şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendini sevdiren sıcak kanlı yapıya sahip bir insan..hem de bir hoca..
  ogrencinin halinden anlar..
  zihin açıcı soruları vardır hep aklının bi köşesinde...
 • kopya paranoyağı ...
  edit: ben böyle kopyadan korkan adam görmedim,kopya cekmedigim halde yanlis anlamasin diye hareket etmez oldum,yandakine silgi verirken goz ucuyla bile bakmaz oldum sinavda.
 • kopya konusunda hababam sınıfı uygulamaları yapmak isteyen,fener maçlarında dersteki mantık dolu sözlerin aksi bazı ibareler sunan,sürekli deri ceket ve 2 cm saç kesimiyle 'psikopat' imajı yaratan,çok sevilen ve sevilmesi gereken asil şahsiyet
 • bilgi universitesindeki en iyi politika derslerini veren hoca.
  ondan aldigim derslerden her zaman tatmin oldum.degisik bir sinav sistemi vardir analize dayali.ayrica onun derslerinde ogrenilenler her daim ise yarayan ve gunun birinde onunuze cikan bilgilerdir.herkese siddetle tavsiye edilir.
 • demokrasi ye demokratikleşme ye takılmıştır kendileri, gün itibari ile bilgi üniversitesi uluslararası ilişkiler bölüm başkan yardımcısıdır.
 • tarih itibari ile bilgi üniversitesin de debates in contemporary turkısh politics dersini öğretmekte olan şahıstır.
 • çok iyi, kibar ve süper bilgili, en önemlisi bilgiyi aktarmayı becerebilen gerçek bir hoca. bilgi'nin en iyi hocalarından. "modern türkiye'de kültür ve siyaset" adlı ir 112 kodlu dersini herkese öneririm, gerçekten çok şey öğrendim kendisinden. ayrıca notları da o kadar kıt değildir, ir öğrencisi olmadığım halde onun dersinden a ile geçmişimdir. ayrıca çok ayrıntıcı bir hocadır, şöyle ki sınav sorularınızı teker teker değerlendirir ve en güzeli siz de her sorudan kaç puan aldığınızı, sınıfın başarı ortalamasını ve kendi notunuzun burdaki yerini görebilirsiniz.
 • yaklasik bir on dakika once derste marx'i anlatirken ogrencilere yalvarir bir tonda "bakin arkadaslar sinav kagitlarinizda marxı, marks & spencer'daki gibi yazmayacaksiniz!!!!" diyerek oturdugum siradan dusmeme sebep olan sahsiyet.

  ayrica kendisinin dunyalar sekeri bir alternatifi bulunmaktadir. (bkz: umut ozkirimli)
 • debates in contemprorary turkish politics konusunu cok seviyor olmali ki zevkle anlatir. dersin okumalari her kutuphanede bulunmasi gerekli, ilginc kisimlar da icerir. her sene dersini baska bolumlerden alip gelenlerin gozunu korkutmak icin cok okuturum, cok sorarim, cok ayrinticiyim, asarim, keserim deyip ogrencilerin bir kismini kacirir. kalanlar ise zihin acici ama daldan dala ucmayan, zevkli ama ciddi bir ders almis olurlar sayesinde.

  sinavlarindan gecmek oldukca kolaydir, zaten derse katilim zorunlu oldugundan her konuyu biliyor olursunuz, azicik dikkatli, okudugunu anlama ve analiz yapabilme yeteneginiz varsa calisma rehberi'nin de katkisiyla bir gecede tekrar eder, guzel bir not alirsiniz.

  bir de, kopyaya tahammulsuzlugu de, kadin ogrencilerle odasinda konusurken kapisini illa ki acik birakmasi da, ogrecileriyle ders disinda pek muhabbetinin olmamasi da zannimca en cok yanlis anlasilmaktan, laf duymaktan hoslanmamasindandir. olsundur, varsindir.
 • kopya konusundaki hassasiyeti ile meşhur istanbul bilgi üniversitesi hocası.

  zamanında kendi dersi olmayan bir dersin vize sınavı esnasında alakasız bir şekilde* sınav salonuna son derece gergin bir tavırla girmiş, bir süre tüm sınıfı dolaştıktan ve kimilerine sertçe uyarılarda bulunduktan* sonra kapıdan çıkmasıyla birlikte (gözetmenler de dahil) gülüşmelere neden olmuştur.*

  kendisinden alınan dersler ufuk açıcıdır, pek çok şey öğrenilebilir. dersleri zevkli kılmayı da bilir.