• yıllardır iyi içerik üreten birisi.
    (bkz: educatedear)
    bobiler'den beri varlığından haberdar olsam da kendisini base42ile tanımaya başladım diyebilirim.
  • son zamanlarda iyice kilo almış kaliteli bir insandır kendisi. şiddetli geçimsizlikteki o yavaş yavaş minecraft oynaması çok hoştur. insanı mest eder.
  • insani olarak çok iyi biri olduğunu düşündüğüm kişi.

gruptaki etkisiz elemanın esprilerine sırf arkasını kollamak için abartılı gülüp, komik olduğunu açıklamaya falan çalışıyor. bu hareketi nerede görsem tanırım.
  • (bkz: #85868496)
  • (bkz: #86961112)
  • dünyanın en iyi insanı bu adam olabilir.
  • kendisi galatasaraylıdır. bu sayede uğur karakullukçunun torpiliyle ki oda gs lidir
    petrol ofisi sosyal ligin youtube kanalında iş bulmuştur
  • ece ile twitch yayınlarında şahit olduğum " ülkenin mizahına yön veren adam" geyiği dönmüştü şahsına. bunu ciddi anlamda düşününce doğru olduğuna kanı getiriyor insan. zamanında fıkrasına gülünmeyen adam, hıncal gibi fenomen videoları remixleyip, ciddi anlamda ülke mizahına yeni bi açı getirmişliği var. keşke daha aktif olabilse diye düşünüyorum. olum ben boğaç'ın hatrına post42 videolarına para kazansınlar diye skip add yapmayan adamım. daha aktif ol boğaç kardeşim, seviliyorsun.
  • şu gereksiz ingilizce kullanımından vazgeçmesi gereken obez insan.

yahu ingilizce anadilin olsa, ingilizce düşünüyor olsan hadi neyse diyeceğim ama doğru düzgün ingilizce bilmeden sürekli gerizekalı gibi araya ingilizce kelime serpiştirmeyi bırak be abi.

bugünkü yayında adam "insana hayatta bi 'purpose' lazım ya..." dedi amk.

bilader 14 yaşında mısın? bu neyin "pretentious"lığı amk?

-----

cevap üzerine sıcağı sıcağına edit: bunu bi yayında konuşacağını tahmin ediyordum.

entry'i ekşici formatıyla yazdım, ofansif oldu, can sıkıcı, farkındayım.

ingilizce muhabbetini ilk ben söyledim diye bir iddiam olmadı, senin argümanına göre kilo problemini de ilk defa ben söyledim o halde.

obez olmak iğrenç bişey, 110 kilo olduktan sonra bi 90'a inmeye çalışayım derken menisküsümü zedeledim ve 3 ameliyat sonrası henüz düzelemedim. fakat aralıklı oruç(intermittent fasting) uygulamaya başladım, 8 saat yiyiyor sonra bir daha yemiyorum, aylardır yarı-yatalak olmama rağmen bu sayede sağlam kilo verdim tavsiye ederim, aşırı zor bir şey değil ve reflüye de kesin çözüm gibi neredeyse.

sen sevdiğim bir tosbiksin, yıllar önce (2014 büyük ihtimalle) taksim the marmara otelin oradaki starbucks'ta yan masada olduğunu farkettiğimde (ki o zaman kimse tipini de bilmezdi) selam vermiştim, konuşmuştuk biraz, mütevaziliğini çok sevmiştim. hala da severek takip ediyorum.

bilemiyorum, bence hayatta aslında şak diye değiştirebileceğimiz ve hayatımızı çok olumlu yönde etkileyebilecek alışkanlıklarımız var.

fakat tembellikten, değişiklikten korkmaktan filan bazen gereken adımı atmak yıllar sürebiliyor, hatta bazen maalesef geç kalınabiliyor...

sana kalkıp "sigarayı bırak yea, aptal mısın?!" demiyorum, denmez saçma*. fakat kilo ile ilgili söylediklerimi uygularsan kendine inanılmaz büyük bir iyilik yaparsın.

ingilizce konusunda ise, gerçekten çok zor bir şey değil, değiştirebilirsin. sadece biraz daha "mindful" olmak lazım. (bkz: mindfulness)

tabii ki "amk yarrağına bak, kalkmış beni eleştiriyor, olm biz konuşuruz, siz de dinlersiniz, eleştirirseniz de, biz de sizi eleştiririz!" mantığında ilerleyebilirsin(iz). zira her ne kadar ofansif bir entry yazmış olsam da, berk'in "hadlerini bilmiyorlar" yaklaşımı saçmaydı. aranızda en az sevdiğim buğra'nın yaklaşımını en olumlu buldum.

en nihayetinde götünüzün üstünde oturup konuşarak para kazanan tembel adamlarsınız, insanlar tabii ki hem kıskanacak, hem de göz önünde olduğunuz için eleştirecek amk.
hesabın var mı? giriş yap