şükela:  tümü | bugün
 • google fight yapılınca 258000 sonuca karşılık sonuçla 753000 boğaziçi ekonominin yendiği savaş.
 • savaştan ziyade bir tezsiz yüksek lisans progamıdır. adresi de http://www.econfin.boun.edu.tr/ dir.
 • boun'un tezsiz, "executive" (ikinci öğretim) ve paralı master programıdır.

  2008-2009 öğretim yılı için ücreti 25,500 ytl ile sanıyorum master programları arasında bir rekorumsudur. fakat haklarını yemeyelim, bu ücretin karşılığında bütün ders kitaplarını gıcır gıcır ciltli, mis kokulu kuşe kağıdına basılı orjinal formunda öğrenciye verirler.

  ingilizce, iş tecrübesi vs gibi aranan bir ton yeterliliğin yanında bir de matematik sınavı yapılır ve bunu vermeniz istenir. veremeyenler 3 haftalık hızlandırılmış bir türev integral kursuna sokulduktan sonra tekrar sınava girerler. bu ikinci sınavdan geçemeyenlerin oranı %2 gibidir sanırım.

  salı, çarşamba, perşembe, cumartesi günleri dersleri vardır. bunlara ek olarak pazartesi günleri seminerler düzenlenir. katılımınız ilgili dersteki notunuzu etkiler.

  1 senede mezun olmanız beklenir. "yok ben 2 seneye yayacam" derseniz 1,5 katı fazla para ödersiniz.
 • bu executive ma programının bazı hocaları şunlardır;

  (bkz: levent yıldıran)
  (bkz: kerem şenel)
  (bkz: murat koyuncu)
  (bkz: deniz selman)
  (bkz: ceyhun elgin)
  (bkz: begüm özkaynak)
  (bkz: güzin gülsün akın)
 • dün güney kampüste tanıtım toplantısı yapılan program. en samimi şekilde inanılmaz bir hayalkırıklığı yaşadığımı söylemek istiyorum, üzülerek. üzülerek diyorum çünkü gerçekten çok istediğim bir programdı. dersler olsun hocalar olsun 29.865 tl'ye değer diyordum. yanlış anlaşılmasın 30 bin lira çok yüksek bir rakam ama kredi mredi bir şekilde altına girmeyi kafaya koydum artık. ama dünkü tanıtım toplantısı beni mahvetti.

  öncelikle (bkz: refik erzan)

  bu saygıdeğer hocamız sanki zorla getirilmiş bir yüz ifadesi ve umursamaz bakışlarıyla olaya damgasını vurdu. sunumu yapan ve nispeten ilgili görünen diğer hocanın sürekli olarak sözünü kesen, toplantıya gelen öğrencilerin sorduğu soruları kestirme cevaplarla geçiştiren tavrı resmen inanılmazdı.

  neyse dedik adam belli ki huysuz, çok üstüne gitmemek lazım, derken söz başka bir hocaya geçti. şimdi adını hatırlamakta zorluk çektiğim bu hanımefendi de yayıldığı sandalyeden zorlukla doğrularak kafasını kaşımaya ve etrafa boş boş bakmaya başladı. dedim uyandırmasaydınız teyzeyi bak şimdi tansiyonu yükselecek. gergince geçen birkaç saniyenin ardından bu saygıdeğer hocamız da "burası mba değil bunu söyleyelim." diye mükemmel bir giriş yaptı. sonrasını dinlemedim zaten.

  özetle, hocaların bilgisine ve akademik başarılarına hiçbir şekilde bir saygısızlık edemem. evet sonuçta hepsi gayet başarılı insanlar. ama arkadaş bu kadar da gönülsüz iş yapılmaz ki. resmen adaylara: "ya çok istemiyosanız gelmeyin, bizi de yormayın." dediler.

  dünya kadar kredi borcu eğitime feda olsun dedik ama hem o kadar para verip hem de bu kadar umursamaz tavırlara maruz kalmak da gerçekten kabul edilecek şey değil. konu içeriği itibarıyla hassas, paralı eğitim olayı sonuçta ve akademik master yanında tezsiz master çıtır çerez gibi kalıyor bunun da farkındayım tabi ki. ama yine de, tek kelimeyle hayalkırıklığı. önümüzdeki programlara bakacağız.
 • tezsiz yüksek lisans yapma peşinde olan bünyeleri ücretiyle üzen programdır. araştırdığım onlarca üniversite ve bölüm arasında en sağlam duran, "bana bulaşmak cesaret ister." mesajı veren program buydu.
 • bölümün jokerlerinden biri için:

  (bkz: kamil kıvanç karaman)
 • program 3 (fall-spring-summer) dönemdir ve ücreti 35 bin lira civarıdır.
 • 34.650 tl maliyeti olan gereksiz pahalı master programı.
 • gereksiz pahalı çünkü o paranın üstüne biraz daha koyup abd'de llm yapabilirsiniz.