şükela:  tümü | bugün
  • evlerin alışverişi gourmet garage'dan ya da macro center'dan yapılır ama çalışanların yiyecekleri bim'den alınır. ramazan ayında açların halinden anlamak için oruç tutulur akşama iftarda 2000 liraya sofra donatılır ya da tekne ile four seasons'a geçilerek 250 liralık iftar menüsü alınır. bildiklerimin binde biri budur.
  • içinde pek mutlu insan yaşamaz, kendince mutsuzlukları dertleri vardır. bildiklerimin binde biri budur.
  • teraslarında ya da verandalarında otururken başlarını yukarıya çevirerek ilk entryi giren arkadaşa bakarlar ve merak ederler, acaba bu ıkış tıkış metrobüsün içinde ne hayatlar, maceralar ve hüzünler vardır diye düşünürler...

paralel evrende onlar sana bakıyor be olum, sakin ol.
  • geçen gün oturdum o yalıları araştırdım, hoşuma gidenleri tek tek arattım falan. yalılar üç kesime ait.

ilk kesim osmanlı'da bilmem ne paşanın, devlet adamının torunlarından oluşmakta. zamanında ya onlara verilmiş yalılar ya da kendileri yaptırmışlar.

ikinci kesim cumhuriyetin ilk yıllarında fabrika açıp zengin olmuş kişilerin torunlarından oluşuyor. bunların da işi ekseriyetle inşaat, başka bir şey neredeyse yok.

üçüncü kesimi ise petrol zengini araplar oluşturmakta. bunlar da parayı basıp alıyor. iş yalı sahibi olmakta da değil, yıllık bakımları falan milyonlarca doları bulmaktaymış yalıların. yani şimdi bize yalı verseler al otur diye büyük ihtimalle oturamayız. buradan çıkarılacak ders ise dedelerin, büyük dedelerin çok önemli olduğu.
  • ceo veya cfo olabilir, yalının kirasını şirket ödemektedir.

haftanın altı günü akşam 10'a kadar iştedir, temel ihtiyaçları için yalıya geri gelir sadece.

haftanın geri kalan 1 günü ilk karısından olan tek çocuğu ve üçüncü karısıyla beraberdir. o arada ilk iki eski karısına da eşşek kadar nafaka ödüyordur.