şükela:  tümü | bugün
 • beykoz'dan üsküdar'a kadar karşıda da yanlış bilmiyorsam sarıyerden taa anasının afedersiniz ... kadar boğaz kıyısını işgal etmiş kişilerdir.

  bunlara ne devlet ne de halk ses ediyor. yollar yıllardır bunlar yüzünden 2 şeritli. özellikle kanlıca tarafında. boğaz göremiyoruz, balık tutulamıyor. çubuklu sahil dışında insanların bir alanı yok.

  kuleli'den sonra çengelköy'den üsküdar sahile kadar yine bu zenginlerin ellerinde. ulan boğaza karşı oturabileceğim, boğazın havasını doya doya içime çekebileceğim alanlar o kadar kısıtlı ki.

  bununla beraber bu zenginlere meydan veren devlette suçlu. devleti kuranlar bizler olduğumuza göre biz suçluyuz. yıllardır insanları boğazın güzelliğinden mahrum bırakan bu bencil insanlara dur deme zamanı ne zaman gelecek. istanbul boğazı ve kıyısı komple yıkılıp yerine, kafe, kütüphane yapılmalı hatta piknik yapılabilir hale getirilmelidir.
 • zenginleri ya da zenginliği savunacak değilim ama asıl işgalci olan aileler değil, o sahillerde hayatında hiç balık görmemiş gibi olta sallayan balıkçılardır. zira sahil yolları ile çoğu yalının denize direkt bağlantısı kesilmiştir. (bkz: olta balıkçılığı terörü)
 • o yalılar olmasa mangal yakıp rezil görüntülere neden olacak suriyelileri düşündükçe, işgal etmesini desteklediğim kişilerdir.
 • kimmiş kıskanan?
  gerçekten samimi bir şekilde yaradan'a inansan "ona biçilen rol de buymuş hayatta" der kendi kaderini şekillendirirdin zaten.
 • bal gibi işgaldir. meclise bizi temsil etmesi için seçip gönderdiğimiz vekiller buna bi el atmalı;

  diyecek gibi oluyorum fakat birden partilerin vekil adayları listelerinin çoğunu bu yalıda oturanlar tarafından belirlendiğini düşünüp susuyorum.
 • dağdan gelip bağdakileri kovan çomarların gücüne giderler.

  o yalılar cumhuriyetin ilanından önce de oradalardı.
 • bu başlığı açanın sabah yalıya çarpan şilepten ne farkı var. onun dümeni kitlenmiş, bunun beyni. tarih diye bir şey var, o yalıların hepsi tarihi eser, onlar olmasa boğaz da boğaz olmazdı. osmanlıdan kalan ne varsa düşmansınız zaten.

  http://www.hurriyet.com.tr/…-yaliya-carpti-40797728
 • ılahiyat fakültesinden mezun olup burada vaaz veriyor.
  ılahi adaletmiş papucumun dincileri.

  adam kafasını kullanmış çalıp çarpmış ve bu hale gelmiş, allah da oralı bile olmamış.
 • yıllardır boş bekleyen (bkz: paşabahçe rakı fabrikası)nın arazisini piknik alanı olacak söylentisiyle, otel dikiyorlar. tepede ki insanlar düşünmezken biz ne yapalım dedirtendir. para para para.
 • sensin lan piç! eşşolusuna bak, yok işgal olmuş da, yok nefes alamıyormuş da, yok kütüphane yapılmalıymış da. dünyanın neresinde gördün deniz kenarında kütüphane lan gerizakalı?!! adam parasını vermiş almış. sen de kazan, sen de al.
  tanım: zengin düşmanı bir itin hezeyanı.

  edit: dananın biri de amsterdam'daki kanal resmi yollamış bak orda kütüphane resmi var diye. dünya gözüyle amsterdam'daki kanalla iki kıtayı birleştiren boğazı aynı kefeye koyan salağı da gördük hamdolsun!