şükela:  tümü | bugün
  • net konuşalım:

senin (millete kin kusan her kim ise) derdin, 15 temmuz darbe girişiminde en ufak bir dahli olmayan ve mağdur olmuş suçsuz günahsız erler değil.

açık söylüyorum, senin derdin, sadece yanlış zamanda yanlış yerde bulunan, bulunmak zorunda olan o ana kuzuları değil.

o erlerin çok büyük bir çoğunluğu masum. komutanlarının çok büyük bir çoğunluğu da hain.

sen (millete kin kusan her kim ise) masum değilsin ama.

o gece ellerini ovuşturarak bekledin. kalabalık bir ortamdaydım. kalkışma haber sitelerine düştüğünde yüzünde hınzır bir gülümsemeyle haberleri takip eden insanlar vardı çevremde, müstehzi müstehzi konuşmalar... böyle olacağı belliydi, sonunun buraya varacağı belliydi demeler falan... inönü'nün demokrat parti'ye hitaben "sizi ben bile kurtaramam" dediği proaktif timsah göz yaşları gibi.

eminim sen de benzerlerini yaptın. bağdat caddesinde tankları alkışladın.

işler tersine dönmeye başlayınca için cız etti. yine kurtulamadık şunlardan dedin, adım gibi eminim.

neticede, kaybettin.

sonra tiyatro dedin, kafası kesilen asker dedin... darbeye karşı duran, adeta kurşunlara yürüyen vatanseverlere bok attın... darbe girişiminin başarısız olmasının bünyende yarattığı yan etkiyle o çirkin yüzünü saklamak için hümanizm kasmaya başladın. ancak, masken çoktan düşmüştü. gerçekten bir duruşu olan ekşicileri tenzih ederim ama sen bir solcu değilsin, hümanist hiç değilsin. olsa olsa ahmet kaya'nın entel maganda şarkısında seslendirdiği gibi yaşarken karambolcüsün, oportünizme bulaşmış tipik bir orta yolcusun.