şükela:  tümü | bugün
  • hilal kaplan'ın boğaziçi üniversitesi rektörlüğüne atanan melih bulu' ya destek için attığı tweettir. tamamı;
    "bir boğaziçi mezunu olarak, kerameti kendinden menkul bir kibirle size karşı çıkacaklar olacağını biliyorum ve aldırmadan yolunuza devam etmenizi bekliyorum. boğaziçi sadece elitistlerin değil, milletindir. allah muvaffak etsin." şeklinde olmakla birlikte ilgili tweete şu linkten ulaşabilirsiniz.

rektörün seçimle belirlenmesini isteyenlere karşı atama usulüyle görevlendirilmiş rektöre sahip çıkarken yazdı bu cümleleri hem de boğaziçi mezununa yakışmayacak bir dilbilgisiyle. sadece elitistlerin değil derken bir kısmı elitistlerin mi mesela?

gerçi boğaziçililere müstehak; gevşek liberal ağzıyla "abiea isteyen türbanla gelsin isteyen çarşafla burası özgür bir ortam sonuçta" derken ve her meseleye bu akışkanlıkla yaklaşılırken bugünlerin geleceğini söylemiştik. al sana kaya nereni dayarsan daya

dipnotlu edit: boğaziçinde yüksek lisans yapmak da kıymetlidir ama boğaziçili olmak üniversite sınavında dereceye girmeyi gerektirir. diğerinin kriterleri şaşıyor bazen...
  • yalıdan tweet atan bir millet aşığının ve seçim yerine atamayı savunan bir demokrasi neferinin beyanı.
  • tivite bak sanki viyanayı kuşatmaya gidiyorsunuz amk
  • şu ota boka "millet" retoriği kullanmanın bir barem üstünü, 20.yy da nazi zulmü olarak yaşadı gezegen.

artık çok çağdışı kaldı fakat hala alıcısı var belli ki. alın boğaziçi de sizin olsun madem, yer sofrasında yemek yersiniz. afiyet olsun.
  • doymuyorlar her zerreyi ele geçirip o kokuşmuş zihniyetlerini enjekte edecekler
    not : kendi yazıma yüzlerce sansür koydum geriye yukarıdaki güdük cümle kaldı. aaah ah yazanilsek ah.. ayak mantarı ayak takımı sizi..
  • her ne kadar özerklik kavramının içini boşaltmış olsanız da boğaziçi üniversitesi özerk bir kurum olarak kimseye ait değildir. bunu anlayabilmek için de bilim ve sanat özgürlüğü nedir onu anlamış olmak gerekir.
  • neymiş milletinmiş.
    sanki boğaziçililer piç.
    söyleme bak, çirkinliğe bak.
    beğenmediğin o evlatlar türkiye'nin en iyi kurumlarında sizin sahte diplomalarla yönetime koyduklarınızın götünü toplayıp, bu ülkeye her açıdan katma değer ekliyor.
    bir de bu açıdan bak hilal. işine gelir mi bilmiyorum ama?
  • elitistler olmasa toplum nereye kadar gidebilir diye dusunduren sozler; kesinlikle tarih ve kalkinma iktisadi bilgisi kit birinin agzindan cikmis. bunlari (bkz: hilal kaplan)'dan duyunca elitist olasim geliyor simdi. bu ilerizekalilarin kafasina gore yazip cizemeyecegi bir sistem ne kadar guzel olurdu ahaha.