bunlar, öyle hoppidi hoppidi gelip geçici heves olmazlar kimseye. sevdi mi tam sever, sildi mi bir kalemde.

  en başta inatçıdır kardeşim bu burcun kadını, karşısındakinin kendisiyle inatlaştığını fark ettiği anda sonunda öleceğini bilse vazgeçmez inadından. iyi geçinmek istiyorsan ılımlı davranılıp, orta yolu bulacaksın.

  emir almaktan asla hoşlanmazlar, bir boğa burcu kadınına siz siz olun emir veren cümlelerle konuşmayın. direkt ters teper. öyle maço ayakları gitmez bu hatun kişilerine. kibar olun, tatlı dilli olun.
  mesela; ''kızım bak giyme o eteği bir daha'' derseniz inadına inadına giyerler.
  halbuki '' hayatım bir daha giymesen olmaz mı, ben rahatsız oluyorum'' şeklinde söyleseniz sevdiceğini mutlu etmek adına istediğini severek yaparlar.

  kıskançtırlar, ananızdan bacınızdan kıskanırlar demedi demeyin. güvenleri zor kazanılır ve çabuk kaybedilir. bir tane yalan yeterlidir güvenlerini kaybetmek için. ondan sonra hep şüphe, hep kuşku, hep kavga.

  sadıktırlar, sevdiği, aşık olduğu kişiye ihanet etmezler. zaten eğer aşıklarsa gözleri başkasını görmez. biraz onla biraz bunla takılayım, vakit geçireyim düşüncesinde değildirler. zor sever ama çok severler. sevdiği kişi için maddi manevi fedakarlıktan kaçınmazlar. çocuk gibi üstüne düşer, sevdiği erkeğin egolarını yükseltmekten zevk alırlar. sevdikleriyle nasıl ilgileniyorsa aynı ilgiyi karşıdan da beklerler. yanlış olmasın öyle nerdesin aşkım burdayım aşkım, balım, gülüm gibi mıc mıc sevgi yumağı olmaktan da hoşlanmazlar. dedik ya ağır ablalar. her telefon konuşmasının sonunda ''seni seviyorum'' diye telefonu kapatanlar bu burçtan çıkmaz mesela anlatabildim mi? sevildiğini beğenildiğini hissettirin kibar davranın yeter.

  estetiğe, güzel görünüme, temizliğe önem verirler, bakımsız saçlarla, uzun tırnaklarla çıkmayın bu hatunlarımızın önüne. hemen soğurlar. kendilerine de bakarlar, hoş hatunlardır.

  güçlüdürler, kolay yıkılmazlar. gariplerim dertlerini sağda solda ağlayarak millete yanmazlar, içlerine atarlar. dışardan dünyanın en mutlu insanı görünüp, evde en derin kederlerini bir başlarına kimseyi rahatsız etmeden yaşarlar. bir erkeğin onu koruyup kollamasına sahiplenmesine izin verirler. erkeğe ona sahip olma hissini verirler. tabi aşıklarsa.

  sinirlidirler. o deli öfkeyi görmek dahi istemezsiniz emin olun. boğa burçları kadınıyla erkeğiyle öyle hemen parlamazlar, bu gün bir yanlış yaptınız diye sizin ağzınıza sıçmazlar hemen. ancak unutmazlar da. yavaştan yavaştan sinyalini verirler o deli öfkenin gelmekte olduğunun ve bu uzun bir süreçtir. o hata devam ettiği sürece yavaş yavaş dolar bardakları. ve bir gün hiç ummadığınız anda minicik bir şeyde tüm o içinde biriktirdikleriyle beraber öyle bir patlarlar ki yakıp geçerler ne varsa. suyuna gidin kardeşim bu burcun, dellendirmeyin.

