şükela:  tümü | bugün soru sor
 • #17953136 entrysi ile hand made sektöründeki açıkları gündeme getiren yazar.
 • tek kişidir. 9. nesildir. ekşi sözlükte daha öncesi yoktur.
 • keira knightley'nin kimi götürürse götürsün tahta göğüslü olduğunu düşünen yazardır.

  ek: büyümüş bunun memeleri ya (bkz: #31630501)
 • (bkz: back in town)

  4.8.2011 tarihinde sudan olduğunu düşündüğü sebeplerle (bir haftada iki tartışmalı entry silinmesi) çaylak edilmiştir. 8.9.2011 tarihinde geri dönmüş olup, gericilerle mücadeleye devam edecektir. gericiler ve yönetimdeki uzantıları entrylerinin didik didik etmekte, kuralları zorlayarak acayip nedenlerle silmektedirler. çaylak olup döndükten sonra eskiden yazdığı bir entrysi daha silinmiştir.

  elinden geldiği kadar çarpışmaya devem edecektir. bir şekilde ekşi sözlükten atılırsa kendine yazmak için başka bir alan bulmayı düşünmektedir.
 • din konusunda çok ciddi bir bilgi birikimi olan ve akıcı yazan yazarlardan.

  sözlüğe ilk girdiğim andan itibaren badilerimde. din hakkında aklı başında bişeyler yazan yazar bulamıyorum diyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bir yazar.

  o da gitmez umarım.
 • düzgün bir yazar.
 • mükemmel bir ilahiyat tematiğine sahip olan yazar. kur'an'ı açıp okumaya üşenenler için hali hazırda çok iyi bir kaynak, üstelik tefsiri ile birlikte.
 • beni etkileyen yazar.

  bir deist olarak şu başlığından ötürü kutluyorum. kuran'ın insan yapısı olduğunun delilleri zira, çoğu ateist, deist ya da agnostik kişiler din gibi sistematik gelişen bir olguya karşı yine sistematik ama emin bir şekilde cevap veremez. daha doğrusu incelemez, araştırmaz, yorum yapmaz.

  kendimi gördüm diyebilirim. zira, bir deist olarak teistler tarafından birçok hakarete maruz kalmış biriyim, hala da kalıyorum. sorun bu değil. sorun şu, kendimden örnek vermek gerekirse, islamiyet başta olmak üzere semavi olarak adlandırılan dinler ile ilgili birçok kaynağı okuyup, kutsal kitaplarını inceleyip bu karara, yani deist olma kararına varmış bir kişiyim. hal böyle olunca, bırak araştırmayı kuranı bile bir kere eline almamış bir insanın bana hakaret etmesi gerçekten büyük bir sorun.

  inandığım şey şudur ki, zaten okusa teist olmaktan vazgeçecektir.

  dile getirdiğim diğer şey ise, yazının başında da bahsettim. dinler, özellikle semavi dinler defosu çok olsa da, hatalarla dolu olsa da sistematik ilerlemiştir. bu yadsınamaz gerçek. bu yüzden, sisteme dahil olmuş milyonlarca insana bu gerçeklik birer şok etkisinden başka bir şey değil. anlaşılabilir bir durum elbette. lakin temelinde korku-ceza-mükafat yatan bir olgunun hala milyonlarca insan tarafından kabul görmesi de bir o kadar şok edicidir.
 • sözlüğün üst düzey zeki yazarlarından. böyle bir tespit belki benim haddim değil ama kusura bakmasın.