şükela:  tümü | bugün
 • net kadın.
  duruma uygun davranmak diye bir şey yok hayatlarında.
  gri diye bir şey yok yani. ya siyah ya beyaz olmalı.

  sevdi mi çok seviyor evet. unutması ise zaman alıyor.
  hele bir de sevdiği tarafından sevildi mi, yapamayacağı fadakarlık yok.

  özet: fedakar. valla billa:)
 • hayatımı yıkmaktan vazgeçmeyen burç ve bu burcun mensunu kadın.
 • gayet net anlaşıldı ki sanatçı ruhlu kadınlarmış. çok iyi anladık biz bunu evet. bkz. bütün entryler. ksdjfsd. benim entrymde sanattan kastım "icra"dır. başkalarında nedir bilmiyorum. bale yapar gibi duş almak filan mı acaba. ilginç. açıklık getirilsin bundan sonrakilerde bu konuya. öyle "mmöesanatçı ruhludurmmüeh" deyip sıyrılmak da nesi.
 • sanata istidadı olmasının yanısıra, belki de daha çok, sanat tutkusu olan kadındır. estetik aşığıdır. bir filmde ya da bir dizide bir sahnede çalan müziğin sahneyle olan ahengini filmi izledikten sonra tekrar tekrar hatırlayıp tekrar tekar hayran olur, hatta bu hayranlığını dile getirir. o sahneyi hafızasına kazır, defalarca izleyebilir. artistik patinaj galası izleyebilmek için gece yarısı televizyon karşısına geçebilir. sevdiği tiyatro oyununu tekrar tekrar seyredebilir. sinemadan çıktıktan sonra bir süre gerçek hayata tekrar dönememe duygusunu sever. dans gösterisi izleyip keşke ben de böyle dans edebilsem diye heveslenir. bir kitap okurken hoşuna giden bir cümleden sonra "vay be adam nasıl yazmış" diye sesli tepki gösterebilir, söz konusu cümlenin altını çizmesi olağandır. dışarı çıkmak için hazırlanırken bile bir yerlerden bir müzik sesi gelsin ister fon oluşturması için. renkler zaten kendisini her daim cezbettiği için bir tablo, bir heykel onu bambaşka diyarlara götürebilir. izlediği bir film onu günlerce etkileyebilir.

  tabii ki bunlar herhangi bir burcun insanında da görülebilecek özelliklerdir. lakin boğa burcu kadınında gözlemlediğim, sanatın hayatı mânâlı kıldığına dair genel bir düşünce şeklidir ve sadık boğa burcu kadınının sanata aşırı bağlılığı sürpriz değildir.
 • bir insanın başına gelebilecek en güzel kadın, benim başıma 5 tane geldi * oradan biliyorum. ama sonuncusu en güzeliymiş * * .
 • dışarıdan ilk bakıldığında soğuk görünümlüdür. aslında gayet sıcakkanlı, esprilidir ama bu özelliklerini gerçekten sevdiği, kendisini yanında rahat hissettiği insanlara gösterir bu sebeple de o insanlar tarafından vazgeçilmez olur. bir kere hoşlanmadığı bir insanla iyi geçinmesi olanaksız gibi bir şeydir, ilk izlenim onun için önemlidir. bir yandan bazı şeylere karşı aşırı sabır gösterirken bazen de olmadık şeylere aşırı tepki gösterebilir, sinirlilik hali çabuk söner telaşa gerek yoktur.alışverişe ve zevkine düşkündür az biraz da tembeldir. bir şeyi yapmak istemiyorsa yaptırmak çok zordur ama içinden gelerek yaptığı şeyi de fevkalade yapar. yemek yemeye düşkündür özellikle tatlılarla arası iyidir ama buna karşın genelde bakımlı olduğundan yiyip yiyip yatmaz, sağlıklı, güzel ve zayıf olmaya önem verir.tutkuludur. gerçekten aşık olmadığı biriyle sevgili olmaz. sevdiği kişiye çok bağlanır,türlü fedakarlıklar yapar, biraz da kıskançtır. bunlara bağlı olarak da vurdumduymaz, aşırı rahat, ilgisini belli etmeyen erkeklerle yapamaz. sonuçta o kadar fedakarlığın, tutkunun, sevginin biraz da olsun karşılığını görmek ister. çoğunlukla zevkli seçimlere sahiptir, bazı konularda ilk fikir sorulandır örn:kitap, dvd, cd, takı vs. kendisine yapılan iyi kötü hiçbir şeyi unutmaz, kincidir denilebilir. zaman zaman gereksiz yere hırçınlaşabilir, o zaman rahat bırakılması en iyisidir. güçsüz görünmekten nefret eder. sevdiklerini arayıp sormayı ihmal etmez, sahiplenicidir.
  işte böyledir boğa burcu kadını, eksikler olabilir aklıma gelenler ve bildiklerim şimdilik bu kadar**
 • en acımasız eleştirileri kendilerine yaparlar tabii etrafta kimseler olmadığı zamanlarda
 • ayı gibi yemek yerler. eskrim en sevdiği sporlardandır.
 • küçükkene hep yaşına göre olgun olarak düşünülmüş ama kendisi bu raddeye nasıl gelmiş bir türlü anlayamayan dişidir. psikolojikman ağrı eşiği bayağı yüksektir kendisinin. çoook uzun süre alttan alabilir, tahammül edebilir, mantığın sesini oynayabilir. hem de çoook uzun süre. ama öyle bir yere gelir ki bir gün, çat diye silip atar sizi. kavga çıkarabilir, ama bu kavgalar genelde tek taraflı olur, çünkü o raddeye yapıp edip getirmeyi başardığınız boğa kadınına bir laf daha ederseniz sizi en yakın pencereden genetik kodunda bulunan uzak doğu dövüş teknikleri ile atabileceği tehlikesinin farkındasınızdır. gazabından özgür bırakıldığınız anda bir daha kavga çıkarmayacaktır lakin, böyle bir amacı da yoktur, sadece onun gözünde varolan "varlığınızı" , yitirmişsinizdir. yüzünüze bir daha bakmaz, göt gibi kalırsınız . az kişi tanık olmuştur bu raddeye gelişine, az kişilerden bir tanesinden örnek vermek gerekirse, kendisi dişi boğanın 1.5 yıldır biriktirdiği gazabın etkisinde kaldıktan sonra, bir arkadaşı vesilesiyle özrünü yollatmış, kendisi yaklaşırsa öldürülebileceğinden korktuğunu da eklemiştir...

  ve evet güzel yemek yaparlar, çünkü doymak için değil, yemek için yerler. aslında çoğu şeyi sadece olayın sonucu değil, kendisi için yaparlar. rivayet edilen, sanattaki, yataktaki, okuldaki falan yetenekleri de burdan gelmektedir kanımca.

  duygusaldırlar bir de tabi ki, lakin duygusal gözükmekten hiç hoşlanmazlar, ağlayası gelirse en yakın dolaba falan girer, üç nefes alır çıkar ve iyi misin diye sorana gülerekten evet niye? diye sorar, diretene alerji der hayatlarına devam ederler.
 • kanser eder. ciddiyim.