  ayrıca çok dostturlar. dedik ya sadakate önem verirler diye. dostluklarında da bu vardır. uzun süreli arkadaşlıkları çok rahat götürebilirler. hemen hemen her kesimden insanla rahatça arkadaşlık kurabilirler, çevresi tarafından da sevilirler, çünkü eğlencelidirler. ayrıca evet oburdurlar, evet üşengeçtirler, müziğe, resime, edebiyata yetenekleri vardır, sabit fikirlidirler, risk almayı sevmezler sağlam karakterli ve evcimendirler.
 • bazen bu burcun kadini da sıkılır ve "yeter be hep ben mi guclu olmak zorundayim" der ve gozyaslarini saliverir ama o zaafiyet aninda onun yanindaysaniz eger, bu sahit oldugunuz seyden oturu sizden nefret edecek ve sizi ortadan kaldirmayi bile dusunebilecektir. zayif olabilecegini dusunme hakki sadece ona aittir, baskalari bunu akillarindan bile gecirmemelidir...
 • kardeşimdir.
  gözlemlediğim kadarıyla maddeler halinde aktarıyorum boğa burcu kadınının özelliklerini*:

  -duruşları kesindir, eğilip bükülmezler, her zaman oldukları gibidirler yani, ne iseler o; anti politik, rahat, öz güvenli!
  -maneviyatları önemli bir yer tutar hayatınızda ama madden de yadsınamayacak kadar güzeldirler.
  -sıradanlıktan, cıvık cıvık romantizmden, kolpa sürprizlerden hoşlanmazlar. sürpriz yapacaksanız onlara ya gerçekten orijinal bir şey yapın ya da vazgeçin iştahınız kaçmasın, moraliniz bozulmasın!
  -elleri yatkındır her şeye, hem kanaviçeye hem matkapla duvar delmeye.. sanatın her dalına yeteneklidirler zira ama karar verme anında takındıkları maymun iştahlı tavır hiçbirinde ilerleyememelerine sebep olur.
  -müzik kulakları gayet iyidir, sesleri de öyle. amatörce söyledikleri şarkılar bile çoğu zaman profesyonel seslerin söyledikleriyle yarışır.
  -abartısız, sade ama şık ve kaliteli giyinmekten hoşlanırlar çünkü kendileri yeterince şatafatlıdırlar.
  -pratik zekaları tavandır, uzun soluklu krizleri kısa soluklu mücadeleler ile kolayca halledip yok edebilirler.
  -başkalarının önünde ağlamaktan, duygusallaşmaktan, hislerini ele vermekten hiç hoşlanmazlar, sakin ve mağrurdurlar. bu yönleriyle, gözyaşlarını silah olarak kullanan diğer kadınlardan ayrılırlar.
  -zorbalıkla, meydan okumakla, harala güreleyle, öfkeyle iş yaptıramazsınız onlara, daha delikanlıdırlar çünkü sizden.
  -inanılmaz lezzetli yemek yaparlar, canları isterse.
  -güvenilirdirler, değer yargıları kuvvetli, vicdanlı, biraz gelenekçi ve ailelerine bağlıdırlar.
  -hayvanları çok severler, öyle kuru kuru değil hakikaten severler, düşünür dert edinir, gözetir, besler, savunurlar.
  -aptal insanlara tahammülleri yoktur özellikle aptal kadınlara, çünkü hem cinslerini ezik görmek istemezler.
  -güzelliğe düşkündürler, her türlüsüne.. kadında, erkekte, maneviyatta maddiyatta, tabiatta, börtüde böcekte şekli severler..
  -otoriter, gerçekçi, inandıkları fikirde ısrarcıdırlar.
  -ilk bakışta soğuk ve havalı gibi görünseler de aslında hassas ve yumuşak kalplidirler.
  -mizahları o ince çizgide gider gelir, üst zekaya hitap eder esprileri her daim.
  -zor başlarlar lakin başladıkları işi hakkıyla yerine getirirler.
  -sevgi onlar için önemlidir, ama saygı aradıkları en önemli kriterdir.
 • bu kadınlar yanlarında bir adet sağlamından sopa taşırlar. yok hayır, boğa sinirine kapıldıklarında karşıdakinin kafasına indirmek için değil, bedenleri yıkılıcak kadar umutsuz olduklarında bile bu sopayı yutup ayakta kalıyorum görüntüsü vermek için. kalırlar mı? evet kalırlar.