şükela:  tümü | bugün
 • her ne kadar türkçenin sayısız imla kuralına uymayan bir cümlecikle ifade
  edil(eme)miş olsada bahsi geçen hadise mümkündür, korkunçtur, hatta dün başıma gelen olaydır. korkunç acı çekmenize yol açar çünkü standart bir aftı bertaraf etmede kullandığınız ilaçları boğazınıza sokamazsınız, pastil, antibiotik v.b. de fayda etmez, bol bol gargara yapılıp yaradana(yada ineğe kişisel tercihe bağlı) dua edilmelidir.
 • günler boyu bademcik şişmesi olduğunu zannettiğiniz ağrılarınızın aynaya bakmak sonucunda size bakan o beyaz keratadan kaynaklandığını öğrenmenizle dünyanızın başınıza yıkılmasına sebep olan iğrenç olay. bademcik şişkinliği olsa sıcak şeyler içer, pastil emer, iki de antibiyotik aldık mı iki güne geçer. ama bu lanet şey öyle değil ki. kafadan bir hafta yemek yeme ve yutkunma eziyeti çektirir size. hayatı zindan eder. ulan çıkmayan tek yer götüm kaldı, gel bir de götümde çık diye isyan ettirir.
 • bademciğimde çıkması ile 7 gündür hayatı bana zindan eder şeydir.

  doktor tavsiyesi ile b vitamini alıyoruz, gargara yapıyoruz ama nafile.
 • 2 hafta önce çekmiş olduğum, şimdiyse kendini tekrar etmekte olan bela.tedavisinde özellikle aftadur sprey, ağrıkesici olarak nimes ve gargara olarak da tantum verde iyi geliyor; antibiyotiğe falan güvenmeyin, işe yaramıyor.
 • bir türlü geçmeyen bir şeyler yiyip içmenin işkence olduğu bir hastalık. özellikle yeme ve içmede inanılmaz acı verir ve kulağa ağrı vurur. dayanılmazdır.
 • farenjit olduğumu sanıp ilaç almaya başladıktan sonra daha beter olan insan psikolojini derinden sarsan,intihara sürükleyen bir hastalık.hayır derdi uyumak,konuşmak,yemek yemek değil nefes bile almama engel.buna bir çözümü olan varsa bir yeşillendirsin ya da gelsin birlikte ağlayalım
 • insanı intihara kadar sürükleyen hastalık.
  öyle basit boğaz ağrısı değil, 3-4 günde geçmiyor. bugün 7. günüm doluyor ve zerre iyileşme yok. dudadığımızda çıkan o beyaz yaralar yani aftları boğazımızda ve çevresinde 10-15 tane irili ufaklı çıktığını düşünün ki dudakta ufacık aft bile insanı çileden çıkarıyor.
 • (bkz: boğazda aft çıkması/#40184089)

  sevgili sözlük,
  bugün 9. günümdeyim, çük kadar ilerleme yaşayamadım, düzelecek miyim bilmiyorum, denemediğim iğrenç yöntem kalmadı. boğazım mayın tarlası, hele bir tane yara var ki 5 kuruş büyüklüğünde tam yutkunduğum yerde, iflahımı kuruttu. bir çorba kaşığını 2. dk da merasim töreniyle anca yutabiliyorum.

  kimse yaşamasın bunu, sıradan boğaz ağrısı falan değil.

  uzun süre sonra gelen edit: 15 gün sonunda çok az iyileşme belirtileri başlamıştı, 15 gün sonra dışarıya çıkabildim, üniversite ara tatilime denk gelmişti, iyi ki sınav dönemi falan değildi. 20. gün civarılarında tamamen sayılacak düzeyde geçmişti.
 • bir bardak suya, 2-3 damla baticon damlatılıp yutmadan gargara yapılırsa, daha hızlı iyileşmenin sağlanabileceği boğaz lezyonudur.