şükela:  tümü | bugün
 • bir haftadır süren, uykumu konuşmamı nefes almamı algımı bozan pis şey. antibiyotik almama rağmen beterleşiyor üstelik.
 • bütün gün yatmama, kemiklerimin ağrımasına, dizlerimin tutmamasına, göğüs ağrısı ile öksürmeme sebep olan hastalık. iğne, serum ve ilaçlar ile toparlamak mümkün.
 • zencefil ve daha çok zencefil
 • yamulmuyorsam bu aralar salgın hale gelmiş bok*
 • vücudumda ağrımayan yer bırakmayan, hareket ettirmeyen ve hiçbir şeyden keyif almamama sebep olan lanet hastalık. uyuyana kadar süründürüp uyandıktan sonra da sanki başa sarıyor.
 • ne lanet bir hastalıkmış. oluştuğu yerin küçüklüğünden yola çıkarak zararlarını da aynı ölçekte küçümsememeli. 4 gün geçti, hayattan, her şeyden soğumuş durumdayım.

  bir kere zaten boğaz ağrısı sebebiyle yutkunma problemi oluşturur.

  ateş düşürücünün etkisi geçer geçmez (ki etkisi 4-5 saat bende) ani ateş yükseltmesine sebep olur.

  ateş yükselmesi sebebiyle üşüme ve titreme gelir.

  alınan yoğun antibiyotiktente mi hastalığın kendinden mi bilmem iştahı bitirir, bişey yeme içme isteği kalmaz. alınan ilaçlar midede ağrıya sebep olur, gecenin bir yarısı karın açlığından uyanılır ama ne yiyeceğini bilemez haldeki kişi uzun bir süre uykuya dalmaya çalışır.

  ağrı kesici - ateş düşürücünün etkisi geçtikten sonra, ateşle birlikte vücuttaki tüm eklem ve kemiklerde ağrı, kopma hissiyatı baş gösterir. her yerden tır geçmiş gibi ağrılar oluşur.

  baş dönmesi ve yere yığılacakmış gibi denge problemleri (ara sıra) vuku bulabilir.

  her şeyden ötesi, ben 4 gündür bu kadar antibiyotik almama rağmen hala ateş düşürücü ve ağrı kesici olmadan yapamam duygusuyla yüzleşir insan. sanki hiç düzelmeyecekmiş gibi.

  ya bendeki, yada ortalıkta dolaşan evrilmiş hali çok boktan bir hal almıştır. önlem için yapacak bir şey var mı bilemiyorum ama boğazlardan şikayetçi kişilere her sene 1 defa uğrar mutlaka.

  dertliyim.